МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сільські вісті треба (можна) було закривати раніше?

01/31/2004 | Ігор Немашкало
Припустимо, що "Сільські вісті" дійсно сіяли національну ворожнечу, це визнано судом, однак після апеляції рішення суду не набрало законної сили, а набере тільки після підтвердження рішення апеляційним судом. А цей термін газета буде продовжувати сіяти ворожнечу? А як злочинець вбиває людей, суд його засудив, то що, він може подати апеляцію і продовжувати вбивати людей, аж доки його не визнає винним у вбивствах апеляційний суд і рішення не набере законної сили? Очевидно, це не так. То чому газету не закриють негайно? Мабуть тому, що у першому випадку це кримінальний злочин, у другому цивільні відносини. Навіть якщо розпочати кримінальну справу щодо співробітників газети за розповсюдження ворожнечі, це не буде стосуватися газети, як юридичної особи і припинити її вихід не бачиться можливим. Хоча механізм є, суддя навіть суду першої інстанції міг би припинити випуск газети ще до винесення рішення, в порядку забезпечення позову. Хоча за наслідки такого рішення з 01.01.2004 відповідав би той, хто подав прохання до судді застосувати запобіжні досудові заходи. То невже антифашисти і Рабіновіч злякалися програшу і можливої відповідальності? Як на мене, вони могли б добитися РЕАЛЬНОГО закриття газети ще до цього суду, а не чекати ще й апеляційного розгляду. Чи я неправий? Також проблема полягає у неможливості притягти до кримінальної відповідальності юридичну особу, що мабуть не є правильним і є реліктом соціалізму, коли таке притягнення не мало сенсу, бо усі юридичні особи були державні.

Відповіді

 • 2004.01.31 | tomy cho

  proposutsiya?

  Mozhluvo pravulno. Ale ya bu bils byla zanepokoena inshumu rechamu - ya ty gazety prumysutu prunestu vubachennya. Ne cherez formalni instantsii, a chob tse bylo "vid narody". Mozhe, yakogos kolektuvnnogo lusta napushemo? Chto tse bachut cho mu tyt mizh soboyu rozmovlyemo. Chos bils realne i konkretne? Chto znae?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.31 | Ігор Немашкало

   Мабуть вибачення не буде вирішальним

   хоча суд і прийме його до уваги. Однак чи є за існуючих умов вибачення реальним? Не був на суді, але з повідомлень і розповіді судді, відповідач, тобто представники "Сільских вістей" вів себе досить нахабно і самовпевнено, казали, що схвалюють статті Яременка і будуть продовжувати друкувати їх і аналогічні статті. Також ображали позивачів. Чи є це правдою?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.31 | tomy cho

    ya ne pro tse

    Dlya formalnostei mozhe bydyt, mozhe ni, ya ne pro tse, ya pro "golos narody" i pro ludsky gidnist i sovist. Nashy. Tomy cho yakcho na tvoich ochach obrachayut inshogo, ta che i vid tvogo imeni, i tu nichogo ne robush, to tsum persh za vse tu punuzhyesh sebe. Ya tsu gazety vzagali-to ne chutayu, tomy ne znala, ale vvazhayu cho vonu nas vsich prunuzulu takoyu povedinkoyu, a ne tilku evreiv. Tak mozhemo mu sebe zachustutu, i prumysutu ich vubachutus? Yak konkretno?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.31 | Ігор Немашкало

     Цього не знаю

     Можемо ми подати до суду з позовною вимогою примусити газету вибачитися перед євреями чи ні, не знаю. Тонка матерія... Та чи поможе це врятувати газету? Навряд чи. Навіть якщо газета вибачиться, зі слів судді і закону "Про друковані видання" є тільки одне покарання - закриття газети. Це якраз аналогія кримінального покарання для юридичної особи. І за аналогією до кримінальщини це мабуть справа публічного звинувачення, у якому не те що вибачення, а й повне примирення між сторонами не врятує винного від покарання. І це правильно, бо газета, що сіє ворожнечу, навіть якщо вона відкупилася чи вибачилася перед одним народом, є небезпечною для інших, для усього суспільства і потребує закритття вже не зважаючи на остаточну реакцію ображеного вперше народу. Так вбивця не піде від відповідальності, якщо його "вибачать" родичі загиблого чи вибачить жертва замаху на вбивство.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.01.31 | 123

      Але ж позов цивільний

      Тобто позивач може його відкликати. У кримінальному процесі фактично позивачем є держава, а тут - конкретна особа. Нема позова - нема справи.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.31 | Ігор Немашкало

       Не думаю так

       Взагалі я не знаю обставин суду і права з цього питання. Але інтуіція підказує, що тут не тільки цивільний позов і не тільки інтереси початкових позивачів. Може це і не позов була, а скарга. А на результат розгляду скарги подальша позиція скаржника не впливає. Наприклад, Ви поскаржилися до пожежників, до прокуратури чи до суду, що сусід у квартирі палить багаття і це загрожує пожежею чи навпаки розливає воду і заливає весь дім. Суд заборонив йому це, наклав штраф. А потім сусід вибачився, дав Вам грошенят, Ви приходите до суду і кажете - скасуйте своє рішення, я його вибачив. Е батечку - скажуть Вам, є ж і інші люди, так що ідіть собі. От Вам елемент публічного звинувачення. Це треба читати Цивільний і Цивільно-процесуальний кодекси. Може там написано щось про появу державних інтересів у цивільних справах. Наприклад я чітко знаю, що представником держави і громадян може виступати прокуратура. І якщо навіть антифашисти знімуть свій позов, його просто зобов'язана у інтересах громадян і держави підтримати прокуратура. Колись приблизно за таке засудили до страти Сократа. А "Сільські вісті" це не Сократ. Окрім того, мабуть за розгляду цивільної справи може виникнути і кримінальна. Також вважаю, що у цивільному праві є елементи публічного звинувачення і незворотності вироку, незважаючи на позицію позивача. Для цього, щоб це підтвердити, треба більш докладне дослідження, але досі інтуіція мене не зраджувала :-)

       Закон України Про друковані засоби масової інформації
       (пресу) в Україні

       Стаття 3. Неприпустимість зловживання свободою діяльності
       друкованих засобів масової інформації

       Друковані засоби масової інформації в Україні не можуть бути
       використані для:
       ...
       розпалювання расової, національної, релігійної ворожнечі;


       Стаття 18. Припинення випуску друкованого засобу масової
       інформації

       Випуск друкованого засобу масової інформації може бути
       припинено за рішенням засновника (співзасновників) або суду.
       Засновник (співзасновники) має право припинити випуск видання
       у випадках і порядку, передбачених установчим договором або
       статутом редакції чи іншим договором, укладеним між засновником
       (співзасновниками) і редакцією.
       Суд припиняє випуск видання у разі порушення частини першої
       статті 3 цього Закону або ліквідації юридичної особи, яка є
       засновником видання. Про своє рішення суд повідомляє відповідний
       реєструючий орган. ( Частина третя статті 18 із змінами, внесеними
       згідно із Законом N 3582-12 від 11.11.93 )


       ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ, ТЕЛЕБАЧЕННЯ
       ТА РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

       Н А К А З
       N 193 від 09.08.2001 Зареєстровано в Міністерстві
       юстиції України
       29 жовтня 2001 р.
       за N 915/6106

       Про затвердження Положення про державну реєстрацію
       друкованих засобів масової інформації в Україні
       ...
       4. Визнання свідоцтва про державну реєстрацію друкованого
       засобу масової інформації недійсним

       4.1. Визнання свідоцтва про державну реєстрацію друкованого
       ЗМІ недійсним здійснюється на підставі письмового повідомлення
       засновника (співзасновників), погодженого з редакцією, а також
       рішення суду про припинення випуску друкованого засобу масової
       інформації.
       Свідоцтво в таких випадках втрачає чинність і підлягає
       поверненню реєструючому органу у 10-денний термін.
     • 2004.01.31 | tomy cho

      de administratoru, napruklad?

      Tse vse-taki insha sprava. Tum bilshe cho dlya ludunu, yaka vchunula osobustui zlochun, e bagato stypeniv pokarannya, i vzagali smertna kara y ryzdi krain vzhe zaboronena. Ale chomy Vu vvazhaetel, cho taka gazeta obrazula tilku evreiskui narod, ya vvazhayu cho vona persh za vse obrazula ykrainskui narod. I tse sprva ne nastilku formalnostei, yak nashoi gidnosti.
      Krim togo, ti kotri vvazhayut ii "svoeu" persh za vse povunni bylu b ii publichno pokaratu v yakis sposib, a ne kazatu chos pro vlady y takiu situatsii. Ale vonu tsogo ne roblyat. I yakcho mu kazhemo, cho vonu (tsi partii popylyarni), to vuchodut cho vonu predstavlyut nas? To yak mu mozhemo vid nuch tyt vidmezhyvatus i postavutu na micse takuch rasustiv? Bydyt konkretni propozutsii? Chocha mozhemo mu napusatu yakogos lusta vid ychasnukiv tsogo saity i des opyblikyvatu? De administratoru, yaki tilku sturatu chos vmiyut?
     • 2004.02.01 | tomy cho

      dopovnennya

      Tse dopovnennya
      Adzhe vubachennya zavzhdu syprovodzhyetsya choch do akois miru; "ya bilshe ne bydy", i inshi povunni rozymitu
      Vzagali-to ya vvazhayu yakumos tum chu inshum chunom gazety vupravdayut i ne zakruyt, i tse byde pravulno, cho ne zakruyut, ale vonu mozhyt yavutu sobi tse yak probazhennya i prodovzhutu, i inshum byde "nayka", ot de problema, tomy ya i kazhy pro vubachennya, pered narodom Ukrainu vzagali, a ne pered tilku etnichnumu evreyamu
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.01 | Ігор Немашкало

       Ну навіть і не знаю, що сказати

       Це ми вже трохи по другому колу пішли. Газетярі вибачатися не збираються, зі слів судді вони впевнені у своїй правоті і збираються продовжувати у тому же дусі. Написати спільного листа від форумчан? Здається такого тут ніколи не було. Он міліцаї людину катували, колишнього міліціонера за те, що він скарги писав, так і то листа не писали. Проковтнули і далі пішли. А чому ми за тих, як каже Свистович, ідіотів, будемо перейматись. Та кінець кінцем зареєструють нову газету та й все. Ну будуть "Сільскі новини". Може тому вони і сміливі такі?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.02.01 | Михайло Свистович

        Re: Перепрошую, я буду за них перейматись.

        Ігор Немашкало пише:
        > А чому ми за тих, як каже Свистович, ідіотів, будемо перейматись. Та кінець кінцем зареєструють нову газету та й все. Ну будуть "Сільскі новини".

        Я буду за них перейматись, бо "Сільські новини" ніхто передплачувати не буде. Всі звикли до "Сільських вістей" і навряд чи опозиція донесе до відома всіх передплатників, що це - нова назва старої газети. Хоча... Тут є сенс, якщо не вдасться відстояти "Сільські вісті". Заодно з повідомленням про "СН" можна й агітнути кожного передплатника й перетворити його зі співчуваючого у активіста.
   • 2004.01.31 | 123

    Так пробачте - їх правильно закрили!

    Ігор Немашкало пише:
    > хоча суд і прийме його до уваги. Однак чи є за існуючих умов вибачення реальним? Не був на суді, але з повідомлень і розповіді судді, відповідач, тобто представники "Сільских вістей" вів себе досить нахабно і самовпевнено, казали, що схвалюють статті Яременка і будуть продовжувати друкувати їх і аналогічні статті.

    Це Ви цитуєте суддю, з інтерв*ю ДТ, так?

    Якщо ці слова судді правда (що не факт) -- так вибачте, 500-тис. газета виявилася просто ксенофобським листком, а не жертвою провокації. Звісно, його треба закрити -- не може в цивілізованій країні легально виходити в друк 500-тис. видання, яке є антисемитським листком.

    Якщо СПУ має відношення до газети і є нормальною партією, воно має негайно змінювати редакторів і друкувати вибачення -- тоді можна сподіватися на продовження виходу газети. А якщо СПУ не може впливати на редакційну політику - так навіщо вона бере на себе відповідальність за цю газету?

    Як не крути -- а опозиція інакше як ідіотами ((с) Свистович) в цій ситуації не виглядає...
 • 2004.01.31 | Войсхауз

  Кілька цитат

  Яременко писав:
  Сьогодні єврейство в Україні переживає не процес відродження національної
  > меншини, а процес легалізації своєї діяльності як політичної та
  ідеологічної
  > організації, добре зорганізованої, структурованої і щедро фінансованої. Ця
  > так звана національна меншина відзначається надзвичайною агресивністю, що
  > становить величезну загрозу національній безпеці України, а тому має бути
  > під неослабним державним і громадським контролем, має регулюватися і
  > регламентуватися. Як чужорідна політична сила, що фактично контролює
  > міжнародну торгівлю, національний капітал, засоби масової інформації,
  > книговидавничу сферу України (досить придивитися до діяльності фонду
  > "Відродження", що всеціло перебуває в єврейських руках).

  А тепер інша цитата:

  "На деле вся просвещенная деятельность евреев направлена конечно на то, чтобы разрушить все основы действительно общеполезной хозяйственной работы. Через овладение акцией евреи контрабандным путем проникают в кругооборот всего национального производства, превращают нашу промышленность в простой объект купли-продажи и таким образом вырывают из-под наших предприятий здоровую базу. Именно благодаря этой деятельности евреев между работодателями и рабочими возникает та внутренняя отчужденность, которая впоследствии приводит к классовому расколу. Наконец через биржу еврейские влияния достигают ужасающих размеров. Евреи становятся уже не только фактическими владельцами наших предприятий, но к ним же переходит действительный контроль над всей нашей национальной рабочей силой.

  Чтобы усилить свои политические позиции, евреи ныне стараются покончить со всеми расовыми и гражданскими перегородками, мешающими им теперь на каждом шагу. С этой целью евреи теперь со свойственной им цепкостью начинают борьбу за религиозную веротерпимость. Франкмасонство, находящееся целиком в руках евреев служит для них превосходным инструментом в мошеннической борьбе за эти цели. Через нити масонства евреи опутывают наши правительственные круги и наиболее влиятельные в экономическом и политическом отношениях слои буржуазии, делая это настолько искусно, что опутываемые этого даже не замечают".

  Знайдіть відмінності!

  Як на мене СВ умисно друкувало антисемітські статті, до того ж відомі настрої самої редакції. Проблема в тому, що редакці СВ фактично підставила СПУ та опозицію.
  А закривати газету було не потрібно, слід було штрафануть для годиться. Або примусити надрукувати матеріал Рабіновича (Шлаєна) про діяльність різних ректорів МАУПів та її професури.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.31 | КП8416

   Рада нечестивих

   А що неправильного в наведеній вами цитаті? Так, я знаю, звідки вона - але що в ній неправильно?
   І друге - чому ви розробляєте свої антиукраїнські плани й дії моєю мовою? Що рідного івриту не вивчили?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.31 | Ігор Немашкало

    Суддя підіграла антисемітам

    Ще не довершивши юридичного аналізу, інтуїтивно стверджую - суддя, яка "припинила" "Сільскі вісті", об'єктивно їм підіграла, бо припустилася помилки, допустивши подальший вихід цієї газети, тоді як була зобов'язана прийняти запобіжні заходи для негайного і реального припинення виходу цієї газети. Це все одно, що хтось ходив, би і вбивав євреїв, а суддя вирішила - ну так, ми тебе може і прикриємо... Колись... Після апеляційного суду... Але це ще далеко, а поки ну набий хоч скільки тих євреїв ще. Ось так, на користь антисемітів виглядає її рішення. Зрозумійте, що я зовсім не схвалюю тих семітів. І може у мене схожі десь думки з тим Єременком, хоч і не так тенденційно. Бо як жахливо дурить Фельдман підприємців на Барабашці. Нещодавно він видурив з підприємців за перефарбування полотняного даху у державні кольори по 13 000 (!!!) гривень. Просто ми повинні визначитись: якщо ми правова держава, ми повинні просто не бути дурнями і навчитися бути розумнішими від євреїв, як то роблять англійці. А як не хочемо правової держави, то повідміняємо ті дурні закони і гайда...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.31 | Михайло Свистович

     Re: Суддя дійсно підіграла антисемітам з Банкової,

     закривши газету.

     Ігор Немашкало пише:
     > Ще не довершивши юридичного аналізу, інтуїтивно стверджую - суддя, яка "припинила" "Сільскі вісті", об'єктивно їм підіграла, бо припустилася помилки, допустивши подальший вихід цієї газети, тоді як була зобов'язана прийняти запобіжні заходи для негайного і реального припинення виходу цієї газети.

     Вона зробила все, на що була спроможна, виконуючи вказівки Банкової.

     > Просто ми повинні визначитись: якщо ми правова держава

     то повинні карати всіх пропорційно. Перші на черзі стоять далеко не "СВ".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.01.31 | Ігор Немашкало

      Черги у даному випадку не повинно бути

      Тут треба, як казав армійський охвіцер: "Зараз розберусь як слід і покараю, кого впаде!" :-)
      Може пропорційність і справедлива по вищому рахунку, але правосуддя повинно бути аполітичним і судити, висмикуючи по черзі жертв з різних партій і таборів, не можна. Може ще генератор випадкових чисел застосувати?
      Сьогодні судимо Порошенка, завтра Суркіса?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.31 | Михайло Свистович

       Re: Черги у даному випадку не повинно бути

       Ігор Немашкало пише:
       > Тут треба, як казав армійський охвіцер: "Зараз розберусь як слід і покараю, кого впаде!" :-)
       > Може пропорційність і справедлива по вищому рахунку, але правосуддя повинно бути аполітичним і судити, висмикуючи по черзі жертв з різних партій і таборів, не можна. Може ще генератор випадкових чисел застосувати?
       > Сьогодні судимо Порошенка, завтра Суркіса?

       Так ось, за генератором випадкових чисел суркісів би судили значно частіше ніж порошенків. А у нас виходить навпаки.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.02.01 | Ігор Немашкало

        Гірше усього, якщо ці бандити змовляться

        і взагалі нікого з них не будуть судити. Кого особисто "здали" народу на поталу? Лазаренка, та й той збіг.
        Згадую стару гумореску, коли хлопи побили своїх панів, кожний чужого, заступаючись за свого. А у нас навпаки виходить, пани б'ють чужих хлопів та сміються.
   • 2004.01.31 | 123

    Процес розвивається:один приватизував Шевченка,інший-мову:)))(-)

   • 2004.01.31 | Михайло Свистович

    Re: Рада нечестивих

    КП8416 пише:
    >
    > І друге - чому ви розробляєте свої антиукраїнські плани й дії моєю мовою? Що рідного івриту не вивчили?

    Оце і говорить про те, що для Вас висновок вже давно існує (все погане роблять жиди), а все інше Ви лише підганяєте під нього.

    Повідомляю, що іврит - не рідна мова Войсхауза.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.31 | joy

     Re: Рада нечестивих

     /Повідомляю, що іврит - не рідна мова Войсхауза./

     Підтверджую. Коли Войсхауз рожав, то кричав він не на івриті, а на ідіш. (-:)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.01.31 | Михайло Свистович

      Re: Рада нечестивих

      joy пише:
      >
      > Підтверджую. Коли Войсхауз рожав, то кричав він не на івриті, а на ідіш. (-:)

      Ідіш теж не рідна мова Войсхауза. І ладіно не рідна.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.31 | joy

       Re: Рада нечестивих

       І як пройшли роди? Михайле, де Ви акушерству навчилися?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.01.31 | joy

        Михайле, рука не стомилася?

        Може варто просто пояснити нам що можна писати, а що ніззя, щоб не палити кілобайти і нерви?

        Я нещодавно знайшов в інеті Книги відгуків на продаж. Платиш 5 вебмоней і маєш чудові відгуки про свій сайт чи сторінку. Зручно. зайде нова людина, а тут все біле і стерильне. Аж тошнить.
       • 2004.01.31 | Михайло Свистович

        Re: Рада нечестивих

        joy пише:
        > І як пройшли роди? Михайле, де Ви акушерству навчилися?

        Я писав про якісь пологи? Чи Ви вже почали уявляти себе Свистовичем?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.01.31 | українець

         Re: Свистович,

         якщо я плескаю дурниці ,то так і скажіть ,а не видаляєте мовчки мої послання.За своє право вільно говорити ,що хочу я вже достатньо сплатив,ставши поза кучмівськіми законами й трохи проливши поту й своєї крові.Найкращого
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.02.01 | joy

          Re: Свистович,

          /проливши поту й своєї крові./

          Було діло, земляче? Мене теж система ламала. Але вдалося відгризтися. Кримінальні справи, засідки, обшуки. Бруд і сморід.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.01 | Михайло Свистович

           Re: Свистович,

           joy пише:
           > /проливши поту й своєї крові./
           >
           > Було діло, земляче? Мене теж система ламала. Але вдалося відгризтися. Кримінальні справи, засідки, обшуки. Бруд і сморід.

           Співчуваю Вам. Нелегко мабуть в засідках сидіти у бруді та смороді. Обшуки проводити теж, напевно, нелегко. Скільки всього треба передивитись, щоб знайти потрібний папірець. А ще ж кримінальні справи треба вести, там теж паперів багато.
         • 2004.02.01 | Михайло Свистович

          Re: Свистович,

          українець пише:
          > якщо я плескаю дурниці ,то так і скажіть ,а не видаляєте мовчки мої послання.

          Я один, вас - багато. Я не маю часу пояснювати кожному, що Правила треба виконувати, якщо Ви навіть не помічаєте, як починаєте обзивати опонента.

          > За своє право вільно говорити ,що хочу я вже достатньо сплатив

          На Ваше право я не зазіхаю. Але ж навряд чи у себе вдома Ви дозволите всім говорити все, що заманеться. Чи лаятись, чи обзивати іншого співбесідника. І невже Ви серйозно поставитесь, якщо Ваш гість ігноруватиме Ваші зауваження, апелюючи до свободи слова.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.01 | українець

           Re: Вибачаюсь і затуляю пельку(-)

        • 2004.02.01 | joy

         Re: Рада нечестивих

         /Чи Ви вже почали уявляти себе Свистовичем?/

         А Вас це так лякає? Мені чесно кажучи зовсім не хочеться бути Свистовичем. Навіть уявити боюсь.
 • 2004.02.15 | Сергій

  Re: Сільські вісті треба (можна) було закривати раніше?

  Пане Немашкович, треба боротися з масонством, а не закриватиГазети. Закритя викликало зворотню реакцію!!!
  Ігор Немашкало пише:
  > Припустимо, що "Сільські вісті" дійсно сіяли національну ворожнечу, це визнано судом, однак після апеляції рішення суду не набрало законної сили, а набере тільки після підтвердження рішення апеляційним судом. А цей термін газета буде продовжувати сіяти ворожнечу? А як злочинець вбиває людей, суд його засудив, то що, він може подати апеляцію і продовжувати вбивати людей, аж доки його не визнає винним у вбивствах апеляційний суд і рішення не набере законної сили? Очевидно, це не так. То чому газету не закриють негайно? Мабуть тому, що у першому випадку це кримінальний злочин, у другому цивільні відносини. Навіть якщо розпочати кримінальну справу щодо співробітників газети за розповсюдження ворожнечі, це не буде стосуватися газети, як юридичної особи і припинити її вихід не бачиться можливим. Хоча механізм є, суддя навіть суду першої інстанції міг би припинити випуск газети ще до винесення рішення, в порядку забезпечення позову. Хоча за наслідки такого рішення з 01.01.2004 відповідав би той, хто подав прохання до судді застосувати запобіжні досудові заходи. То невже антифашисти і Рабіновіч злякалися програшу і можливої відповідальності? Як на мене, вони могли б добитися РЕАЛЬНОГО закриття газети ще до цього суду, а не чекати ще й апеляційного розгляду. Чи я неправий? Також проблема полягає у неможливості притягти до кримінальної відповідальності юридичну особу, що мабуть не є правильним і є реліктом соціалізму, коли таке притягнення не мало сенсу, бо усі юридичні особи були державні.
 • 2004.02.16 | Це як?

  До кримінальної відповідальності -- юридичну особу???

  Позбавити волі металургійний комбінат включно із вузькоколійками?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.16 | Ігор Немашкало

   Саме так

   Кримінальна відповідальність по відношенню до фізичної особи - позбавлення волі, для юридичної - ліквідація, припинення, великий штраф. Так не є тому, що за радянських часів усі юридичні особи належали до держави, карати їх не було сенсу, карали тільки фізичних осіб, їх керівників та працівників. Для юридичних осіб не було адміністративної і кримінальної відповідальності, цей релікт зберігся, як результат, жоден юрист Вам не скаже, до якого виду юридичної відповідальності відносяться податкові штрафи та санкції. І Конституційний Суд нічого не зміг вирішити. А правильно було б маленькі санкції відносити до адміністративної відповідальності, великі до кримінальної, перед тим додавши до цих кодексів частини про відповідальність юридичної особи.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.16 | Це як?

    Таки не розумію.

    Ігор Немашкало пише:
    > Кримінальна відповідальність по відношенню до фізичної особи - позбавлення волі, для юридичної - ліквідація, припинення, великий штраф.
    Ага, заголовок таблоїда: "Завод Ільїча ліквідований за вбивство директора Ленінської Кузні".

    Це якийсь нонсенс. Юридична особа -- це лише купа паперу. Вона може бути ліквідована власниками (суїцид такий собі) -- тоді що, ніякої відповідальности?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.17 | Ігор Немашкало

     А що тут такого?

     Ну й що, що така дія, як ліквідація може бути і добровільною. До людини теж може бути застосовано заборону займатися певною діяльністю. Вона може і сама не займатися такою діяльністю. Чому це Вас не дивує? Чи чому, навпаки, дивує?
     Заводи зазвичай не вбивають поодиноких людей. Це роблять окремі їх працівники, які і відповідають за злочини. Однак завод може, припустимо випускати нелегально зброю. І скільки не садови окремих працівників, на їх місце стають інші і продовжують погану справу. Ну секта така. У такому разі доцільно ліквідувати юридичну особу, а то й знищити завод, бо юридичну особу можна перереєструвати також. Приблизно таке ж з "Сільскими вістями". Посадови редактора, а антисеміти іншого знайдуть. Це не вихід. Закриття газети це і є по суті кримінальна відповідальність, тільки вона завдяки особливостям нашого пострадянського законодавства не внесена до кримінального кодексу, не кодифікована, як ще кажуть.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.02.17 | trick

      Re: А що тут такого?

      Ігор Немашкало пише:
      > ... Посадови редактора, а антисеміти іншого знайдуть.

      A mozhe, vse zh taky spochatku sprobuvaty antysemitiv zakryty, a ne gazetu?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua