МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучма самовільно вкоротив армію на 35 тис. чоловік.

02/11/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони звернувся до Президента Леоніду Кучмі з листом в зв'язку з ситуацією, яка склалася навколо широкомасштабних заходів щодо реформування Збройних Сил України.

Як повідомляє Інформаційне управління ВР України, в листі, зокрема, відмічається: "Намічене цими рішеннями скорочення чисельності Збройних Сил протягом 2004-2005 років з 355 тисяч до 200 тисяч осіб пов'язане з необхідністю розв'язання багатьох дуже важливих і непростих організаційних, фінансових, соціальних питань, які відповідно до Конституції України повинні бути врегульовані законом".

Комітет звертає увагу Президента на те, що проект відповідного закону, розроблений Міністерством оборони України спільно з іншими центральними органами виконавчої влади за активній участю парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони, схвалений урядовим Комітетом, Державною Комісією з питань реформування Збройних Сил, Кабінетом Міністрів України і переданий Президенту для розв'язання питання про внесення на розгляд Верховної Ради України. Однак, досі законопроект в парламент не поступив. На думку членів Комітету, це створило великі труднощі із здійсненням заходів щодо реформування Збройних Сил і спричиняє напруження в армійському середовищі, про що свідчать численні звертання військових в Верховну Раду і Комітет.

Разом з тим, члени Комітету зазначають, що відповідно до Конституції України визначення загальної структури і чисельності Збройних Сил України є винятковою компетенцією Верховної Ради України. Чинними законами ці питання врегульовані.
Однак, в порушення Закону України "Про чисельності Збройних Сил", яким встановлена чисельність Збройних Сил на початок 2004 року в кількості 390 тисяч чоловік, вона на сьогодні зменшена на 35 тисяч без прийняття відповідного закону. Не врегульовано в законодавчому порядку і здійснювана зміна структури Збройних Сил.

Комітет звертає увагу Президента на те, що намічені заходи щодо удосконалення структури Збройних Сил, скорочення їх чисельності необхідно здійснювати в правовому полі.

Відповіді

 • 2004.02.27 | Петро

  Re: Кучма самовільно вкоротив армію на 35 тис. чоловік.

  Так назване "реформування", це руйнація Збройних Сил України. Ганьба посадовим особам які замість наведення порядку, забезпечення цільового використання коштів, додумались до такого злочинного скорочення. Держава яка затратила великі кошти на підготовку молодих офіцерів тепер звільняє їх з лав ЗСУ. Рішення про звільнення приймає особисто командир (начальник). Хіба це не питання для розгляду?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.27 | Смогитель Вадим

   Re:хіба "посадові особи " знають слово ганьба? (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua