МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна продавала ядерну зброю Аль Каїді?

02/09/2004 | Мінор
Цей режим стає небезпечним не лише для України, але й для світу. Якщо завтра ця бомба рвоне в Москві, Путін має знати, що це логічний наслідок його підтримки Кучми.


УКРАЇНА ПРОДАВАЛА ЯДЕРНУ ЗБРОЮ "АЛЬ-КАЇДІ"

www.ПРАВДА.com.ua, 9.02.2004, 10:42

За даними арабської газети "Аль-Хаят", екстремістська організація "Аль-Каїда" володіє ядерною зброєю, яку придбала в Україні. З посиланням на ісламістські кола, видання пише, що "Аль-Каїда" має намір застосувати зброю в США або у випадку, якщо їй загрожуватиме "нищівний удар".

Як повідомляється, оборутка між ісламістами та українськими науковцями нібито відбулася ще 1998-го року в афганському місті Кандахар. Свого часу тодішній керівник Ради безпеки Росії Олександр Лебедь визнав, що 1991-го року після розвалу Радянського Союзу безслідно зникли близько 100 переносних вибухових ядерних пристроїв розміром не більше за звичайну валізку.

Водночас російське керівництво постійно спростовувало існування таких пристроїв.

Німецька хвиля


Цю заяву в інтерв"ю ББС вже простував Кузьмук. Звісно ж він ніколи не признається, якщо таке було.

Відповіді

 • 2004.02.09 | Мінор

  Більш повна інформація з ББС  http://www.bbc.co.uk/ukrainian/pressreview/story/2004/02/040209_press_al_hayat.shtml

  'Українці продали ядерну зброю Аль-Кайді' - пише Аль-Хайят


  Аль Кайда: зброю може бути застосовано у разі повного провалу?
  Повідомлення в газеті Аль-Хайят базоване на повідомленнях неназваних джерел, і незалежного підтвердження фактів поки що немає.
  А твердять ці джерела, близькі до терористичної мережі Аль-Кайда, що, можливо, ця мережа отримала тактичну ядерну зброю від українських учених. Газета пише:

  "Як твердять деякі джерела, мережа Осами бен Ладена отримала зброю від українців, коли ті відвідували Кандагар, місто на півдні Афганістану, у 1998 році і зустрічалися із керівництвом Талібану. Ці джерела повідомляють, що Аль-Кайда купила валізи зі зброєю і заховала їх у надійному місці".

  Арабомовна газета Аль-Хайят пише, що, за деякими повідомленнями, із ядерного арсеналу Радянського Союзу зникло понад сімдесят ядерних боєголовок. Газета також передає запевнення "організації", як Аль-Хайят називає Аль-Кайду, що ядерну зброю не буде використано проти армії США, за винятком тільки двох випадків:

  "Зброю може бути використано, якщо конфронтація з американськими військами відбувається на території США, оскільки Аль-Кайда усвідомлює, що застосування цієї зброї в будь-якій мусульманській країні призвело б до масової руйнації, а також в іншому випадку - якщо організації буде завдано нищівного удару, наприклад, якщо проти її членів буде використано ядерну чи хімічну зброю".

  Аль-Хайят пише про запевнення пакистанських та американськиї джерел про те, що ці дві країни намагаються запобігти тому, аби Аль-Кайда отримала ядерні технології. Часопис продовжує:

  "Оглядачі вважають, що не можна повністю виключити можливість отримання Аль-Каїдою ядерних технологій, оскільки країни Середньої Азії, які ними володіють, знаходяться у тяжкому економічному стані".
 • 2004.02.09 | СЕМЕН

  Віктор, не повторюй

  інформаційні бомби проти України, бо жертвою подібних заяв буде саме наша країна та її економіка.
  Ядерної зброї в Україні не було з 1996 року.
  Тактичку ядерну зброю росіяни, без дозволу України, вивели ще раніше.
  Києв НІКОЛИ не контролював ядерні боєголовки.


  Будь виваженим.


  Зараз Москва підчипить, на заході, лейбу що Україна "ядерний міжнародний терорист" побачиш Буш благословить Путіна на контроль над Києвом.


  Перестань грати на користь КРЕМЛЯ.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.09 | Мінор

   СЕМЕНе поясни для себе одну річ

   Якщо ти в опозиції до президента України - ти не є в опозиції до України.
   Україна - це як гора, вона є незмінною. Але якщо той, хто стоїть на її вершині робить дурницю, то про таке казати потрібно і це корисно для України (гори). І поширення інформації про його дурниці аж ніяк не є закликом до бульдозерів зрити гору геть. Я вже не кажу, що це фізично є неможливим.

   Тепер, коли я сподіваюсь, ми з"ясували абстрактні проблеми, якими ти так переймаєшся, питання по суті.

   СЕМЕН, дістань інформацію по харківському науковому центру. Якщо я не помиляюсь, там, у Харкові, довгий час залишався зборойовий плутоній. Його навіть хотіли викупити американці, та здається не зійшлися в ціні.
 • 2004.02.09 | no13

  Re: Україна продавала ядерну зброю Аль Каїді?

  А я бы поставил "-1. Сплетня"

  Может для начала всё же найдём в Ираке Кольчуги?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.09 | СЕМЕН

   БУШ НАПИСАВ КУЧМІ ПРО ЯДЕРНУ ЗБРОЮ   www.ПРАВДА.com.ua, 9.02.2004, 16:46

   Президент Сполучених Штатів Америки Джордж Буш звернувся до президента України Леоніда Кучми із закликом активної участі у знищенні стратегічної зброї.

   Про це йдеться в листі Буша, надісланому на ім'я президента України Леоніда Кучми, повідомляє прес-служба українського президента.

   Як зазначає прес-служба, у листі президент США наголосив, що "цілком підтримує Програму спільного зменшення загрози в Україні, а також очікує її продовження та розповсюдження щодо досягнення спільної мети у цьому питанні".

   Він, зокрема, відзначив, що важливим результатом співпраці наших країн у зазначеній програмі була відмова України від ядерної зброї, знищення міжконтинентальної балістичної ракети та важких бомбардувальників.

   "Навіть, якщо ми розпочнемо нові проекти спільного зменшення загрози, сподіваюся, що ми зможемо виконати останнє завдання у знищенні стратегічної зброї: знищення твердопаливних двигунів ракет SS-24", – йдеться у листі Джорджа Буша.

   Він також підкреслює, що підхід до такого важливого проекту повинен бути технічно та фінансово грамотним. "Метод, якого дотримувалися наші уряди, не задовольнив жодного із зазначених основних випробувань. Незважаючи на великі затрати, цей процес не став ані реальним, ані безпечним", – наголошує Буш.

   Президент США висловився за погодження українськими та американськими фахівцями альтернативного методу "у закінченні цього важливого проекту таким чином, щоб він був технічно продуманим, безпечним для довкілля та фінансово доцільним".

   У своєму листі Джордж Буш також наголошує, що високо оцінює важливий внесок України у "спільну справу щодо питання Іраку, який став основним предметом нашого партнерства".

   "Українсько-американське стратегічне партнерство залежить від спільних зусиль, у тому числі питання боротьби з міжнародним тероризмом, а також від спільних цінностей, включаючи прагнення до демократичного розвитку суспільства", - зазначив президент США.

   Лист Буша є відповіддю на лист президента України, надісланий у грудні 2003 року. В кінці минулого року президент України Леонід Кучма надіслав лист Президенту США Джорджу Бушу, в якому торкнувся питання про відновлення фінансування американською стороною екологічно безпечної ліквідації твердого ракетного палива на Павлоградському хімічному заводі (Дніпропетровська область).

   Як повідомили "Українській правді" в американському посольстві лист був переданий Кучмі послом Гербстом ще 20 січня.

   У той же час у понеділок інформаційні агенства з посиланням на арабську газету Аль Хайят повідомили про те, що екстремістська організація Аль-Каїда володіє ядерною зброєю, придбаною в України в 1998 році.
  • 2004.02.09 | Мінор

   Re: Україна продавала ядерну зброю Аль Каїді?

   no13 пише:
   > А я бы поставил "-1. Сплетня"

   Я б поставив "чорний PR", але на жаль такої оцінки в нас немає. Подобається нам чи ні, але ця новина розтиражовага десятками інформаційних агентств і не "Майдан" став автором цієї вістки. Однак, ми можемо обговорити її, чому б і не ховати голову у пісок?


   > Может для начала всё же найдём в Ираке Кольчуги?

   Власне, як і зброю масового знищення. Але чи те, що ви вчора один раз впали, означає, що у вас хвора нога? Може й так, а може й ні...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.09 | СЕМЕН

    Віктору для МІЗКІВ від Горбуліна.    www.ПРАВДА.com.ua , 9.02.2004, 17:29    У понеділок світові газети вийшли з повідомленням, що Україна продала ядерну зброю "Аль Каїді". В умовах глобальної боротьби з тероризмом, яка триває третій рік, це шокуюче повідомлення. Звинувачення, тяжче яких вигадати складно – можливо, ще більший урон принесли б заяви, що бін Ладен переховується в Кончі Заспі.

    Європейські газети вмістили у себе повідомлення агентства "Рейтер", яке поширило інформацію свого кореспондента з єгипетської столиці Каїр.

    "Рейтер" з посиланням на недільний номер "пан-арабської" газети "Аль-Хаят" повідомило сенсацію: "організована Осамою бін Ладеном "Аль Каїда" в 1998 році здобула тактичну ядерну зброю з України".

    Зараз зброя зберігається "в безпечному місці для можливого застосування". "Рейтер" пише, що немає незалежного підтвердження цих даних, які отримані газетою "Аль-Хаят" від джерел у Ісламабаді, близьких до "Аль Каїди".

    Арабська газета зазначає, що "Аль Каїда" отримала ядерну зброю, яка вміщалася у валізи. Оборудка була проведена, коли "українські науковці відвідали афганське місто Кандагар". В ті часи – у 1998 – Кандагар був бастіоном руху "Талібан" – союзнику "Аль Каїди".

    Джерела арабської газети повідомляють, що "Аль Каїда" могла б використати цю зброю тільки всередині США або у випадку, якщо їй загрожуватиме "нищівний удар".

    "Рейтер" повідомляє, що Україна успадкувала ядерну зброю від СРСР, а в 1994 погодилася передати 1 900 ядерних боєголовок Росії, підписавши при цьому Договір про нерозповсюдження ядерної зброї.

    У інформації також наводяться слова загиблого екс-секретаря Ради нацбезпеки Росії Олександра Лебедя – однак не зрозуміло, чи це дані "Рейтеру" або "Аль Хаят".

    Лебедь заявив, що з часів розпаду СРСР у 1991 зникло близько 100 переносних вибухових ядерних пристроїв розміром не більше за звичайну валізку.

    Кожна така бомба мала еквівалент у 1 000 тон тринітротолуолу та може вбити 100 000 чоловік. (Для порівняння, скинута на Хіросіму у 1945 мала еквівалент у 12-13 000 тринітротолуолу – УП).

    Там також сказано, що до цього часу Москва спростовувала зникнення зброї.

    Арабська газета "Аль-Хаят" не повідомляє, скільки зброї отримала "Аль Каїда" і хто конкретно передав її.

    От власне і вся інформація, яка викликала інформаційну бурю в понеділок. Знайти першоджерело – статтю на англійській версії сайту "Аль-Хаят" – "Українська правда" не змогла. У газети також є сайт арабською мовою, однак тут уже дався в знаки дефіцит знань співробітників "УП".

    Якщо говорити про першоджерело інформації, то газета "Аль-Хаят" виходить у Лондоні арабською та англійською мовою. Штаб-квартира видання знаходиться у ліванській столиці Бейрут.

    Російський сайт "Інопреса", який спеціалізується на перекладах статей західних ЗМІ, пише про "Аль-Хаят": "Щоденна незалежна газета. Відрізняється об'єктивною і різнобічною подачею інформації з питань суспільного і політичного життя, має світовий авторитет як інформаційне джерело".

    Відтак не дивно, що цю новину про продаж українцями ядерної зброї "Аль Каїді" почали передруковувати. Найбільше це повідомлення підхопила німецькомовна преса.

    Ця інформація вийшла на сайті журналу "Der Spiegel", у берлінських газетах "Berliner Zeitung", "Berliner Morgenpost".

    Серед австрійських газет про те, що "Аль Каїда" отримала ядерну зброю від українців, написали віденський "Kurier", зальцбурзьке видання "Salzburger Nachrichten" та навіть газета з Грацу "Kleine Zeitung".

    Також ця новина вийшла у "The New York Times", ізраїльський газеті "Haaretz" та на сайті телеканалу "Аль Джазіра".

    Реакція в Україні

    Своєрідною відповіддю на публікації у світовій пресі стало повідомлення прес-служби президента Кучми. Коли всі обговорюють можливий продаж ядерної зброї головним терористам світу, Банкова поширила повідомлення про лист президента США Буша.

    Буш написав Кучмі щодо подальшої співпраці України і США у рамках програми з ядерного роззброєння. Американський президент також розповів, що "високо оцінює важливий внесок України у спільну справу щодо питання Іраку, який став основним предметом нашого партнерства".

    "Українсько-американське стратегічне партнерство залежить від спільних зусиль, у тому числі питання боротьби з міжнародним тероризмом, а також від спільних цінностей, включаючи прагнення до демократичного розвитку суспільства", - закінчив листа Буш.

    Цікаво, що цей текст Кучмі передав посол США в Україні Джон Гербст ще 20 січня. Оприлюднено ж його було саме в день, коли Україну записали в постачальників "Аль Каїди".

    Як повідомили "Українській правді" в МЗС, зовнішньополітичне відомство також готує заяву в зв'язку із публікацією у арабській газеті.

    Тим часом народний депутат, а у 1998 році міністр оборони Олександр Кузьмук назвав "черговою небилицею" повідомлення "Аль-Хаят". Він нагадав, що тактична зброя з України була вивезена і здана в Російську Федерацію ще на початку 1990-х років.

    "А передача нашої стратегічної ядерної зброї Росії завершена в 1996 році. Тобто після 1996 року в Україні немає і не могло бути ядерної зброї, тим більше в руках "начебто вчених". Це просто з області фантастики, я упевнений, що не має ніякого підґрунтя під собою", - заявив Кузьмук в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

    Секретар Ради нацбезпеки у 1998 Володимир Горбулін публікацію в арабській газеті назвав "бездарною "качкою".

    "Українські вчені за роки незалежності не мали ніякого прямого відношення до ядерних боєзапасів і до ядерного озброєння. Усе, що було на Україні, це було у віданні колишнього 12-го головного управління Міністерства оборони СРСР, а потім, по моєму, это стало відповідним управлінням Міністерства оборони Росії", - сказав Горбулін "Інтерфакс-Україна".

    За його словами, до 1996 року "було зроблено все, щоб на Україні нічого не залишилося з ядерних боєзапасів".

    "Ми це виконали 31 травня 1996 року. Це були останні ядерні боєзапаси, що були на стратегічних носіях, а до цього ті ж самі операції були пророблені з тактичною зброєю, яка могла нести ядерну зброю" - підкреслив він.

    За словами Горбуліна, якщо на території України і залишалися якісь ядерні боєзапаси - вони перебували у віданні російського Центру адміністративного управління ядерними боєприпасами. "На ньому лежала відповідальність за вивіз усього того, що стосувалося ядерних боєзапасів і ядерних головок на Україні".

    "Навіщо зараз знадобилося публікувати це в газеті, для чого сьогодні це так радісно передруковують деякі авторитетні закордонні видання, не перевіривши джерело... Посилання на якісь там ісламістські джерела інформації?... Я думаю, що у качок треба стріляти на полюванні, навряд чи має сенс їх запускати, коли мова йде про престиж і авторитет такої шановної держави, як Україна, яка в галузі озброєння зробила те, що до неї і, напевно, після неї ніколи не зробить жодна держава у світі", - додав Горбулін.

    Він назвав дві можливі причини виникнення цієї інформації - майбутні президентські вибори в Україні і конкуренцію на світовому ринку озброєнь.

    "У нас внутрішня політична ситуація в країні в рік президентських виборів розжарюється, і хтось, можливо, вважає, що він цим буде сприяти проведенню демократичних виборів, але думаю, що "сприяння" тут під великим сумнівом", - сказав Горбулін.

    "Я зараз не маю інформації, можливо, ми десь устигли провести переговори про те, що можемо укласти якісь контракти по озброєннях. Це викликало в когось роздратування. Як ви знаєте, боротьба на ринку озброєння не витримує конкуренції. Може бути і така форма".

    У Національній академії наук теж назвали неправдою інформацію "Аль-Хаят". Українські вчені "не брали і не беруть участі в розробці ядерної зброї", відповіла НАНУ на слова, що ядерну зброю терористам передали "ukrainian scientists".

    "Жодне наукова установа України ніколи не мало, не одержувало і не зберігало зразки ядерної зброї в будь-яких його видах", - говориться в повідомленні прес-центру Національної академії наук.

    Також із спростуванням публікації виступили харківські ядерники. Іван Карнаухов, заступник генерального директора Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" заявив, що "українські вчені в принципі не могли передати не лише "Аль-Каїді", а й взагалі будь-кому іншому тактичних ядерних зарядів, "які можуть поміщатися в невеликій валізі".

    "Дозволити собі розробляти і мати таку зброю можуть лише потужні ядерні держави – такі, скажімо, як США та Росія, а Україна не може бути причетною до подібних справ через відсутність предмету", - сказав він у інтерв'ю УНІАН.

    Публікацію у "Аль-Хаят" учений назвав "відвертим і незграбним наклепом, розрахованим на необізнаність людей".

    "Тут можна лише гадати, кому в черговий раз вигідно розпускати подібні нісенітниці на адресу України". За словами Карнаухова, "така зброя в світі дійсно існує", але виготовлення, зберігання і транспортування "ядерної зброї у валізах" має такі своєрідні особливості, що її передача у тому вигляді, як це описується у пресі, є "просто нереальною із суто технічних причин", і "така зброя, зокрема, живе дуже мало".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.12 | Мінор

     Привіт з "АЛЬ ХАЯТ": Нова стаття про українську бомбу

     Цікаво, чи могла інформація CIA про продану українську ядерну бомбу спровокувати напад на Ірак? Але це більше з області здогадів.
     Виглядає неймовірним, щоб "АЛЬ ХАЯТ" настільки наполегливо ставила під удар свою репутацію. Я вже не кажу, що не бачу мотиву в "АЛЬ ХАЯТ" нападати на Україну. Окрім того всі настільки дружно спростовують і гнівно засуджують, що в голосі чується фальш. Але це знову лише здогади.

     НОВА СТАТТЯ В "АЛЬ ХАЯТ": США ЗНАЛИ, ЩО "АЛЬ КАЇДА" КУПИЛА УКРАЇНСЬКУ ЯДЕРНУ ЗБРОЮ

     www.ПРАВДА.com.ua, 11.02.2004, 15:12

     Міжарабська газета "Аль Хаят" у середу знову опублікувала інформацію про те, що міжнародна терористична організація "Аль Каїда" нібито придбала ядерну технологію через якогось українського вченого.

     Посилаючись на гідні довіри джерела в Ісламабаді, газета відзначає, що якийсь українець на ім'я Віктор побував у 1998 році в афганському місті Кандагарі. Він нібито зіграв роль посередника в цій угоді.

     "Американська сторона знала про угоду і стежила за ним, але усе зберегли в таємниці", - цитує "Аль Хаят" своє джерело.

     У 1998 році в Афганістані правив ісламістський режим талібів, а в Кандагарі жив лідер руху "Талібан" мулла Оман.

     Декількома днями раніше ця ж газета повідомляла, що в 1998 році "Аль Каїда" отримала через українських учених "тактичну ядерну зброю". Тоді вона посилалася на джерела, близькі до терористичної організації "Аль Каїда".

     В Україні цю інформацію спростовують і вважають провокацією. Крім того, Міністерство закордонних справ не виключає можливості звертання української сторони в міжнародні судові інстанції в зв'язку з публікаціями про нібито продаж ядерної зброї режимові талібів в Афганістані.

     Як повідомлялося, від колишнього СРСР Україна успадкувала третій у світі за розмірами ядерний потенціал. У 1994-1996 роках у рамках ядерного роззброювання країни всі боєголовки з цих ракет були демонтовані і вивезені в Росію, відкіля після переробки повернулися в Україну у вигляді палива для атомних електростанцій.

     На початок 1994 року в Україні знаходилося близько 1300 боєголовок для міжконтинентальних балістичних ракет і більш ніж 600 - для крилатих ракет повітряного базування.

     З того часу в Україні також йшов процес ліквідації міжконтинентальних балістичних ракет і шахтно-пускових установок, країна позбулася стратегічних бомбардувальників, крилатих ракет повітряного базування, а також колишньої радянської інфраструктури ядерної зброї - складів, потужностей по виробництву МБР.

     Зараз у країні завершується ліквідація стратегічного наступального озброєння.

     Інтерфакс-Україна

     Читайте також:

     Україна не продавала бомби "Аль Каїді", а стала жертвою чужого PR?

     МЗС заперечує, що Україна продавала ядерну зброю "Аль Каїді"

     УКРАЇНА ПРОДАВАЛА ЯДЕРНУ ЗБРОЮ "АЛЬ КАЇДІ"

     БУШ НАПИСАВ КУЧМІ ПРО ЯДЕРНУ ЗБРОЮ

     Як Україна "продавала" ядерну зброю "Аль Каїді"
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.02.12 | СЕМЕН

      Привіт з "АЛЬ ХАЯТ": Нова стаття про українську бомбу

      Вікторе, те що березовський сидить в Лондоні відомо ВСІМ.
      Те що інформація вперше появилась саме в представництві "АЛЬ ХАЯТ" в Британії цікавий факт. Те що існують зв'язки між опозицією в Україні та Мельниченко-Березовський також. Не віриш, спитай у Рибачука, він тобі розповсть детальніше... Що куди, коли і як блокувати Кучму (Україну) на Захід?
 • 2004.02.09 | Адвокат ...

  Кому дере горлянку Харківський Хвіз-Тех?

  Він же ХФТІ, він же УФТІ.

  На думку моїх знайомих хвізиків, що дехто з них вчив се, а де хто працював там,-- йде відверта, нахабна та паскудна навала на Харківський Хвіз-Тех. Важко сказати, чи та навала має а меті усунути нинішнє керівництво інституту, а чи зруйнувати інститут, як такий.

  На мій погляд,-- друге. Адже, чи варто викидати мільони долярів на чорного ПіАРу, аби змістити з посади бувшого комсорґа хвакультету?  І ще одне. Дуже мені є дивним, що за часів збройного бєспрєдєлу Мар-чука - Жукова, які сь харківські хвізики вештали б се Пакістаном, прихопивши з собою чамайданчика з кишеньковою нуклеарньою бонбою. Дуже вже ця "зворушлива гішторія" нагадує хвільмів про Індіяну Джонса.


  А то ж ще більше цікаво: хто хоче знищити ХФТІ? Данєцкіє каллєґі, чи баратани- моськалі, що озброїли Усаму нуклеарніми кейсами?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.09 | Лісничий

   Мінор просто дрімучий. І це невиправно (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.09 | Адвокат ...

    Я ж не про пана Мінора. Я про одну з перлин України...

    Харківський Хвіз-Тех. Буде дуже шкода, коли зусиллями самих же українців, за братньої допомоги темних сил, тей інститут "раздєрбанят".


    Може, харківські хвізики, свого часу збоягузили, та й не пристали на пропозиції "жучків" від зброярського бізнесу? А тепер мають "трабли"?
 • 2004.02.09 | Боровик

  Re: Україна продавала ядерну зброю Аль Каїді?

  Цікаво, що ні ті хто подають інформацію про продаж ядерної зброї ні ті хто це заперечують не наводять аргументів.
  Поняття українські вчені надто абстрактне, також інформація про валізи сумнівна.
  З української сторони чомусь взялись відкидати припущення можливих ппродаж, але і Кузьмук і Горбулін аж надто непереконливі і їх аргументи нагадують аргументи кількарічної давності відносно ракет.
  Виглядає так, що газета пускає качку, а вже потім цією качкою починають користуватися не зовсім дружні сили України, а Україна дається бити себе. Противно це. Краще б насправді в України була зброя ніж не мати зброї і бути битим.

  Мінор пише:
  > Цей режим стає небезпечним не лише для України, але й для світу. Якщо завтра ця бомба рвоне в Москві, Путін має знати, що це логічний наслідок його підтримки Кучми.
  >
  >
  > УКРАЇНА ПРОДАВАЛА ЯДЕРНУ ЗБРОЮ "АЛЬ-КАЇДІ"
  >
  > www.ПРАВДА.com.ua, 9.02.2004, 10:42
  >
  > За даними арабської газети "Аль-Хаят", екстремістська організація "Аль-Каїда" володіє ядерною зброєю, яку придбала в Україні. З посиланням на ісламістські кола, видання пише, що "Аль-Каїда" має намір застосувати зброю в США або у випадку, якщо їй загрожуватиме "нищівний удар".
  >
  > Як повідомляється, оборутка між ісламістами та українськими науковцями нібито відбулася ще 1998-го року в афганському місті Кандахар. Свого часу тодішній керівник Ради безпеки Росії Олександр Лебедь визнав, що 1991-го року після розвалу Радянського Союзу безслідно зникли близько 100 переносних вибухових ядерних пристроїв розміром не більше за звичайну валізку.
  >
  > Водночас російське керівництво постійно спростовувало існування таких пристроїв.
  >
  > Німецька хвиля
  >
  >
  > Цю заяву в інтерв"ю ББС вже простував Кузьмук. Звісно ж він ніколи не признається, якщо таке було.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.10 | no13

   Re: Україна продавала ядерну зброю Аль Каїді?

   Боровик пише:
   > Цікаво, що ні ті хто подають інформацію про продаж ядерної зброї ні ті хто це заперечують не наводять аргументів.

   Наверное трудно опровергать бесмыслицу. Обычно её называют своим именем без аргументирования.

   P.S.

   Кстати, давно известно что учёные разрабатывали ОМП на территории России. На территории Украины таких предприятией не было. Что же еще надо доказывать.
 • 2004.02.09 | Володимир

  Отже, малоросійським комунякам треба сказати Кучмі "ДЯКУЮ".

  Що ж, чергова Г А Н Ь Б А! :( Залишається тільки запросити в Україну американців для знищення діючого кримінально-терористичного режиму Кучми-Медведчука за іракським сценарієм. Це найбільш логічний хід демократичної правої опозиції і всіх прогресивних українців після ТАКОЇ шокуючої інформації. Була б воля самих США на відповідну операцію.

  Це ж НЕ ЖАРТИ! :(
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.10 | Безробітний

   Наш маленький форумний Піночет...

   прямо закликає до військової окупації України збройними силами США.
   Це не дивно.
   Дивує інше.
   Жоден з двох десятків читачів не висловився проти. Всі погодилися.
   Звичайний тупий ліберастичний нашизм...

   Володимир пише:
   > Що ж, чергова Г А Н Ь Б А! :( Залишається тільки запросити в Україну американців для знищення діючого кримінально-терористичного режиму Кучми-Медведчука за іракським сценарієм. Це найбільш логічний хід демократичної правої опозиції і всіх прогресивних українців після ТАКОЇ шокуючої інформації. Була б воля самих США на відповідну операцію.
   >
   > Це ж НЕ ЖАРТИ! :(
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.10 | СЕМЕН

    Re: Наш маленький форумний Піночет...

    Чого ми повинні звертати увагу на якийсь бездумний допис про "окупацію"...
 • 2004.02.10 | Таваріщ Маузєр

  Б.Ладен: Обладание сокрушительным оружием для защиты ислама...

  "АЛЬ-КАИДА" ГОТОВА ПРИМЕНИТЬ ПРОТИВ США "УКРАИНСКУЮ" ЯДЕРНУЮ БОМБУ
  Известия, 10:00 09.02.04
  http://www.izvestia.ru/politic/article44042

  Террористическая сеть "Аль-Каида" обладает тактическим ядерным оружием, причем сторонники Осамы бен Ладена достали его на территории Украины. Об этом сообщила издающаяся в Лондоне арабская газета "Аль-Хайат" со ссылкой на "источник, близкий к руководству "Аль-Каиды". Террористы готовы применить это оружие против американцев - в самих США или, в крайнем случае, на Ближнем Востоке. Ядерные заряды "Аль-Каида" спрятала в Афганистане. Да так тщательно, что найти его будет куда сложнее, чем неуловимого бен Ладена.

  "Аль-Хайат", к слову, уже неоднократно рассказывала читателям о приобретенных алькаидовцами ядерных бомбах. Причем продавцов оружия массового поражения "Аль-Хайат" неизменно находила в бывшем СССР.

  Описываемая на этот раз сделка якобы состоялась в 1998 году в афганском Кандагаре, куда приехала группа украинских ядерщиков. В обмен на миллионы долларов саудовский мультимиллионер Осама бен Ладен, тогда еще не заслуживший от Америки звания "террорист номер один", получил несколько ядерных зарядов. По крайней мере, в этом уверены журналисты "Аль-Хайат".

  "Известия" связались со Службой безопасности Украины, где информацию о приобретении "Аль-Каидой" украинских ядерных вооружений категорически опровергли. Изложенные в статье "Аль-Хайат" факты назвал "домыслами" и бывший министр обороны Украины Александр Кузьмук: "Украина несколько раз подвергалась подобным обвинениям. Ученые тактическое оружие не могли передать, оно было вывезено и сдано в Россию".

  Специалисты украинской Национальной комиссии по радиационной защите населения утверждают: на Украине не было разработок, которые можно продать "Аль-Каиде". По их словам, Киевский ядерный институт "занимался только материаловедческими разработками, все работы по ядерному оружию велись на территории России".

  Глава украинской депутатской группы "Антимафия" Григорий ОМЕЛЬЧЕНКО заявил "Известиям", что история с "Аль-Каидой" - продолжение скандала с радарными комплексами "Кольчуга": "Украинское руководство обвиняли в продаже этих установок Ираку. США проводили расследование по "Кольчугам", но простили Кучму. Затем был скандал с исчезновением радиационных материалов с украинского завода "Топаз". Он тоже сошел на нет. Тема с "Аль-Каидой" - политическая. Запад, очевидно, пытается осложнить украинскую политическую ситуацию перед выборами".

  Впрочем, в середине 1990-х секретарь Совета безопасности России Александр Лебедь объявил, что на территории бывшего СССР "утеряны" 84 компактных ядерных устройства, так называемых "ядерных чемоданчика". По одной из версий, недосчитались чемоданчиков, хранившихся на Украине. А две штуки, по данным арабской прессы, и вовсе попали к чеченским сепаратистам, которые передали их бен Ладену в обмен на 30 миллионов долларов и две тонны наркотиков. Впрочем, российское военное ведомство поначалу вообще отказывалось признавать, что подобное оружие существует в природе, а затем заявило, что "все чемоданчики под контролем". В результате скандал удалось замять, и о нем уже мало кто сегодня вспомнит.

  Впервые о наличии у бен Ладена ядерного оружия заговорили летом 1998 года. 16 августа израильские спецслужбы сообщили, что Осама выделил 3,5 миллиона долларов на приобретение в Казахстане "ядерного чемоданчика". После консультаций на высшем уровне между двумя странами эту сделку удалось предотвратить - опять же, по словам израильтян.

  25 сентября 1998 года в Мюнхене был арестован советник саудовского миллионера Мамдух Махмуд Салим, которого обвинили в приобретении радиоактивных материалов, в том числе и обогащенного урана.

  6 октября 1998 года "Аль-Хайат" объявила, что бен Ладен обладает ядерным оружием. 13 ноября того же года арабский журнал "Аль-Ватан аль-Араби" со ссылкой на "источники в российских спецслужбах" сообщил: Осама установил связи с преступными группировками в Средней Азии и на Кавказе. А чеченцы и вовсе продали "Аль-Каиде" аж 20 ядерных боеголовок, которые бен Ладен рассчитывал с помощью специалистов "расфасовать" в небольшие емкости. Кроме того, журнал утверждал: бен Ладен собирался создать в Афганистане комплекс по производству ядерного оружия, для чего он нанял ядерщиков из бывшего СССР, в том числе "пятерых из Туркмении", и отправил своих эмиссаров на поиски радиоактивных материалов.

  В декабре 1998 года, кстати, бен Ладен в интервью американскому журналу "Тайм" заявил: "Обладание сокрушительным оружием для защиты ислама является священным долгом мусульманина". В интервью телекомпании Эй-би-си лидер "Аль-Каиды" добавил: "Как мы распорядимся этим оружием - наше личное дело".

  В 1998 году ядерные испытания провели Индия и Пакистан. Следуя логике бен Ладена, Исламабад выполнил "священный мусульманский долг". Лидер "Аль-Каиды" наверняка пытался заполучить у единоверцев один-два заряда. И подобный сценарий мировое сообщество напугал, пожалуй, даже больше, чем вероятность новой индо-пакистанской войны - уже с применением страшного оружия. Пакистанские власти уверяют, что с экстремистами бомбой не делились.

  Однако западные спецслужбы предупреждают: террористы могут создать "грязную" ядерную бомбу. Психологический эффект от ее применения будет поистине катастрофическим. Если сейчас принято утверждать, что теракты 11 сентября 2001 года изменили мир до неузнаваемости, то трудно даже представить себе, что произойдет, когда экстремисты применят ядерное оружие. Тем более что в арсенале террористов может оказаться не пресловутая "грязная", а самая настоящая атомная бомба.
 • 2004.02.10 | Горицвіт

  Україна, Кучма і бомба в чемодані

  Тут є кілька аспектів. Я спробую тезово їх охопити.

  По-перше, інформація подана в такому вигляді, що її неможливо ні підтвердити ні спростувати.

  По-друге, Україна не могла таємно зробити свою ядерну зброю. Хоча технічні можливості, мабуть, є. Але проект вимагав би такого рівня фінансування, концентрації і секретності, який був неможливий за ці роки розвалу і корупції. Тому ті, хто тішать себе, що "Україна стала ядерною державою", – скоріше всього, помиляються.

  Якщо і справді "українські вчені" в "чемоданах" щось привезли, то це могла бути тільки стара радянська зброя. А привезти її міг хто завгодно, і назватися хоч українськими, хоч македонськими вченими. А краще всього – назватися російськими генералами, так правдоподібніше.

  Далі, я не впевнений, що такі речі (бомба в чемодані) в принципі можливі. Десь проходила інформація, що американці збираються "відновити дослідження в цьому напрямку". Тобто це щось таке гіпотетичне.

  Про мету цієї публікації. Скоріше всього (якщо є там якась мета), це внутрішньо-алькаїдівські або внутрішньо-американські розборки. Наприклад, щоб підтримувати тонус "війни з тероризмом".

  Україна навряд чи є метою, бо навіщо?

  Але що для нас важливо: Україна дуже добре підходить, щоб її згадувати в таких писаннях. Через її внутрішній стан і політику теперішньої влади. Єдиний спосіб врятувати імідж України – поміняти владу.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.10 | Боровик

   Re: Україна, Кучма і бомба в чемодані

   Якщо припустити, що газета написала правду, до найвірогідніше могло статися так, що через те, що в Україні було багато одиниць ядерних зарядів, а їх облік був не ідеальним, то на якомусь із складів могли залишитись неопублікованими такі заряди.
   Оскільки був період коли грабували цілі заводи чи комбінати, твори мистецтва та музейні експонати, то під це пограбування могли попасти і ядерні заряди.
   Щодо ядерних зарядів і їх розмірів. Я не знаю нічого про валзи, але можу сказати, що чи не найменша ядерна боєголовка до ракети 8К14 значно більша любої валізи. А от сам заряд не такий вже і великий.
   Цікавіша ситуація з ядернирми снарядами та мінами. Вони якраз і є такого розміру, що поміщаються в валізу...
   Оскільки ці заряди не мали відношення до ракет та ракетних військ, то могли мати осбливий облік і можде хтось зажилив якщо не цілий склад, то одну полицю з цим "добром".
   Ане нагадую, що все що я написав є тільки ймовірним припущенням. Думаю, що ви абсолютно праві відносно причин через які Україна не могла таємно зробити власну зброю.
   Дійсно, Україну Аль Каїда використала як знаряддя.

   Горицвіт пише:
   > Тут є кілька аспектів. Я спробую тезово їх охопити.
   >
   > По-перше, інформація подана в такому вигляді, що її неможливо ні підтвердити ні спростувати.
   >
   > По-друге, Україна не могла таємно зробити свою ядерну зброю. Хоча технічні можливості, мабуть, є. Але проект вимагав би такого рівня фінансування, концентрації і секретності, який був неможливий за ці роки розвалу і корупції. Тому ті, хто тішать себе, що "Україна стала ядерною державою", – скоріше всього, помиляються.
   >
   > Якщо і справді "українські вчені" в "чемоданах" щось привезли, то це могла бути тільки стара радянська зброя. А привезти її міг хто завгодно, і назватися хоч українськими, хоч македонськими вченими. А краще всього – назватися російськими генералами, так правдоподібніше.
   >
   > Далі, я не впевнений, що такі речі (бомба в чемодані) в принципі можливі. Десь проходила інформація, що американці збираються "відновити дослідження в цьому напрямку". Тобто це щось таке гіпотетичне.
   >
   > Про мету цієї публікації. Скоріше всього (якщо є там якась мета), це внутрішньо-алькаїдівські або внутрішньо-американські розборки. Наприклад, щоб підтримувати тонус "війни з тероризмом".
   >
   > Україна навряд чи є метою, бо навіщо?
   >
   > Але що для нас важливо: Україна дуже добре підходить, щоб її згадувати в таких писаннях. Через її внутрішній стан і політику теперішньої влади. Єдиний спосіб врятувати імідж України – поміняти владу.
  • 2004.02.10 | Таваріщ Маузєр

   Ми мірниє люді тока наш нюклєар чєкаєть в надьожному сховє

   Горицвіт пише:
   > Тут є кілька аспектів. Я спробую тезово їх охопити.
   >
   > По-друге, Україна не могла таємно зробити свою ядерну зброю. Хоча технічні можливості, мабуть, є. Але проект вимагав би такого рівня фінансування, концентрації і секретності, який був неможливий за ці роки розвалу і корупції. Тому ті, хто тішать себе, що "Україна стала ядерною державою", – скоріше всього, помиляються.

   А чьо нє можна. Усьо можна. Сікрєта устройства нєт, праблєма у матеріалах саатвєтствующево качєства і канструкціі. Праблєма матєріалов рішаєцца шляхом пріобрітєнія. Праблєма канструкціі вирішуєца вєрбовкой спєціалістов і пріобрітєнієм дакумєнтаціі. Спєціалісти та інформація - ета наше спільноє савєцкоє наслєдство.

   Он Ізраїль рішив праблєму путьом пріобрєтєнія спєціалістов, інхвармаціі і нєкатарих тєхнічєскіх прістроєв - сінхронних взриватєлєй кріатронов. Нє правьов жодного вибуха (падазрєвають шо адін такі був савмєстно з Півдєнной Афрікой путьом вистрєла з 155-мм гаубіци ядрьоново боєзаряда на висотє 20км) а маєть зарядов до 1000.

   Так шо як нєядєрний Ізраїль можєт, то шо ранєє ядєрная Вкраїна нє магьот? Ішо як магьот.

   > Якщо і справді "українські вчені" в "чемоданах" щось привезли, то це могла бути тільки стара радянська зброя. А привезти її міг хто завгодно, і назватися хоч українськими, хоч македонськими вченими. А краще всього – назватися російськими генералами, так правдоподібніше.

   Ага, Пакістан дєлівся сікрєтамі? - дєлівся. А талібов хто створів - той жє Пакістан. Іх галовной ядрьоний канструктор з ідєологічєскіх міркувань направо-налєво сваю дапамогу паширював.

   Ну то моглі і вкраїнцєв прівлєчь. А шо як виявітся шо Вкраїна окромя танковово сатруднічєства мала з Ісламабадом ядрьоноє? Тіпа як пост-вєрсальская Гєрманія кувала сваю абарону в нєабъятних прасторах бальшєвіцкой Расссєі?

   > Далі, я не впевнений, що такі речі (бомба в чемодані) в принципі можливі. Десь проходила інформація, що американці збираються "відновити дослідження в цьому напрямку". Тобто це щось таке гіпотетичне.

   Ішо як вазможна. І рєально такоє дєло існувало для спєцпадраздєлєній. Усьо дєло в змєншєнні крітічєской маси. Тіпа для урана в прастєйшєм випадкє 20кг, плутонія - 6кг. А для другіх дєлящіхся матєріалов, наімєнованія каторих шіроко нє паширюются (ну тіпа там Амєріцій, Каліхворній) вихід нєйтронов на адно дєлєніє будєт 5-6-і-паболєє, тада як в урана-плутонія 2-3 і значіть крітічєская маса для дастіжєнія патрібного нєйтроного патока будєт значітєльно мєньшєй. А такі матєрьяли наробляются штучно на ядрьоних станціях тіпа нашєва Чорнобиля. Шото падазрітєльно настойчіво Запад вимагав єйо скарєйшєво закритія. Мільярди абіцяв, а потім хрєн шо дав. То можє Тав.Папік тє самиє мільярди зарабатуєт?

   А.Лєбєдь послє заяви шо нєдорахувалісь 84 спєцзаряда шото падазрітєльно швидко загінув. Шото асталось у Казахстані, шото у Вкраїнє. А магьот буть такоє? У прінціпє магьот. Тіпа тактічєскую зброю виводілі ну очєнь навіть швидко шоб Вкраїна часом нє прокінулась і працєс нє зупінила. Вкраїна ж сканцєнтрірувалась на стратєгічєской - а та чьотко кантраліруєцца, так просто єє нє вазьмьош. Та ішо маглі буть разниє там таємниє склади. Створєвалі ж агєнти КГБ склади льогкой зброї на случай вайни па всєй Західной Юропє та в саміх Стєйтах. Ішо досі ціркуліруют чуткі шо на днє коло Стєйтов савєцкіє ядрьониє міни залишілісь встановлєниє.

   > Про мету цієї публікації. Скоріше всього (якщо є там якась мета), це внутрішньо-алькаїдівські або внутрішньо-американські розборки. Наприклад, щоб підтримувати тонус "війни з тероризмом".

   Тута усьо празрачна. Стєйти гатуют шірокамасштабную апєрацію, котра будєт нагадувать новую вайну, на тєріторіях Афганістану-Пакістану з блокіруванія атрядов Талібов/Каїди і поімкє Тав.Бєні Ладєна. Так ані бєня-ладєнці значіт у відповідь началі пужать. Нє разумєют шо любоє упомінаніє про ядрьону зброю тока на руку Тав.Бушу і апєрацію падкрєпляєть та пріскорюєт.

   > Україна навряд чи є метою, бо навіщо?
   >
   > Але що для нас важливо: Україна дуже добре підходить, щоб її згадувати в таких писаннях. Через її внутрішній стан і політику теперішньої влади. Єдиний спосіб врятувати імідж України – поміняти владу.

   І гарно шо тєма з"явілась. Шото сталі таваріщі мєріканці заміряться із Тав.Папіком, а єво трєба давіть і давіть. Шоб знав як іттіть протів дємократії і заігрувать з Расссєєй.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.10 | Горицвіт

    Re: Ми мірниє люді тока наш нюклєар чєкаєть в надьожному сховє

    Таваріщ Маузєр пише:
    > Горицвіт пише:
    > > Тут є кілька аспектів. Я спробую тезово їх охопити.
    > >
    > > По-друге, Україна не могла таємно зробити свою ядерну зброю. Хоча технічні можливості, мабуть, є. Але проект вимагав би такого рівня фінансування, концентрації і секретності, який був неможливий за ці роки розвалу і корупції. Тому ті, хто тішать себе, що "Україна стала ядерною державою", – скоріше всього, помиляються.
    >
    > А чьо нє можна. Усьо можна. Сікрєта устройства нєт, праблєма у матеріалах саатвєтствующево качєства і канструкціі. Праблєма матєріалов рішаєцца шляхом пріобрітєнія. Праблєма канструкціі вирішуєца вєрбовкой спєціалістов і пріобрітєнієм дакумєнтаціі. Спєціалісти та інформація - ета наше спільноє савєцкоє наслєдство.
    >


    Усе це можна. В принципі. Але не можна було зробити таємно в умовах України.


    > Ну то моглі і вкраїнцєв прівлєчь. А шо як виявітся шо Вкраїна окромя танковово сатруднічєства мала з Ісламабадом ядрьоноє?


    Могли. Але бомба вийде пакистанською.


    >
    > > Далі, я не впевнений, що такі речі (бомба в чемодані) в принципі можливі. Десь проходила інформація, що американці збираються "відновити дослідження в цьому напрямку". Тобто це щось таке гіпотетичне.
    >
    > Ішо як вазможна.


    Тут я не буду сперечатися, бо не спеціаліст.


    > А.Лєбєдь послє заяви шо нєдорахувалісь 84 спєцзаряда шото падазрітєльно швидко загінув. Шото асталось у Казахстані, шото у Вкраїнє. А магьот буть такоє? У прінціпє магьот.

    Запросто.

    Знов же, я не спеціаліст, але кажуть, що заряди мають короткий термін зберігання. Тобто не можна просто покласти на полицю, а треба постійно контролювати і оновлювати.

    Тобто реалістичніше виглядає купити заряд в росіян (де він точно є і більш-менш підтримується).


    >
    > > Про мету цієї публікації. Скоріше всього (якщо є там якась мета), це внутрішньо-алькаїдівські або внутрішньо-американські розборки. Наприклад, щоб підтримувати тонус "війни з тероризмом".
    >
    > Тута усьо празрачна. Стєйти гатуют шірокамасштабную апєрацію, котра будєт нагадувать новую вайну, на тєріторіях Афганістану-Пакістану з блокіруванія атрядов Талібов/Каїди і поімкє Тав.Бєні Ладєна. Так ані бєня-ладєнці значіт у відповідь началі пужать. Нє разумєют шо любоє упомінаніє про ядрьону зброю тока на руку Тав.Бушу і апєрацію падкрєпляєть та пріскорюєт.


    Або штати роздувають, щоб підготувати наступну війну. Але це все домисли.


    >
    > > Україна навряд чи є метою, бо навіщо?
    > >
    > > Але що для нас важливо: Україна дуже добре підходить, щоб її згадувати в таких писаннях. Через її внутрішній стан і політику теперішньої влади. Єдиний спосіб врятувати імідж України – поміняти владу.
    >
    > І гарно шо тєма з"явілась. Шото сталі таваріщі мєріканці заміряться із Тав.Папіком, а єво трєба давіть і давіть. Шоб знав як іттіть протів дємократії і заігрувать з Расссєєй.


    Може й так. Хоча з "Кольчугами" вийшло інакше. Тав.Папік відбувся тоді посиланням військ в Ірак.
 • 2004.02.10 | Augusto

  Povnyj bullshit?

  Popershe, nemovby "zbroju" prodaly v 1998 roci? I til'ky ZARAZ, v 2004, xtos' zgadav pro nei?
  Tam taka nenavist', shcho cju bombu b pidirvaly b odrazu. Ce bil'she sxozhe na blef: v nas os' jadrjona bonba je, shcha kak vsjex padbanbim! Pry tomu jakis' umovy "mozhlyvogo vykorystannja" nerealistychni, bil'she sxozhi na sovic'ku propagandu, nizh na real'nu zagrozu.
  Ne varte vono IMXO uvagy.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.10 | СЕМЕН

   Качка запущена ворогами України

   на передодні візиту президента України до Шрьодера 16.02., саме тими силами які не хочуть бачити УКРАЇНУ на ЗАХОДІ.   Також ще не прийняте рішення на розширенні НАТО по Україні яке відбудеться в травні в Стамбулі. Бзежинський називає травневу зустріч саме по УКРАЇНІ. Слід чекати трупа журналіста саме в травні, якраз за тиждень до самміту НАТО в Туреччині?   Мінору, чи Ви вважаєте розповсюдження цієї "качки" акцією по недопущенні Кучми на ЗАХІД який йде від оточення Ющенка? Рибачук? Чи спеціалісти з СПС, які працюють на Ющенка, додумались до подібного антиукраїнської істерії?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.10 | Augusto

    Jakshcho TY - drug, to VOROGIV nam vzhe NE TREBA.

    Vy vchipylysja zakocjublymy rucjamy v koryto i ne zvazhajete uvagy na te, JAK vy shkodyte interesam Ukrainy. Metodichno, planomirno (nemozhna vtratyty koryto! xrjuk-xrjuk!).
    Ja kazav v 2000 roci i zaraz povtorju: vy - vygnanci, vashe misce - bilja parashi, z togo i vyxod'te (a to xochete i prostytucijeju zajmatysja, i shchob vsi dumaly, shcho - cjelka).
    Najbil'sha zagroza derzhinteresam Ukrainy - kryminal'no-korporatyvna systema, a ne stattja v jakomu-to arabs'komovnomu sortyrnomu lystku.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.10 | СЕМЕН

     Піночете

     а КИРИЛЕЦЕЮ слабо писати?

     І що Ви там в 2000 говорили?
     Не зрозумів?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.02.10 | Augusto

      Gitlere! Ty povivsja na Pinocheti? Odruzhysja z nym, ne muchsja.

      Augusto Sandino
      Augusto Nicolas Calderon Sandino, although born in an obscure
      Nicaraguan village called Niquinohomo in 1895, went on to
      alter the history and heritage of his country in a dramatic way.

      Augusto C. Sandino. Source: United States Library of Congress (Public
      Ddomain)

      Augusto's beginning in no way hinted at his future--he was born
      illegitimately to a peasant worker named Margarita Calderon and her
      married boss, Gregorio Sandino. However, when he was about ten years
      old his mother abandoned him and he went to live with his maternal
      grandmother. He was later brought into his father's household but he
      was forced to earn his keep by working and was never fully accepted...

      I tak dali. Ananas tobi.

      Ja pyshu MEFODICEJU z roboty, bo v mene tut i komp'jutera nema.
      VDOMA v MENE je DVA komp'jutera z KIRILICEJU.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.10 | СЕМЕН

       І комуняки тудиж, аби не ЗАХІД.

       Мартинюк не виключає, що Україна торгувала з Аль-Каїдою

       www.ПРАВДА.com.ua, 10.02.2004, 10:43

       Віце спікер українського парламенту Адам Мартинюк не виключає можливості продажу Україною ядерної зброї терористичному угрупованню Аль-Каїда. Про це Адам Мартинюк заявив вчора в ефірі Громадського Радіо, коментуючи інформацію, яка з’явилася у єгипетській газеті "Аль-Хайят", про те що "Аль-Каїда" придбала зброю під час візиту українських вчених у Кандагар (Афганістан) у 1998 році.

       Коментуючи події в парламенті, зокрема розвал опозиції, Мартинюк зазначив, що опозиційної четвірки – союзу парламентських фракцій КПУ, СПУ, БЮТ та "Нашої України" – насправді ніколи не було.

       За його словами "четвірки", за виключенням коротких проміжок часу, не існувало. Мартинюк заявив, що "під цією політичною угодою про початок акції "Повстань Україно" не має, ніколи не було і не буде підпису Віктора Андрійовича".

       За словами віце-спікера є різна опозиційність –Наша Україна та БЮТ хочуть змінити керівництво країни, але не курс. "Ніяких особливих змін від того, що до влади прийде Ющенко не буде", - сказав Мартинюк.
      • 2004.02.10 | СЕМЕН

       Ні, ну ти подивись

       я спілкуюсь з наймитом...

       :)))

       І він себе ще Августом кличе...

       :)))
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.02.10 | Augusto

        Ah, who the f666 cares about you?

        Meni vse odno, shcho ty tam sobi dumajesh pro Sandino, tvoja zadacha - prodavaty svij narod. Ne zabuvaj pro ce!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.10 | СЕМЕН

         Провокація, стверджують експерти.

         Інформація про продаж української ядерної зброї терористам - провокація, стверджують експерти         Українські експерти та науковці заперечують, що Україна могла передати ядерну зброю терористам з “Аль-Каїди”. Нагадаю, що така інформація з’явилася в арабській газеті “Аль-Хайят” з посиланням на джерела, близькі до терористичної організації. Українці називають це провокацією.

         У арабській газеті “Аль-Хайят” повідомляється, що "Аль-Каїда" придбала ядерну зброю під час візиту українських вчених у Кандагар, що в Афганістані. Це було у 1998 році, коли місто було під владою руху "Талібан", який тісно співпрацював з терористичною організацією. Арабська газета зазначає, що після розпаду СРСР в Україні зникло близько сімдесяти ядерних боєголовок. Олександр Кузьмук, теперішній народний депутат України, який на той час був мiнiстром оборони України, сказав, що можливість передачі зброї виключена, бо Україна повністю виконала свої зобов’язання по роззброєнню до 1996 року. На його думку, це – продовження “кольчужного” скандалу, розраховане на дестабілізацію ситуації в Україні напередодні президентських виборів:

         Після провалу “Кольчуги-1”, процес “Кольчуга-2”, який випікається продукт тільки на Україні. Це вигідно для тих сил, які бажають дестабілізації ситуації в Україні в рік президентських виборів, і погіршення іміджу України за її межами на світовій арені.

         Директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак вважає, що це провокація, спрямована проти України – як конкурента в експорті зброї:

         Таке повідомлення у ЗМІ, звинувачення у засобах масової інформації є одним з елементів проведення проти України інформаційної операції. Як версію таких причин вважаємо, що це може бути пов’язано з тим, що Україна значно збільшила обсяги експорту озброєнь у 2003 році, і така акція може бути спрямована для дискредитації держави як експортера військової продукції та послуг військового призначення. По-друге, така акція може бути спрямована на зменшення потенціалу України як учасника відбудови Іраку і отримувача вигідних контрактів.

         Леонід Поляков, директор військових програм Центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, каже, що така інформація – це провокація з метою шантажу Сполучених Штатів Америки на випадок, якщо США спробує знищити Аль-Каїду:

         Нагадує провокацію, розроблену тими, хто зараз намагається стримати роль Сполучених Штатів Америки у питаннях безпеки на Близькому Сході. А конкретно мається на увазі те, що очікується багатьма країнами і багатьма експертами, що Сполучені Штати Америки цього року докладуть рішучих зусиль до знищення Аль-Каїди. І очевидно, хтось намагається шантажувати Сполучені Штати тим, що нібито у Аль-Каїди є ядерна зброя, яку вона може використати на території Сполучених Штатів.

         Згідно з інформацією арабської газети, зброю заховано "в надійному місці" і вона нібито знаходиться в портфелі. Спеціалісти з Укрспецекспорту зазначають, що це неможливо хоча б з технічних причин і кажуть, що це абсолютна дурниця. Національна Академія наук поширила повідомлення про те, що українські вчені не брали і не беруть участі в розробленні ядерної зброї, і що жодна наукова установа України нiколи не мала, не отримувала i не зберiгала зразкiв ядерної зброї в будь-яких її видах, повідомляє інформагенція “Інтерфакс-Україна”.
 • 2004.02.10 | СЕМЕН

  МЗС готове відстоювати честь України в міжнародних судах

  МЗС готове відстоювати честь України в міжнародних судах

  www.ПРАВДА.com.ua, 10.02.2004, 13:04

  МЗС України не виключає можливості звернення української сторони до міжнародних судових інстанції в зв'язку з публікаціями про нібито продаж ядерної зброї режимові талібів в Афганістані.

  Про це на брифінгу у вівторок заявив керівник прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський, повідомляє Інтерфакс-Україна.

  "Ми не виключаємо такого розвитку подій. У всякому разі, ми залишаємо за собою право діяти відповідно до ситуації", - сказав Лубківський.

  Він також підкреслив: "А ситуація є непростою - нанесено удар міжнародному іміджу України".

  "Це, на жаль, не перший удар, тому ми вважали за необхідне дати на нього відповідь. Приємно, що ця відповідь пролунала не тільки від МЗС, ця ситуація схвилювала широкі шари української громадськості, учених, політологів, які, враховуючи те, що обвинувачення є абсолютно безпідставними, вважали за потрібне відреагувати", - сказав Лубківський.

  У зв'язку з цим він ще раз підкреслив: "Україна залишає за собою право знайти той спосіб реакції, який вона буде вважати найбільш необхідним, насамперед, щоб такі ситуації не повторювалися в майбутньому".

  Лубківський нагадав у зв'язку з цим, що публікація в газеті "Аль-Хаят" "одержала дуже чітке трактування - це була дезінформація". При цьому він не виключив появи й у майбутньому подібних публікацій.

  "Я думаю, і в майбутньому ми будемо також чітко, можливо, навіть гостро, реагувати на подібні інсинуації", - сказав він.

  Представник МЗС висловив припущення, що в такий спосіб недоброзичливці дійсно намагалися послабити позиції України як у ряді регіонів, зокрема, в Іраку, але й у цілому на міжнародній арені. "По цьому звичайно МЗС вживатиме всіх заходів інформаційного захисту, щоб нейтралізувати появу аналогічних публікацій.

  Як повідомлялося, газета "Аль-Хаят" із посиланням на джерела, наближені до терористичної організації "Аль-Каїда", пише про те, що терористичне угрупування має тактичну ядерну зброю, за їх твердженням, придбану у України.

  Газета згадує неназваних "українських учених", що ніби-то відвідали в 1998 році афганське місто Кандагар. Тоді Афганістаном керував ісламістський режим талібів, а в Кандагарі проживав їхній духовний лідер мулла Омар.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.10 | Augusto

   De, de kazhesh?

   V jakyx "mizhnarodnyx sudax"?
   Nazvit' xoch odyn, blagaju! Abo ne zabuvajte kupuvaty zakusku.
   Xiba podajte cyvil'nyj pozyv v Shevchenkivs'kij rajonnyj sud, vin prysudyt' - zakryty Al'-Xajat.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.10 | СЕМЕН

    New York Times: Путинский "ползучий заговор"

    New York Times: Путинский "ползучий заговор"

    США The New York Times
    10 Февраля 2004, 12:00

    Сегодня, когда роль НАТО стала глобальной, нельзя забывать о ее первоначальном предназначении: сдерживать русского медведя, в частности - его агрессию в отношении ближайших соседей, - пишет Уильям Сэфайр в статье "Путинский "ползучий заговор", опуликованной 9 февраля американским изданием "The New York Times".    Мюнхен, 9 февраля 2004 года. Этот город перестал быть местом, где царит атмосфера умиротворения. На ежегодной Международной конференции по безопасности, созванной здесь накануне принятия в Организацию Североатлантического договора (НАТО) семи новых членов, министр обороны неоимпериалистической Москвы угрожал выходом из соглашения, которое ограничивает размеры вооруженных сил России на территории Европы.

    На блеф Сергея Иванова незамедлительно ответил сенатор США Джон Маккейн (John McCain). Этот аризонец обвинил путинский режим в "ползучем заговоре" против российской демократии, а также в кампании по устрашению и восстановлению контроля над странами - от прибалтийских государств до Белоруссии, Грузии и Украины - которые благодаря нашей победе в "холодной войне" были освобождены от советского господства.

    Конфронтация между Россией и НАТО назревала в течение года. В момент, когда Франция и Германия рассорились с остальной Европой и с США из-за войны в Ираке, Путин воспользовался отвлечением внимания всего мира, чтобы расправиться с внутренним инакомыслием и подорвать независимость своих соседей.

    Первые публичные признаки американской озабоченности в связи со стремлением Путина к "присоединению соседних земель" появились в прошлом месяце, во время визита государственного секретаря США Колина Пауэлла (Colin Powell) в Грузию для участия в инаугурации ее новоизбранного президента Михаила Саакашвили. Этот визит подтвердил сильную поддержку Америки дела независимости Грузии. Вскоре в газете "Известия" появилась статья Пауэлла с необычайно острой критикой подавления Москвой средств массовой информации (СМИ).

    Реакция Запада на новую агрессивность России проявилась также на прошлой неделе в Риге. Рывок прибалтийских государств к независимости в 1989 году стал первым признаком надвигавшегося распада Советского Союза. Предстоящее принятие в НАТО трех прибалтийских государств исправляет ужасающую несправедливость Гитлера-Сталина, однако раздражает Москву, которая разжигает недовольство среди этнических русских, переселенных в прибалтийские страны во времена Сталина.

    В столице Латвии собрались представители стран Прибалтики и Скандинавии, чтобы заострить внимание правозащитников на внутренней демократической оппозиции таким тиранам, как Александр Лукашенко в Белоруссии и бывшие ка-гэ-бэшники, которые сегодня заправляют в Молдавии. Хотя Украина отказалась от ядерного оружия на своей территории и послала в Ирак 1700 своих военнослужащих, в лице Леонида Кучмы она имеет автократического правителя, который, как утверждают, намерен сфальсифицировать выборы осенью этого года. Маккейн по пути в Мюнхен возглавил делегацию США на вышеназванную встречу в Риге, где прослушал страдальческое выступление одной из лидеров белорусской оппозиции, муж которой "бесследно исчез".

    На 40-й конференции в Мюнхене, посвященной обсуждению военных вопросов, Иванов обрушился на Запад с нападками, выбрав в качестве точки давления Договор об обычных вооруженных силах и вооружениях в Европе, который так никогда и не был подписан. В 1996 году, когда НАТО готовилась принять в свои ряды государства Восточной Европы, она вступила в формальные отношения с Россией и заверила ее, что никакие ядерные системы оружия и никакие "значительные боевые силы" не будут размещены вблизи российских границ. Тремя годами позже Россия в Стамбуле взяла на себя обязательства вывести свои войска из Грузии и Молдавии, чего она не сделала до сих пор.

    "Мы приняли на себя эти обязательства в иных военно-политических условиях", - предостерег Иванов. Что касается Договора об обычных вооруженных силах и вооружениях в Европе, Иванов высказал предположение, что он, возможно, является таким же "пережитком "холодной войны", каким некоторое время назад был объявлен перед тем, как отправить его в мусорную корзину истории, Договор об ограничении систем противоракетной обороны (Договор по ПРО). Он уточнил высказанную Путиным угрозу: "Модифицированный Договор об обычных вооруженных силах и вооружениях в Европе, вполне возможно, ждет та же судьба, что и Договор по ПРО".

    Сурово глядя на Маккейна, Иванов сказал: "Одним из главных приоритетов российской внешней политики являются наши отношения с ближайшими соседями... отношения с членами Содружества Независимых Государств (СНГ) никак нельзя считать характерным признаком "неоимпериализма" российского образца, как пытаются их обрисовать некоторые. Эти отношения обязательны для безопасности".

    Маккейн - не Невиль Чемберлен (Neville Chamberlain). "При президенте Путине, - сказал он в ответном выступлении - Россия отказывается выполнять условия Договора об обычных вооруженных силах и вооружениях в Европе. Российские войска оккупируют части территории Грузии и Молдавии... Российские агенты добиваются, чтобы Украина вернулась в орбиту Москвы. Благодаря российской поддержке сохраняется последняя европейская диктатура в Белоруссии. А Москва... усиливает свой контроль над поставками энергоносителей в Латвию, чтобы давить на демократическое правительство в Риге". Далее Маккейн сказал, что "недемократическое поведение и угрозы суверенитету и свободе своих соседей не пойдут России на пользу, но приведут к ее исключению из сообщества западных демократий".

    Сегодня, когда роль НАТО стала глобальной, нельзя забывать о ее первоначальном предназначении: сдерживать русского медведя.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.12 | СЕМЕН

    Грищенко ще раз відхрестився від "Аль-Каїди"

    Грищенко ще раз відхрестився від "Аль-Каїди"

    www.ПРАВДА.com.ua, 12.02.2004, 12:18

    Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявляє про неправдивість повідомлень у пресі про можливий продаж Україною ядерної зброї терористичній організації "Аль-Каїда".

    Про це він заявив на прес-конференції у Києві в четвер, відзначивши: "Я можу тільки одне сказати з цього приводу - усім серйозним нашим партнерам цілком очевидно, що це, так би мовити, чистої води "утка", але, звичайно, вона спрямована на те, щоб завдати нам шкоди".

    "Ми однозначно заявили про реальний стан справ. Для тих, хто займається професійно питаннями нерозповсюдження, жодних сумнівів не виникає в тім, що ми дотримуємося своїх зобов'язань", - сказав він.

    "Я б хотів ще раз тут заявити й підтвердити, що з боку жодної державної або серйозної недержавної структури навіть тіні сумнівів немає в тім, що подібне могло відбуватися. Є вагання в мас-медіа, що просто несерйозно відносяться до джерел інформації і до того, що за цим стоїть", - відзначив міністр.

    Раніше МЗС України заявляв про непричетність України до торгівлі ядерною зброєю.
    У середу міжарабська газета "Аль-Хаят" знову опублікувала інформацію про те, що міжнародна терористична організація "Аль-Каїда" нібито придбала ядерну технологію через якогось українського вченого.

    Посилаючись на гідні довіри джерела в Ісламабаді, газета відзначає, що якийсь українець на ім'я Віктор побував у 1998 році в афганському місті Кандагарі. Він нібито зіграв роль посередника в цій угоді.

    "Американська сторона знала про угоду і стежила за нею, але усе зберегли в таємниці", - цитує "Аль-Хаят" своє джерело.

    У 1998 році в Афганістану правив ісламістський режим талібів, а в Кандагарі жив лідер руху "Талібан" мулла Оман.

    Декількома днями раніше ця ж газета повідомляла, що в 1998 році "Аль-Каїда"
    придбала через українських учених "тактичну ядерну зброю". Тоді вона посилалася на джерела, близькі до терористичної організації "Аль-Каїда".

    В Україні цю інформацію спростовують і вважають провокацією. Крім того, Міністерство закордонних справ не виключає можливості звертання української сторони в міжнародні судові інстанції у зв'язку з публікаціями про нібито продаж ядерної зброї режимові талібів в Афганістані.

    Як повідомлялося, від колишнього СРСР Україна успадкувала третій у світі за розмірами
    ядерний потенціал. У 1994-1996 роках у рамках ядерного роззброєння країни всі боєголовки з цих ракет були демонтовані і вивезені в Росію, відкіля після переробки повернулися в Україну у вигляді палива для атомних електростанцій.

    На початок 1994 року в Україні знаходилося близько 1300 боєголовок для міжконтинентальних балістичних ракет і більш 600 - для крилатих ракет повітряного базування.

    З того часу в Україні також йшов процес ліквідації міжконтинентальних балістичних ракет і шахтно-пускових установок, країна рятувалася від стратегічних бомбардувальників, крилатих ракет повітряного базування, а також колишньої радянської інфраструктури ядерної зброї - складів, потужностей по виробництву МБР.

    Зараз у країні завершується ліквідація стратегічного наступального озброєння.

    Інтерфакс-Україна
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.12 | Augusto

     Nu klouny!

     Nu nixto ne zvynuvachuje Ukrainu v c'omu, a vy vse zaperechujete, zaperechujete, zaperechujete ta zaperechujete.
     Ta z debil'nymy vygukamy pro "mizhnarodni sudovi instancii"(pro shcho vono varnjakaje????), tam shcho, verxnja mezha IQ vstanovlena v MZS tak v 80%???
     V Kuchmainy bagato real'nyx grixiv, shchob tak nosytysja z vygadanymy (jak duren' z stupoju).

     You should never wear your best trousers when you go out to fight for
     freedom and liberty.
     -- Henrik Ibsen
 • 2004.02.10 | СЕМЕН

  Росія стверджує, що вивезла з України всю ядерну зброю

  Росія стверджує, що вивезла з України всю ядерну зброю

  www.ПРАВДА.com.ua, 10.02.2004, 15:02

  Усі радянські ядерні заряди були вивезені з території України в Росію, заявив у Москві перший заступник начальника Генштабу ВР РФ Юрій Балуєвський.

  "Усе це підтверджено актами або договорами. Я не знаю фактів, що по дорозі були втрачені ядерні боєзаряди, і тим більше, що вони потрапили до терористів", - сказав Балуєвський.

  "Росія не втратила жодного ядерного заряду, що знаходиться на її території", - знову підкреслив перший заступник начальника Генштабу. Раніше Балуєвський заявив, що жоден російський ядерний боєприпас не був проданий або украдений.

  "Усі ядерні боєприпаси знаходяться на місці. Жоден боєприпас "Аль-Каїді" або подібній організації не продавався і не був украдений", - підкреслив Балуєвський.

  Раніше в ряді західних ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що після розвалу Радянського Союзу "Аль-Каїда" нібито купила кілька портативних ядерних боєприпасів у України в 1998 році.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.10 | Адвокат ...

   Ну єт всьо с'аршен'н панятн'!

   Братани- моськалі, як завжди: "підставили братерську підніжку".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.10 | СЕМЕН

    МПУ вимагає розслідування ходу виведення ядерної зброї з України

    МПУ вимагає розслідування ходу виведення ядерної зброї з України
    10-02-04 16:36    “Звинувачення проти “українських вчених” у продажу ядерних секретів терористичній мережі “Аль-Каїда”, що з’явилося на сторінках міжарабської газети “Аль-Хайят”, не витримує ніякого випробовування логікою. І не тільки тому, що у статті містяться суперечливі факти, але й, перш за все, тому, що оперативний передрук матеріалу з’явився у німецькому тижневику “Шпігель” саме напередодні проведення 5 німецько-українських консультацій на найвищому рівні та 40-ї конференції НАТО з безпеки в Мюнхені”, — заявив народний депутат України Юрій Павленко.


    “Я схильний розглядати публікацію як таку, що носить політичний характер, а скерована вона, швидше за все, проти федерального канцлера, який в умовах критики політики, яку він проводить, напередодні заявив про свою відставку з поста лідера соціал-демократичної партії Німеччини. Тому публікація ставить на меті скомпрометувати Шредера за зв’язки з лідерами країн, які начебто підтримують тероризм”, — вважає лідер МПУ.


    “Проте, у будь-якому разі неприємною є згадка про Україну в контексті буцімто приховування ядерних технологій і їх нелегального продажу. Тому Молодіжна партія України наполягатиме на розслідуванні і оприлюдненні результатів розслідування процесу виведення ядерної зброї з України”, - зазначив Юрій Павленко.


    Він наполягає на тому, що таке розслідування, яке має включити в себе представників країн-гарантів — США та Росії, має торкнутися і власне Росії, тому що саме туди виводилась українська ядерна зброя.

    Прес-служба МПУ
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.10 | Адвокат ...

     То вьо кльово, та...

     перепрошую на слівці, уся херня си криє в тім, що звинуваченими у продажі нуклеарньої зброї Усамі є не названі хвізики- харків'яни. Про цю "дрібничку" усі радо забули,-- "да пари, да врємєні". І почали видувати ПіАР.

     Хвактично, у вихідному повідомленні йде мова про те, що не певна кількість хвізичних осіб, співробітників ХФТІ, вчинили з не названими представниками Усами оборудку. предметом тієї оборудки були нуклеарні боєприпаси.
     Україна, Ку-чмо, а також вивіз нуклеарньої зброї до Моськальщини,-- все те буле вже "патом".

     Ще раз перепрошую, але цей випадок дивним чином нагадав мені "єврєйскій вапрос". В сенсі того, що останній,-- для слабкодухих, але холеричних натур,-- є тривіальною пасткою.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.02.11 | СЕМЕН

      Разменная ядерная бомба «made in Ukraine»

      Разменная ядерная бомба «made in Ukraine», или Хвост виляет собакой-2
      Илона Заец, для «Главреда» - 10/02/04


      На днях мировые СМИ распространили информацию, что украинские ученые в 1998 году продали «Аль-Каиде» тактическое ядерное оружие. Таким образом, Украина оказалась замешана в серьезном геополитическом скандале. Кто же «заказал» украинскую карту в игре между Россией и США?


      Украинские ученые в 1998 году снабдили международную террористическую организацию «Аль-Каида» тактическим ядерным оружием, сообщила на днях межарабская газета «Dar al-Hiyat». Ее сообщение, опубликованное со ссылкой на некие источники, близкие к руководству террористической организации, моментально обнародовали ряд ведущих западных СМИ. Согласно информации, обнародованной арабским изданием, сделка состоялась еще в 1998 году, когда украинские ученые побывали в афганском городе Кандагар. Тогда Афганистаном управлял исламистский режим талибов, а в Кандагаре проживал их духовный лидер мулла Омар.

      Никакой конкретики информация, фактически, не содержит. Не упоминается ни о количестве проданного оружия, ни о том, кто именно его перевозил в Афганистан. Сообщается лишь, что его передавали террористам в чемоданах. Западные наблюдатели уже предположили, что речь может идти о переносных ядерных бомбах, около 100 штук из которых остались неучтенными в 1994 году, когда Украина передавала оружие России после принятия договора о нераспространении ядерного оружия.

      Зато западные СМИ цитируют близкие к «Аль-Каиде» источники, заявившие, что организация «прибегнет к использованию этого оружия в противостоянии с американскими войсками только в двух случаях». Первый – применение его на территории США с целью демонстрации возможных последствий. И второй – в случае безысходного положения, когда единственным средством выжить будет применение атомного или химического оружия против своих врагов.

      Таким образом, Украина оказалась замешана в серьезнем геополитическом скандале. Сейчас сложно даже предполагать – были ли бомбы в действительности. Украинская власть – и МИД, и советник президента, экс-глава СНБОУ Владимир Горбулин, и экс-министр обороны Александр Кузьмук - уже опровергли обнародованную издающейся в Лондоне арабской газетой информацию. Но в любом случае, очевидно, что в ближайшие дни США свяжут «Аль-Каиду», якобы владеющую ядерным чемоданчиком, с режимом Саддама Хусейна. Так, на днях в Вашингтоне уже заявили, что террористическая группировка «Аль-Каида» надеется разжечь в Ираке гражданскую войну. Спецслужбам США якобы удалось перехватить письмо активиста «Аль-Каиды» Абу Мусаба аль-Заркави, содержащее 17 страниц и предназначенное для Усамы бен Ладена. В письме речь идет о необходимости увеличить число нападений на американские войска в Ираке, а также увеличить число диверсий против шиитов. На страницах того же письма Абу Мусаб аль-Заркави берет на себя ответственность за 25 самых крупных терактов, в том числе взрыва представительства ООН в Багдаде 19-го августа 2003 года. Госсекретарь США Колин Пауэлл сказал, что это письмо лишний раз доказывает, что террористы все еще сильны в Ираке и не думают сдаваться: «Они (террористы) пытаются создать как можно большее число террористических группировок в Ираке, чтобы помешать создать там нормальное демократическое государство. Я уверен, что у террористов ничего не получится».

      Любопытно, что совсем недавно президент США признал, что все попытки найти оружие массового поражения в Ираке увенчались провалом. Новая же информация, фактически опровергающая заявление Буша, появилась буквально сразу после теракта в Москве. В Москве, которую в США предпочитают видеть в союзниках, а не в противниках, несмотря на безусловный приоритет в глобалистических тенденциях Соединенных Штатов.

      Чем, в принципе, сейчас руководствуются Штаты в своей политике в отношении Ирака? «Во-первых, естественно, желанием доказать, кто в лавке хозяин. И показать, что американцы любой ценой будут отстаивать свои стратегические интересы», - считает эксперт Центра Карнеги Александр Малашенко. Однако те же интересы есть на Ближнем Востоке и у России, которая регулярно страдает от терактов исламистов. В этом контексте США необходимо монополизировать угрозу «Аль-Каиды», что открывает им окно в направлении дальнейшего продвижения по Ближнему Востоку. Причем ситуацию усугубляет тот факт, что и Россия, и США готовятся к президентским выборам. И если исход выборов в России фактически предопределен, Джорджу Бушу приходится работать по полной программе. И эта программа, как и в ходе предыдущей избирательной компании, может быть укомплектована агрессивной борьбой (причем с победным концом) с терроризмом. И как следствие этой победы – усиление геополитического влияния на Ближнем Востоке.

      Разумеется, упоминание в ходе разворачивания очередного конфликта Украины могло оказаться случайным совпадением. Связанным, например, с тем, что Украина тоже готовится к президентским выборам. Однако в такие случайности на большой геополитической шахматной доске верится с трудом. Мнения аналитиков на предмет того, кто «заказал» украинскую карту в игре между Россией и Штатами, расходятся. Так, по мнению эксперта Центра ближневосточных исследований Сергея Данилова, «теоретически заинтересованы в появлении подобной информации те, кто хочет усложнить отношения Украины с Западом, прежде всего с США - в первую очередь, это Российская Федерация».

      Главный редактор журнала «Політична думка» Александр Дергачев не исключает возможности «заказа Украины с Запада. Точнее – США, которые ранее уже инициировали ряд скандалов, связанных с якобы пособничеством Украины международному терроризму». Напомним, что в ноябре 2001 года CNN обнародовала информацию о том, что в 1999 году «Аль-Каида» якобы приобрела в Украине и переправила в Афганистан 3 лаборатории для производства химического и биологического оружия. Дальше, как известно, украинские власти обвинили в продаже (через посредников) режиму Саддама Хусейна систем радиолокационного поиска «Кольчуга». Кроме того, в конце января в арабской газете «Al Mada» был опубликован список известных людей и организаций со всего мира, которые якобы получали от экс-лидера Ирака Саддама Хусейна выгодные нефтяные контракты в обмен на политическую поддержку. Украина в списке представлена Социал-демократической партией, КПУ, СПУ, а также нефтяной компанией FTD. Ноги у всех этих скандалов, как говорится, растут со стороны США.

      В пользу последней версии свидетельствует и то, что пока Украина соглашается интегрироваться в ЕЭП (местная власть имеет рычаги для ратификации соответствующего документа парламентом), Россия не заинтересована в дискредитации Киева на международной арене. Украина, которая теперь является не столько буфером, сколько «прокладкой» между США, подавляющими ЕС, Европой, сопротивляющейся такому давлению и со стороны Штатов, и со стороны России, и РФ, которая не может по ряду причин интегрироваться в Евросоюз, но стремится занять подобающее возрождающейся империи место в новых геополитических раскладах.

      «Что касается появления украинского следа в этом скандале, то, на мой взгляд, это можно считать политическим заказом, ориентированным на изменение политического климата в Украине», - отмечает директор Центра социальных исследований «София» Андрей Ермолаев. Украинский вопрос, по его словам, уже давно вышел за пределы не только европейской, но и континентальной политики. «От будущего Украины зависят новые геополитические конфигурации в евроазиатском регионе, политические позиции России, успех или неуспех натовских программ политического развития, которые реализовываются с середины 90-тых годов и т.д. И тот факт, что нынешний скандал тоже связали с Украиной, на мой взгляд, является попыткой придать политическим изменениям в Украине глобалистический характер», - полагает политолог. Так что, утверждать, что на месте Украины могла бы оказаться «любая постсоветская страна», как уже отметили ряд российских СМИ, видимо, не стоит.

      Сейчас украинская власть будет использовать эту явную (или неявную) дезинформацию в своих интересах. В борьбе с оппозицией, в агрессивном позиционировании относительно Запада. Что можно ожидать в этой связи? Традиционного для действующей власти альтернативного реверанса России или концентрации на национальных интересах – сказать сложно. Не исключено, что очередное пятно на внешнеполитическом имидже Киева Москва попытается использовать в своих интересах, которые последнее время на украинской территории удовлетворяются слабо. Судя по всему, вопрос только в том, насколько эти интересы для Кремля актуальны на данном этапе, пока Украина еще не провалила собственную интеграцию в ЕС.


      http://www.glavred.info/
 • 2004.02.12 | СЕМЕН

  Віктору Уколову перший камінчик

  в "огород" України. Жертвою буде Україна та її народ?  Україну можуть не пустити до НАТО та ЄС через "безвідповідальну" торгівлю зброєю?

  www.ПРАВДА.com.ua, 12.02.2004, 13:01

  Правозахисна організація "Г’юман Райтс Воч" вимагає від ЄС і союзу НАТО, щоби "відповідальна" практика торгівлі зброєю стала критерієм для членства і мінімальним стандартом, очікуваним від майбутніх членів ЄС і НАТО – яким прагне стати й Україна.

  Як повідомляє Радіо Свобода міжнародні правозахисники нагадують, що українці вже не раз брали участь у заплутаних зброєвих оборудках, що відбувалися коли на межі законності, а коли й поза нею.

  "Г’юман Райтс Воч" оприлюднила у вівторок своє нове дослідження стосується Словаччини, де чималу частину присвячено одній українській справі.

  "Це сталося в вересні 2001-го, через кілька тижнів після нападів у США 11 вересня. Завдяки одержаній інформації в аеропорту Братислави було затримано боєприпаси", - нагадує обставини справи Лайза Майсол, фахівець із торгівлі зброєю в "Г’юман Райтс Воч

  "Цю зброю, що її розвантажив іранський літак у братиславському аеропорту, мав завантажити собі український літак – ідеться про кількасот гранат для реактивних гранатометів. Словацька влада затримала їх, бо вони були неправильно задекларовані", – зазначає експерт.

  За словами Лайзи Майсол, переправники вдалися до складної схеми, щоби "заплутати сліди".

  "Зброю мали завантажити в (український) літак, поєднавши її з іншим вантажем на його борту, включно з військовим – запчастинами до літаків – із України, і до цього додавався ще деякий вантаж зі Словаччини. Так що по суті було поєднано разом кілька різних партій вантажу", - зазначила експерт.

  За документами з Ірану, про які довідалися правозахисники, іранський літак ( з українськими пілотами) мав доставити до столиці Словаччини реактивні гранати для гранатометів РПГ-7, призначені для уряду Анголи.

  Як зазначає Майсол, "у принципі нічого незаконного в цьому не було – але Іран дехто на Заході вважає за терористичну державу, а Ангола теж вирізнялася громадянською війною й нестабільністю, і в обох країнах порушувалися права людини – і організатори оборудки вочевидь вирішили її приховати, як могли".

  "Для цього влаштували й перевантаження на український літак у Словаччині, і дальшу посадку на військовому летовищі в Ізраїлі, і підміну документів – гранати у Братиславі перетворилися на папері на "вироби загальновійськового призначення"; так можна позначити, скажімо, однострої, але аж ніяк не боєприпаси", - додала вона.

  За даними експертів, український літак належав "Українській авіаційній транспортній компанії" – державному підприємству міністерства оборони України, авіакомпанії літак якої загубив минулого року у повітрі пасажирів у Демократичній Республіці Конго, коли в польоті в літака відпав вантажний люк.

  Але, як наголошує Лайза Майсол, і в цьому, і в минулорічному випадку, компанія та українська влада не визнають за собою вини.

  "Із погляду української влади, сказали вони нам, вони не вважають, що було зроблено щось погане – бо ж зброю, мовляв, урешті так і не навантажили на літак (бо словацька влада не дала цього зробити). І українська влада, і авіакомпанія, що мала підібрати вантаж, кажуть, що нічого поганого не сталося, отож вони не збираються більше займатися цією справою", - зазначила експерт.

  "Г’юман Райтс Воч" вважає, що жодна країна не може нехтувати правозахисними аспектами торгівлі зброєю. А для цього потрібно, наприклад, і ухвалити жорсткі критерії для експорту зброї, що ґрунтувалися б на дотриманні прав людини прикінцевим отримувачем, і боротися з корупцією в органах влади, відповідальних за контроль за продажем зброї, і посилити прозорість такого продажу й парламентський нагляд за ним.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.12 | Мінор

   Re: Віктору Уколову перший камінчик

   І що ви думаєте, якщо мафіозі, що торгують зброєю, говорять українською, я маю захищати тих мафіозі?
   А якщо через тих мафіозі на Україну накладуть санкції, то так воно і буде.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.12 | СЕМЕН

    Уколов,

    щоб покарати одного злочинця треба карати цілу країну з 48 мільйонним населенням?
    Це основа Вашого розуміння демократії?

    Ваша особиста ненависть до Кучми вже переходить на Україну, а це ХВОРОБА. Пробач.

    :))
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.12 | Augusto

     Xochesh nazhdachnoi revoljucii?

     Pozvykaly do "barxatnyx", a do vas zaraz potyxen'ku jde nazhdachna.
     Til'ky vuxa do xolodyl'nika doidut'.
     A koly vy sprobujete gratysja v terorystiv ta vzjaty v zaruchnyky 48.000.000, tak i vuxa ne doidut'.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.02.12 | СЕМЕН

      Що Августе,

      статус на фірмі у Вас маленький.
      Не можете кирилицю інстолювати на комп., бос не дозволяє?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.12 | Augusto

       Ce vzagali ne komp'juter, debo.

       Ce procesor, jakyj keruje reaktorom.
       Nixto pislja odurmanjuvannja Vindouzom i ne rozumije, shcho ja mozhu na n'omu internetyty (ce i nemozhlyvo, ja lyshe shparynku znajshov na komp'juter v inshomu misci de v mene shell-account).
       Otak i do tebe pryjde nazhdachna revoljucija, a ty ne pomitysh, budesh tokuvaty, seljachyna jedna (bo xto zh tak vylamujet'sja okrim polupankiv, jaki v dushi tak i zalyshylysja seljukamy?).
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.02.12 | СЕМЕН

        США не верят, что украинские ученые могли передать "Аль-Каиде"..

        США не верят, что украинские ученые могли передать "Аль-Каиде" ядерное оружие

        Корреспондент.net
        12 Февраля 2004, 12:13

        Госдепартамет США не верит в достоверность распространенной арабской газетой Al-Hayat информации о якобы состоявшейся в 1998 году сделке, в результате которой в распоряжение "Аль-Каиды" через украинских ученых попало ядерное оружие.        Аналогичного мнения придерживаются и в исследовательском Центре по проблемам нераспространения ядерного оружия в Вашингтоне.

        Так, заместитель директора Центра Леонард Спектор утверждает, что "Аль-Каида" не имеет доступа к ядерному оружию и вряд ли способна его производить. Поэтому он считает неправдоподобной информацию о продаже украинскими учеными ядерного оружия международной террористической организации.

        Эксперт напомнил, что Украина избавилась от своего ядерного оружия еще в 1996 году.

        Он также выразил сомнения в том, что публикация террористами дезинформации в газете Al-Hayat была направлена на запугивание Вашингтона: "Мы слышали похожие сообщения и раньше, как, например, о недостатке 50-ти ядерных бомб в российском арсенале. И они так и не подтвердились. Что касается "Аль-Каиды", то они должны быть достаточно разумными для того, чтобы понять, что такого типа сообщения не вызывают доверия. Потому, если бы они хотели запустить "утку", чтобы напугать нас, то они бы это сделали намного лучше".

        Леонард Спектор также отвергает возможность получения террористами критически важных теоретических разработок по созданию ядерного оружия от украинских ученых.

        "Насколько я знаю, главная работа по разработке ядерного оружия осуществлялась в России. Украинские ученые занимались в большей мере разработкой ракет, но не ядерным оружием. Возможно, в Украине и есть ученые, которые получили подготовку по ядерной физике, и они могут предоставить какие-то консультации. Однако я не думаю, что ключевые ученые находились в Украине", - сказал он.

        Вместе с тем, американский эксперт вполне допускает наличие у террористов "грязной бомбы".

        "Грязная бомба" - это когда вы распространяете радиоактивные вещества для поражения части города или какого-либо публичного места. Это - намного более реалистичная угроза. У нас есть документы, найденные в Афганистане, которые подтверждают заинтересованность "Аль-Каиды" в "грязной бомбе". Нам также известно, что материалы для ее изготовления можно добыть на черном рынке, потому я думаю, что "грязная бомба" представляет реальную угрозу", - сказал Леонард Спектор, добавив, что террористы могут использовать "грязную бомбу" в любой момент.

        По материалам Украинской службы Радио Свобода.        --------------------------------------------------------------------------------


        Как сообщал Корреспондент.net, 8 февраля популярная арабская газета Al-Hayat опубликовала материал, в котором со ссылкой на источники, близкие к сети исламистов в Исламабаде, утверждает, что представители "Аль-Каиды" купили ядерное оружие у украинских ученых в виде так называемой "грязной бомбы", умещающейся в одном чемодане. Сделка якобы произошла в 1998 году в афганском городе Кандагар, который тогда был оплотом талибского правительства, скрывавшего Усаму бин Ладена от международного суда. По данным газеты, террористы купили несколько таких кейсов, однако ни точного количества, ни более подробной информации о продавцах Al-Hayat не называет.

        Издание пишет, что "Аль-Каида" может использовать смертоносное оружие на территории США или в любой другой стране, "если самому существованию террористической сети будет угрожать сокрушительный удар". Подтверждения этих заявлений из других источников нет.

        Аналогичную публикацию разместила 9 февраля немецкая газета Der Spiegel.

        11 февраля Al-Hayat опубликовала продолжение скандальной информации о якобы состоявшейся в 1998 году "ядерной сделке", назвав имя украинца-посредника, а также отметив, что США следили за сделкой, но ничего не предприняли, сохранив информацию о ней в тайне.

        В Украине опровергают распространенную в этих публикациях информацию, считая ее провокацией. Кроме того, Министерство иностранных дел не исключает возможности обращения украинской стороны в международные судебные инстанции в связи с публикациями о якобы продаже ядерного оружия режиму талибов в Афганистане.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua