МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Наступний рубіж - ЦВК

02/11/2004 | Shooter
Задорожній задоволений розглядом кандидатів ЦВК

www.ПРАВДА.com.ua, 11.02.2004, 14:38

Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва і місцевого самоврядування рекомендував парламентові розглянути на пленарному засіданні кандидатури членів Центральної виборчої комісії, подані президентом Леонідом Кучмою.

Про це розповів у середу постійний представник президента у Верховній Раді Олександр Задорожній, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За його словами, таке рішення комітету було прийняте одноголосно (??? якщо представники СПУ, БЮТ і НУ голосували "одноголосно", то в мене нема слів...хоча, швидше всього, це чергова пурга бровка Задорожнього).

За словами Задорожнього, розгляд кандидатур на посади членів ЦВК заплановано в парламенті на вівторок, 17 лютого.

Він повідомив, що на засіданні комітету представляв кандидатури на посади членів ЦВК, подані президентом.

Постпред глави держави в парламенті уточнив, що члени комітету мали питання до деяких кандидатів з приводу їхньої політичної позиції, життєвого досвіду, професіоналізму.

Комітет визначив порядок розгляду цього питання на пленарному засіданні. Порядок припускає виступ глави профільного комітету, виступ кожного з кандидатів, відповіді на питання, а також обговорення кандидатур у залі. Також визначено порядок голосування по цьому питанню.

Депутат висловив задоволення "професійним, толерантним підходом" членів комітету до кандидатур, внесених Кучмою.

Як повідомлялося, шестирічний термін повноважень 12-ти членів ЦВК минув 20 січня 2004 року. Відповідно до Конституції, членів Центвиборчкому призначає і звільняє Верховна Рада за поданням президента.

3 лютого президент України вніс до Верховної Ради проекти постанов про припинення повноважень членів Центральної виборчої комісії і призначенні нових членів ЦВК.

Зокрема, президент пропонує призначити членами ЦВК Валерія Бондика, Ярослава Давидовича, Сергія Ківалова (народний депутат, голова Вищої ради юстиції України), Юрія Донченка, Валентину Завалевську, Володимира Заплатинського, Ігоря Качура. Серед пропонованих на посади членів ЦВК також Руслан Князевич, Михайло Охендовський, Броніслав Райковський, Броніслав Стичинський, Ігор Толкачев. [...]
ЗА ОБІДОМ ПОСЛИ СКАЗАЛИ ЛИТВИНУ, ЩО ХОЧУТЬ ЧЕСНИХ ВИБОРІВ

www.ПРАВДА.com.ua, 11.02.2004, 16:07

Посли західних держав під час зустрічі зі спікером Володимиром Литвином заявили про необхідність проведення чесної передвиборної кампанії в Україні в 2004 році.

Про це повідомив у коментарі "Українській правді" після завершення зустрічі посол США Джон Хербст.

"Під час зустрічі кілька дипломатів висловилися щодо політреформи – вони посилалися на рішення ПАРЄ. І усі розуміють, що потрібен прозорий процес під час виборів президента", - сказав Хербст.

"Це дуже важливо – прозорий справедливий передвиборний процес", - підкреслив він. "Посли висловилися про побоювання і турботи", - сказав Хербст.

Як відомо, у середу спікер Литвин у готелі "Національна" дав обід послам країн "великої сімки", ЄС і кандидатів на членство в ЄС.

Хербст відзначив, що під час зустрічі Литвин "говорив про сьогоднішню ситуацію у Верховній Раді, про конституційну реформу, про формування Центральної виборчої комісії".

По словами Хербста, Литвин повідомив, що "працює над тим, щоб було досягнуто компроміс із приводу нових членів ЦВК".

На уточнення, чи мав на увазі Литвин внесення в ЦВК кандидатів від опозиції, Хербст сказав: "Він [Литвин] хоче, щоб був компроміс. Це значить, що з запропонованими кандидатурами повинні усі погодитися. (??? хто дурний - Литвин чи Гербст?) На наш погляд, це розумний, позитивний підхід".

Відповіді

 • 2004.02.11 | Тестер

  Re: А як будуть вибирати. Правильно чи по справедливості?

  Я би пропонував кандидатів відповідно до процентів набраних політичними силами на минулих парламентських виборах. "Мажики не в счет"!
  Що слабо?
 • 2004.02.11 | 123

  Re: Наступний рубіж - ЦВК

  Shooter пише:
  > Задорожній задоволений розглядом кандидатів ЦВК
  >
  > www.ПРАВДА.com.ua, 11.02.2004, 14:38
  >
  > Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва і місцевого самоврядування рекомендував парламентові розглянути на пленарному засіданні кандидатури членів Центральної виборчої комісії, подані президентом Леонідом Кучмою.
  >
  > Про це розповів у середу постійний представник президента у Верховній Раді Олександр Задорожній, повідомляє Інтерфакс-Україна.
  >
  > За його словами, таке рішення комітету було прийняте одноголосно (??? якщо представники СПУ, БЮТ і НУ голосували "одноголосно", то в мене нема слів...хоча, швидше всього, це чергова пурга бровка Задорожнього).

  Комітет не підтримати вирішив запропонувати, а розглянути. Чому б не одноголосно? Розглядати ж треба...

  > На уточнення, чи мав на увазі Литвин внесення в ЦВК кандидатів від опозиції, Хербст сказав: "Він [Литвин] хоче, щоб був компроміс. Це значить, що з запропонованими кандидатурами повинні усі погодитися. (??? хто дурний - Литвин чи Гербст?) На наш погляд, це розумний, позитивний підхід".

  Так, я щось теж не дуже зрозумів суть компромісу.

  Взагалі, я не дуже розумію проблеми. Комуністи з більшовиками легко приймуть цей склад ЦВК, незалежно від опозиції. Хоч протестуй, хоч ні...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua