МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В. Філенко: Фізично Кучма здоровий. А в іншому виникають питання

02/02/2004 | Володимир
http://www.razom.org.ua/viewnews/news/11813:

Володимир Філенко: Фізично Кучма, можливо, здоровий. А в іншому – виникають питання :)


“Вчорашнє інтерв’ю Леоніла Кучми в програмі “Епіцентр” було свого роду унікальним. І з технічної, і зі змістовної сторони,” – заявив народний депутат України Володимир Фленко.
“По-перше, сторона технічна. Зрозуміло, що такі інтерв’ю ретельно готуються і продумуються. Але щоб читати відповіді на питання з телетексту – це, мабуть, ноу-хау Кучми і Піховшека. Президент країни не в стані запам’ятати відповіді на кілька питань! Звідси висновок перший: або Кучма зовсім не орієнтується в тому, що відбувається в країні, або чутки про гарний стан його здоров’я дуже перебільшені,” – зазначив парламентарій.
Коментуючи зміст інтерв’ю, Філенко зауважив, що воно було побудоване на риториці, яку влада сповідує останні півроку-рік. “Головний постулат цієї риторики: в усьому винна опозиція, а найбільше “Наша Україна” на чолі з Віктором Ющенком,” – заявив народний депутат.
“Свідомо чи підсвідомо Кучма констатував ряд фактів. Він не дав чіткої відповіді на те, чи буде він балотуватися на третій президентський термін. Адже спокуса є великою, тим більше після рішення Конституційного суду.
Друге. Кучма де-факто визнав: політична реформа була затіяна для того, щоб завадити тому, щоб “заправляв їхній президент”. Тому влада зробить все для того, аби ця реформа була завершена.
Третє. Кучма визнав необхідність компромісу з опозицією, але не назвав шляху до цього компромісу. Хоча він розуміє, що головний камінь спотикання на цьому шляху – це спосіб виборів президента.
Четверте. Кучма ототожнює поняття “опозиції” і “меншості”. В парламенті може це й так. Але не треба забувати про суспільство, яке на 80% не довіряє цій владі, а тому, фактично, налаштоване опозиційно.
П’яте. Кучма звужує існуючий зараз конфлікт. Він говорить, що криза існує в парламенті. Насправді, криза існує в суспільстві, і тому позиція Кучми – це позиція страуса, який заховав голову в пісок.
Шосте. Дарма Кучма згадав часи Б.Хмельницького, коли тогочасна еліта намагалася домовитися і з Росією, і з Польщею, і з Туреччиною. Він мабуть забув вже свої недавні інтеграційні потуги одночасно і в напрямку ЄЕП, і в напрямку ЄС, і в Латинську Америку, і навіть Африку визнавав стратегічним партнером. Чим це зумовлено? Навряд чи тільки національними інтересами.
Сьоме. Кучма має сенс, коли говорить про недопустимість поділу українського суспільства на “донецьких”, “львівських”, “харківських”. Це так. Невже це “Наша Україна” обліпила пів-Донецька плакатами з нацистською символікою, напоїла горілкою школярів, студентів, шахтарів? Невже це “Наша Україна” організовувала молодчиків у Сумах які жбурляли в людей яйця та петарди, які пробивали колеса автомобілів і автобусів, що везли громадян на зустріч з В.Ющенком? Невже це опозиція викрикувала в Харкові в мегафони: “Смерть Ющенку і “Нашій Україні”?
Найголовніше, Кучма, говорячи про те, що теперішні опозиціонери – це колишні прислужники злочинного режиму, де-факто визнав: режим в України є таки злочинним, а ті хто йому вірно служить, має змогу непогано нажитися,” – коментує народний депутат інтерв’ю президента.
“Розмірковування Кучми з приводу економічного зростання в Україні є теж нещирими. Адже виникає питання: якщо економіка в нас зростає, то чому це не відображається на життєвому рівні населення? Відбувається зовсім навпаки: мінімальну зарплату знизили, з пенсіями пенсіонерів обдурили... Економічне зростання в кишенях придворних олігархів – це ще не благо для всього народу.
Як можна називати успішною роботу уряду, коли зростають ціни на хліб, приймається такий бюджет, до якого вже на наступний день вносяться поправки, коли з уряду з великими скандалами звільняються урядовці?” – відзначає представник “Нашої України”.
Думки глави держави з приводу “вонючого свинарника” Володимир Філенко назвав “цікавими”, зауваживши, що “шановний Леонід Данилович забув, що цей свинарник він створив сам за десять років свого панування”.
А “найголовнішим перлом” інтерв’ю Філенко вважає зізнання Кучми, про те, що він мріє відправити українців на Місяць і Марс.
“Висновок напрошується тільки один – головною перепоною на шляху Кучми до чергового президентського строку є українці, які за нього більше не проголосують. Тому Кучма мріє відправити їх на Місяць. А на Марс Кучма залюбки відправив би опозицію. Подалі. Щоб не заважала.
Можливо, цим інтерв’ю Піховшеку вдалося переконати якусь частину глядачів в тому, що фізично Леонід Кучма здоровий. А от щодо інших складових здорового людського стану – виникає багато питань,” – резюмував Володимир Філенко.

Прес-служба "Нашої України"

Відповіді

 • 2004.02.02 | Володимир

  І ще.

  http://www.razom.org.ua/viewnews/news/11823:

  Володимир Бондаренко: Кучма читав переважну більшість своїх відповідей зі стрічки телесуфлера


  “Я з цікавістю подивився широко анонсовану програму “Епіцентр” з президентом України Кучмою. Деякі речі, побачені в цій програмі, мене відверто вразили. Людина, яка хоч трохи знає телевізійну “кухню” могла помітити, що Кучма читав переважну більшість своїх відповідей зі стрічки телесуфлера, і це було чітко видно по його очах,” – зазначив народний депутат України Володимир Бондаренко.
  “Якщо торкатися суті інтерв’ю, то слід зазначити, що у своїх випадах на адресу опозиції мене вразила остання фраза Леоніда Даниловича, який сказав, що багатьох відправить в останню путь, хто про нього щось погане думає. На мою думку, за нинішнього стилю керівництва Кучми, за його “успіхів” у економіці та соціальній сфері, він може провести в останню путь не один мільйон українців, якщо, не дай Бог, залишиться при владі ще на деякий час. Тому я вважаю цю фразу цинічною,” – підкреслив Бондаренко. Він побажав Леоніду Кучмі міцного здоров’я, але не на посаді глави держави, “де в нього вже 10 років нічого хорошого не виходить”.
  Представник “Нашої України” також зупинився на тому, що влада уникає безпосереднього діалогу з опозицією, не вступає у дискусію, а в односторонньому порядку поливає брудом своїх опонентів. “Влада використовує свою монополію на загальнодержавні телеканали, щоб переконати громадян, що чорне є білим, щоб облаяти тих, хто не поділяє її курсу. Звичайно, Кучма чудово розуміє, що представники опозиції не зможуть на тому ж каналі в тій же передачі навести свою думку, тому і критикує без будь-яких аргументів. Це все одно, що з вікна автомобіля кинути в людину камінцем, знаючи, що вона не зможе відповісти,” – зазначив Володимир Бондаренко. При цьому він звернув увагу на те, що “влада залучає до паплюження опозиції людей з вільноконвертованими поглядами, які свого часу розвалювали патріотичний молодіжний рух в Україні, які були представниками спецслужб.

  Прес-служба "Нашої України"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua