МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Щодо нового дизайну “кешу”

02/06/2004 | Чучхе
Останнім часом на мене звалився шквал повідомлень щодо того, що Тигіпко вводить банкноти нового зразку. Я навіть вважав це тигипкінським ПР і не дуже вірив, що так скоро побачу „зелені” гривні. І дарма. Спочатку я побачив 20-гривневу банкноту. Мені нею сьогодні виплатили зарплату. Вже в нас писалося про її недоліки, і про те, що там не згадане слово “Україна”, я не на цьому хочу сфокусувати свою увагу.

Хочу запевнити всих майданівців у тому, що я, працюючи в медіа індустрії, спілкуюсь з широким колом людей, яким я висловлював також свої зауваження щодо нової купюри в тому числі іронічні (ну, на кшталт, на збільшення в США портрету Гранта ми відповіли збільшенням портрету Франка). Що виявилось дивним: ВСІ мої знайомі отримали з зарплатою банкноти номіналом 20 гривень майже повністю нового зразку. Оскільки ніяких повідомлень про вилучення старих (та яких старих, надрукованих 2-3 роки тому) банкнот не було, мені здається, що під виглядом введення нових купюр відбувається додаткова емісія незабезпечених паперових грошей. Я не вірю, щоб за один місяць після введення новий дизайн банкноти так сильно потіснив старий. Для прикладу: за інформацією того ж НБУ монетку в 1 гривню випустили накладом в 50 мільйонів екземплярів. Так от її я рідше бачу у обігу, ніж нові 20 гривень.

Зараз Тигіпко говорить про введення в обіг нових 50- 5- та 2-х гривневих купюр (про банкноту з Мазепою я поки що ніц не чув). Це при тому, що старих в обігу більш ніж треба (хто не стикався з проблемою отримання здачі з 50- 100-гривневої банкноти?).

Чи це може привести до інфляції? Хотів би почути думку присутніх тут.

Для прикладу. Коли вводили нові 100- 50- доларові банкноти і їх відсоток відносно банкнот наштампованих за попередні роки в готівковому обігу Києва був помітно високим, я це пояснював мавпячим потягом моїх співгромадян до новеньких банкнот. Однак я буваю й за кордоном, в т.ч. досить далеко від Ойкумени, і виявив, що там теж банкноти доларів нового зразку за рік витіснили старі (хоч навряд чи Америка змогла ввести в обіг за рік більше готівки, ніж було введено з 1929 року). “Це скрита емісія” – пояснював тоді хід подій один мій знайомий, трохи заслаблий у плані паранойї, як я вважав. Але одразу після введення нового дизайну банкнот долар дійсно почав падати – це факт.

То може, Тигіпко запозичив з американського досвіду не тільки рецепт збільшення розміру президентських портретів на банкнотах???

Відповіді

 • 2004.02.06 | Роман ShaRP

  Здається, ці повідомлення таки були.

  Чучхе пише:
  > Оскільки ніяких повідомлень про вилучення старих (та яких старих, надрукованих 2-3 роки тому) банкнот не було, мені здається, що під виглядом введення нових купюр відбувається додаткова емісія незабезпечених паперових грошей.

  Хоча вважаю, що побоювання твої небезпідставні, але повідомлення, здається, таки були. Читав, якщо не помиляюся, на одному з пунктів обміну валюти ;)

  >Я не вірю, щоб за один місяць після введення новий дизайн банкноти так сильно потіснив старий. Для прикладу: за інформацією того ж НБУ монетку в 1 гривню випустили накладом в 50 мільйонів екземплярів. Так от її я рідше бачу у обігу, ніж нові 20 гривень.

  От тому ти і отримав ними, що старими видавати вже заборонено з якоїсь дати, якщо я не помиляюся. Вилучення проводиться саме за такою схемою, через банки.
 • 2004.02.07 | Максим’як

  Re: Взагалі, було проголошено, що старі знімаються.

  Старі одногривневі і старі двадцятки банки повинні збирати і здавати на знищення.

  Якщо не мовиляюся, то НБУ має певні пропорції до валютних запасів, до ВНП, до безготівкової грошової маси іт.д. згідно яких поповнює оббігову грошову масу. Тобто, із ростом золотовалютних резервів та ВНП НБУ просто змушений штампувати нові гроші.

  Якщо під цим прикриттям обміну грошей здійснюються понаднормові викиди грошей, то це не запланована емісія, про яку народ довідається серез ріст цін, тобто інфляцію. Період затримки інфляції десь біля місяця-двох.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua