МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

РУКОПИСИ ГОРЯТЬ!

01/30/2004 | Майдан-ІНФОРМ
З січня 2004 року в Україні введено податок на українську книгу. Наслідки – зупинка діяльності видавництв, спустошення полиць книгарень, підвищення цін на українські книжки.

Кабінет Міністрів та Верховна Рада завдали непоправної шкоди книжковій галузі та літературному процесу в Україні.

У грудні-січні видавництва відклали на невизначений термін видання сотень книжок. Десятки авторів не побачили своїх прізвищ на обкладинках. Мільйони читачів залишилися без українського слова.

Ми звинувачуємо владу у підпалі!

Ми звинувачуємо владу у масовому вбивстві українських книжок!

Судячи з останніх висловлювань, представники Кабміну не уявляють собі реальних наслідків своєї злочинної діяльності.

Тому 4 лютого 2004 року ми, письменники та видавці, ідемо до Кабінету Міністрів щоб наочно продемонструвати урядовцям, до чого призвела їхня політика у книжковій галузі.

Ми хочемо показати, як на виконання Закону про бюджет 2004 горять рукописи, що не стали книжками завдяки Кабміну та Верховні Раді.

Ми хочемо, нагадати членам Уряду, як в Україні споконвіку карали підпалювачів!

Ми назвемо винуватців поіменно!

Закликаємо усіх видавців та письменників приєднатися до нашої акції. Візьміть із собою невидані рукописи. Хай Уряд помилується своєю роботою.

Якщо промовчимо сьогодні – завтра мовчки спостерігатимемо, як горять наші книжки.

Початок акції: 4 лютого о 12-00
Місце акції: Кабінет Міністрів з боку вулиці Грушевського

Оксана Забужко
Петро Мацкевич
Андрій Курков
Леонід Фінкельштейн
Брати Капранови
Василь Шкляр
Лесь Подерев’янський

Телефон оргкомітету: (044) 467 50 24

Відповіді

 • 2004.01.30 | Тестер

  Re: Це вже ЩОСЬ!!! З однієї сторони студенти

  З другої письменники.
  Як би ще ті, у кого останній кусок хліба забирають через високі ціни...Чи в них нагальна проблема, по розумінню Банкової - зміни до Конституції :sarkastic:
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.31 | Володимир Щербина

   А також приватні підприємці

   Вони теж проводять акцію 4 лютого о 12:00.

   Акція протесту приватних підприємців
   http://observer.sd.org.ua/news.php?id=2896

   Як проходитиме акція протесту приватних підприємців
   http://observer.sd.org.ua/news.php?id=2880

   Приватні підприємці на марші
   http://observer.sd.org.ua/news.php?id=2806


   Діаспору ця влада також вже "дістала":

   Світовий конгрес українців (СКУ) звернувся до президента Леоніда Кучми з вимогою відправити у відставку главу його Адміністрації Віктора Медведчука.
   http://observer.sd.org.ua/news.php?id=2902
 • 2004.01.30 | М.

  Re: РУКОПИСИ ГОРЯТЬ! - кілька пропозицій

  Я сам видавець і обов'язково долучусь до акції, бо немало потерпів - і не тільки через бюджет 2004, а й через вседержавне переслідування української книжки взагалі.

  Проте, просто пікетувати, нехай і з мегафонами та плакатами, неефективно. До пікету треба долучити ряд спланованих акцій, кожна з яких, при її належному висвітленні, обов’язково викличе резонанс. Всі видавці - люди з фантазією, тому пропоную до понеділка подумати, а потім запропонувати тут перелік акцій, щоб вони були злагодженими.

  Крім того, видавці не базарні торговці і володіють певним матеріально-інформаційним ресурсом. Вклавши його у масовість і потужність акції, можна одержати дивіденди не тільки у вигляді повернутих пільг, а й у одержанні нових.

  Наприклад, якщо кожен видавець перевірить свої загашники на тему книг, певну кількість яких може пожертвувати для безкоштовної роздачі під час пікету і про це буде широко оголошено - присутність маси народу в пошуках цікавинок або халявної літератури забезпечена. Які підписи при цьому збирати і які листівки вручати – вже видавець може додуматись сам, а з тиражуванням проблем напевне нема.

  Треба пам’ятати, що чиновникам на совість давити без користі, набагато надійніше принизити їх - тоді точно почухаються, уявивши що їх приниження може потрапити в пресу.

  Пропоную організувати збір коштів (благодійний розпродаж або ще щось) “бідному міністру” на, скажімо, передплату опозиційних газет. І на зібрані кошти таки передплатити на робочі та домашні адреси законотворців малотиражні українські газети – хто що знає – причому зробити це публічно. І газетам допомога і чиновнику в пику і користь якась з газети може вийти.

  Також вартує оголосити, щоб кожен видавець приніс якусь книжку з української мови (словник, підручник – тощо), зібрати їх в красивий пакет і публічно, з помпою і промовами надіслати Азарову - щоб вчився.

  Стосовно “рукописи горять”. Рукописи палити не цікаво. Пропоную палити книжки, які видали самі ж чиновники – а кожен з них вже професор і щось таки видав. І, хоча книга “кучмостан – не путістан” дорога, але спалити її на порозі кабінету міністрів набагато більший кайф ніж рукопис нещасного українського автора. Правда із спаленням проблеми будуть – міліція і омон дрімати не будуть. Тому всі книги до спалення треба демонстративно скидати в купу ніби на знак протесту а несподівано підпалити під самий кінець акції.

  Фантазуйте!

  Також мені здається, що треба до акції залучати видавців журналів та газет, тому що по них уряд вдарив ще дошкульніше, бо в них вибору нема - періодичність треба підтримувати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.31 | Михайло Свистович

   Re: Дуже класно.

   В нас зараз страшенна запара, тому в цій акції нічим не зможемо допомогти, окрім інформаційної підтримки, але, сполдіваюся, до наступної акції ми б змогли надати вам допомогу.

   М. пише:
   >
   > Наприклад, якщо кожен видавець перевірить свої загашники на тему книг, певну кількість яких може пожертвувати для безкоштовної роздачі під час пікету і про це буде широко оголошено - присутність маси народу в пошуках цікавинок або халявної літератури забезпечена. Які підписи при цьому збирати і які листівки вручати – вже видавець може додуматись сам, а з тиражуванням проблем напевне нема.
   >
   > Пропоную організувати збір коштів (благодійний розпродаж або ще щось) “бідному міністру” на, скажімо, передплату опозиційних газет. І на зібрані кошти таки передплатити на робочі та домашні адреси законотворців малотиражні українські газети – хто що знає – причому зробити це публічно. І газетам допомога і чиновнику в пику і користь якась з газети може вийти.
   >
   > Також вартує оголосити, щоб кожен видавець приніс якусь книжку з української мови (словник, підручник – тощо), зібрати їх в красивий пакет і публічно, з помпою і промовами надіслати Азарову - щоб вчився.
   >
   > Також мені здається, що треба до акції залучати видавців журналів та газет, тому що по них уряд вдарив ще дошкульніше, бо в них вибору нема - періодичність треба підтримувати.

   Видавці, як правило, люди все ж "невуличнопротестні" та індивідуалісти. Тому було б добре, щоб хтось взявся бути координатором між ними, якщо не організатором. Тоді б на наступну акцію ми б могли допомогти вам розповсюдити певну кількість листівок, наприклад, в районі книжкових ринків, по вузах, щоб народ прийшов за халявними книжками.

   Книжки краще роздавати наприкінці акції і якось придумати так, щоб це не перетворилось у банальну давку за шарою, як це було під час безкоштовної роздачі морозива в зоопарку.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.02 | ANDERSEN

    Коли Лесь напише п'єсу про владу?

    Коли Лесь напише п'єсу про владу?
  • 2004.02.03 | Роман ShaRP

   Re: РУКОПИСИ ГОРЯТЬ! - кілька пропозицій

   М. пише:
   > Стосовно “рукописи горять”. Рукописи палити не цікаво. Пропоную палити книжки, які видали самі ж чиновники – а кожен з них вже професор і щось таки видав. І, хоча книга “кучмостан – не путістан” дорога, але спалити її на порозі кабінету міністрів набагато більший кайф ніж рукопис нещасного українського автора. Правда із спаленням проблеми будуть – міліція і омон дрімати не будуть. Тому всі книги до спалення треба демонстративно скидати в купу ніби на знак протесту а несподівано підпалити під самий кінець акції.

   Є *дешевший* варіант твору кучма. Зветься воно "Про найголовніше"/"О самом главном", продається це на пошті, та коштує, здається, десь біля п*яти гривень (для книжки це зараз не гроші). Для кого це дрібна сума, могли б купити, і навалити хоть невеличку купку - штук 20. {але, можливо, краще було б ці гроші віддати на Майдан}

   P.S. Можна було б також згадати акцію "спалення Пахана", тільки цього разу палити не тільки пахана, а і його прем*єрську шістку.
 • 2004.02.03 | Роман ShaRP

  Якщо я не помиляюся, то податки ввели і на газети/журнали.

  Чому б не об*єднати зусилля?
  Акція, де письменники, видавці та журналісти виступали б разом мала б, я думаю, більшу аудиторію.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.03 | Роман ShaRP

   На додачу: що там з підручниками?

   Підручники та ціни на них - конкретна матеріальна проблема для багатьох батьків учнів та студентів. Якщо і вони подорожчали ... то це ще одна вагома причина *подякувати* владі за "турботу про народ".
 • 2004.02.03 | Andrij

  Україна - не Кучмоїна! Чи не за це карають українські книжки?(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua