МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українець пішки обійде цілий світ (стаття)

02/09/2004 | Мінор
Українець пішки обійде цілий світ.

Віктор Уколов

40 000 кілометрів – довжина земного екватору. Українець Сергій Гордієнко, який вирішив пішки обійти цілий світ, можливо пройде навіть більше, адже його шлях не буде прямим. 2 грудня ця мужня людина вирушила із Сімферополя і ось тепер наближається до столиці України. Зі столичного Києва його шлях проляже на російський Курськ. Пізніше українця вітатимуть Уфа, Іркутськ, Улан-Уде, Чіта, Хабаровськ, Владівосток. Дійшовши пішки до найсхіднішого порту Росії, Сергій Гордієнко один, на невеликому на човні з вітрилом, перетне Тихий океан і висадиться в Сан Франциско, столиці штату Каліфорнія (США). Після переходу американського континенту з Нью Йорка Сергій знову вітрильником дістанеться узбережжя Франції. Звідти через Швейцарію, Австрію та Угорщину пан Гордієнко дійде до української Галичини щоб через Західну і Південно-Західну Україну повернутися до Сімферополя.
Цей амбітний проект розрахований на 4 роки і здійснюється не лише вперше в Україні, але й у цілому світі. До сьогодні жодна людина наодинці не наважувалася подолати таку величезну відстань і два океани. Втім спонсор проекту, виборчий блок „Наша Україна” докладає чимало зусиль для того щоб це стало можливим. Від спеціального спорядження до фінансової підтримки, а також вирішення організаційних проблем поки-що лягає на обласні організації виборчого блоку. Закордоном мандрівнику допомагатиме українська діаспора та дружні до „Нашої України” політичні партії в інших країнах світу.
Проте метою пішого походу довкола світу є не реклама політичних сил. „Ми спонсоруємо цю акцію, бо цінуємо міць людського духу,” - пояснює народний депутат України Євген Жовтяк, - „Окрім того, похід українця довкола світу більше, краще і об’єктивніше розповість про Україну, аніж десятки публікацій про українську корупцію та українських мафіозі при владі.” Протягом походу у кожному місті Сергій Гордієнко дає десятки інтерв’ю. І хоч поки-що подорож відбувається територією нашої країни, є підстави очікувати, що закордоном інтерес ЗМІ буде ще вищим.
„Протягом всього походу, я виконую широку програму суто наукових досліджень, - розповідає Сергій Гордієнко, який є доцентом одного з київських вузів, - результатів моїх спостережень за кліматом, забрудненістю довкілля очікують вчені”. У науковому світі точаться дискусії щодо загальної тенденції настання нового льодовикового періоду на планеті та впливу на цей процес парникового ефекту. Систематичні зовнішні спостереження неупередженого мандрівника-дослідника можуть пролити світло на справжні масштаби забруднення довкілля у багатьох регіонах світу.
Цікаво, що Сергій Гордієнко повернеться до України задовго після завершення як цьогорічних президентських, так і парламентських виборів, адже він знову ступить на рідну землю аж 2008 року. Відтак мандрівник перебуватиме у свого роду „машині часу” і через 4 роки побачить вже зовсім іншу, змінену Україну. На запитання кореспондентів якою він очікує побачити рідну Вітчизну, Сергій відповів: ”Я переконаний, що новий президент Віктор Ющенко за цей час перетворить нашу країну на процвітаючу демократію зі стабільним економічним зростанням. Нас очікують позитивні зміни, адже Ющенка підтримують творчі люди і справжні патріоти яким не байдужа рідна земля”
Коли ви читаєте ці рядки, Сергій Гордієнко пружною ходою можливо вже йде по вулицях нашого міста. З Дніпропетровська до столиці його супроводжує місцевий журналіст Євген. Мандрівник радий всім, хто захоче розділити з ним хоч кілька кілометрів, а може й кілька сотень кілометрів шляху. Люди його зустрічають привітно. У Переяславі, де він зупинявся на ніч, навіть виникла суперечка між бажаючими запросити його в гості, - кожен хотів наговоритись з українцем, який обійде цілий світ.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua