МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Європарламент може прийняти резолюцію по відстороненню колишніх

02/05/2004 | СЕМЕН
Європарламент може прийняти резолюцію по відстороненню колишніх комуністів від управління Європою

Антикомуністичну резолюцію розгляне в четвер парламент Євросоюзу. Мета резолюції – усунути колишніх комуністів від керування Європою. До повного вигнання комуністів з влади закликає парламенти європейських країн правоцентристська Європейська Народна партія (ЄНП).

16-й Конгрес Європейської народної партії, який пройде 4-5 лютого в Брюсселі під лозунгом «ЄНП: Ваша більшість в Європі».

Конгрес буде переважно присвячений підготовці до майбутніх в червні 2004 року виборам в Європарламент. Також голова Європейської народної партії (ЄНП) - Вільфред Мартенс висловився за прийняття проекту Конституції об’єднаної Європи до проведення в червні цього року виборів в Європарламент, повідомляє РІА «Новини».

У конгресі ЄНП, яка об’єднує понад 40 європейських партій християнсько-демократичної спрямованості, візьмуть участь понад 700 делегатів. Вони представляють 64 політичні організації, включаючи правлячі у Франції, Німеччині, Італії і Іспанії партії. Серед депутатів з’їзду - більше десяти прем’єр-міністрів і їх заступників.

Делегацію «Єдиної Росії» очолить секретар Генеральної поради партії, перший заступник керівника партійної фракції в Держдумі Валерій Богомолів.

Зюганов назвав ініціативу ЄНП «ідіотською»

Лідер російських комуністів Геннадій Зюганов вже заявив, що він категорично проти ініціативи ЄНП.

Свою думку він висловив в прямому ефірі радіостанції «Эхо Москвы».

За словами Зюганова, «Європа не проголосує за цю пропозицію, вона саме по собі ідіотське».

«Це тривожна тенденція, але наскільки я знаю, в Європі чимало розумних сумлінних людей, які розуміють, що це полювання на відьом, в якому нічого нового немає», - зазначив він.

«Саме з цього почалася фашистська зараза, яку могли зупинити комуністи і соціалісти, але у них не вистачило волі до єдності, - нагадав лідер КПРФ, - А після того, як фашисти прийшли до влади, почалася вакханалія, яка закінчилася другою світовою війною».

Колега Геннадія Зюганова по Держдумі Володимир Жириновський вважає ініціативу Європарламенту про відсторонення комуністів від керування Європою «правильною і своєчасною». Свою думку він також висловив в прямому ефірі радіостанції «Эхо Москвы».

За словами лідера ЛДРП, «було б бажано закрити цю сторінку в політичної історії Європи». Жириновський додав, що Росія «запізнюється в цьому значенні».

«Я вже давно пропонував заборонити діяльність всіх комуністичних організацій на території Росії і прибрати з керівних постів колишніх номенклатурних керівників, - зазначив він. - Але, на жаль, у нас це питання в загальмованому стані».

На думку Жириновського, «можна знайти компромісне рішення і усунути від керівних постів хоча б комуністів, що досягли пенсійного віку». «Це треба робити, і ми повинні йти в ногу з Європою», - наголосив він.

Заборона на висунення кандидатів від комуністів в парламенти європейських країн - це порушення прав населення, заявив в ефірі «Эхо Москвы» член Генеральної ради «Єдиної Росії» В’ячеслав Володін.

Володін зазначив, що «до цього питання треба підходити більш зважено і коректно ставитися до тих людей, які обрали комуністів своїми представниками у владі». «Тут не повинно бути диктату, - підкреслив він. - Цей більшовитський підхід, як з боку правих сил, так і з боку лівих - неприйнятний».

На його думку, «якщо жителі тих країн, де представлені комуністи, вирішать, що в наступному скликанні Європарламенту мають бути представники комуністів, значить, вони напевно будуть».

У розробці антикомуністичної резолюції, яка буде обговорюватися на конгресі, активну участь приймала делегація Естонії.

Тим часом лідер правлячої в Естонії партії Реформ Сиїм Каллас, що є ярим противником комунізму, може сам постраждати у разі прийняття Європейським Союзом (ЄС) резолюції про відсторонення від влади колишніх комуністів, передає «Інтерфакс».

У минулому році Каллас був ініціатором заяви парламенту Естонії, що засуджувала злочини комуністичних режимом, він також виступив за прийняття аналогічного документа Євросоюзом.

Однак якщо фракція ЄНП прийме резолюцію відносно колишніх комуністів, це може поставити під сумнів європейську кар’єру Калласа. У роки радянської влади він не просто був членом КПРС, але працював в партійних структурах, був заступником редактора органу ЦК Компартії Естонії газети «Рахва Хяель», рахувався в номенклатурі Бюро ЦК Компартії Естонії.

Два тижні тому уряд Естонії призначив Калласа кандидатом в уповноважені Європейській комісії від республіки. 9 лютого він має зустрітися для обговорення своєї кандидатури з головою Єврокоміссиї Романом Проді.

Остаточно кандидатура Калласа має затверджена Європейським парламентом, який виявляє цікавість до його комуністичного минулого.

Так, в минулий вівторок інтернет-портал Euractiv.com, одним зі спонсорів якого є Єрокомісія, опублікував статтю «План ЄНП бойкотувати комуністів може обернутися проти уповноваженого від Естонії». У ній говориться, що, незважаючи на діяльність Калласа після відновлення незалежності Естонії, його приналежність до колишньої комуністичної партії «може викликати проблеми при слуханнях в Європарламенті», повідомляє «Newsru.com».


ForUmP.S. Боже мій, а куди сховають свої комуністично-комсомольскі квитки Ющенко, Гринів, Томенко?
Чи вже до Європи дорога для комуноїдів "заказана"?

Відповіді

 • 2004.02.05 | Мартинюк

  Ющенка це не стосується.

  Ющенко є чи не єдиною в Україні осбою такого рівня, який зміг піднятися туди мимо комсомолу і мимо комартії. Його карєра будувалася спочатку в Агропромі, який сам по собі був певним ( і доволі успішним на той час) радянським експериментом націленим на пошук виходів з того адміністративно-кадрового тупика , в який завела СРСР тотальна керівна роль компартії. При створенні Агропрому була здійснена загалом успішна спроба запозичити західні принципи створення та управління великими корпораціями.

  Ющенко напевно був комсомольцем, як і 99% всіх молодих людей відовідного у СРСР, однак не був комсомольським номенклатурним працівником, не проходив ієзуїтські вишколи у всіляких ВПШ та ВКШ, де вчили секретної діалектики номенклатури що правда це неправда, честь є безчестя, мораль є неморально а чорне це біле і так далі.

  Далі карєрний ріст Ющенка відбувався не за рахунок відданості "партії і правительству Союза", як це відбувалося з переважною більшістю теперішньої української "еліти", а за рахунок фахових здібностей, результативності та наполегливості у сфері фінансів.

  Тому Ющенко важливий зараз як прецедент, який вперше в історії незалежної України , може перервати зачароване коло колишнішніх номенклатурних кадрів на чолі суспільства. Для прикладу можу навести Лук"яненка, який був колись інструктором райкому партії, а перед тим парторгом юридичного факультету Московського університету, покійного Чорновола , який у свій час побував на посаді комсорга всесоюзної ударної комсомольської будови - Київської ГЕС, Лавриновича, який прийшов до РУХу з посади парторга Інституту Кібернетики.
 • 2004.02.05 | Михайло Свистович

  Re: Європарламент може прийняти резолюцію по відстороненню колишніх

  СЕМЕН пише:
  >
  > P.S. Боже мій, а куди сховають свої комуністично-комсомольскі квитки Ющенко, Гринів, Томенко?

  А Ви куди сховали? ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua