МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вулиця Чорновола. Вона ж – Радянська (/)

02/12/2004 | Franko
Вулиця Чорновола. Вона ж – Радянська

фото http://www.gazeta.lviv.ua/2004/02/12/Photo/111.jpg?size=small

Жителі міста Вишневе (Києво-Святошинський район Київської області, 35 тисяч населення) потішилися та здивувалися, коли прокинулися нещодавнього зимового ранку та побачили, що без машини часу перенеслися на 13 років назад.


Бо як інакше можна потрактувати їхнє враження від того, що з легкої руки ЖЕО та з благословення міського голови Анатолія Гошка на будинках з’явилися нові таблички, які повернули вулицям назви початку 90-х.

.1991 року Вишнева міська рада першого демократичного скликання перейменувала вулиці з одіозними назвами. І ті найменування, здавалося б, вже остаточно канули в Лету. Аж ні – воскресли. На свіжо- виготовлених табличках відтепер під офіційною назвою вулиці красується і напівзабута, стара, а то й загалом невідома молодшому поколінню її попередниця. Принаймні Дмитро, п’ятикласник школи №1 міста Вишневе, зростав із упевненістю, що мешкає на вулиці Святоюрівській. Тепер хлопець, як і багато його однолітків, розпитує, а хто ж то такий дядько Ворошилов, що його іменем теж, як з’ясувалося, нарекли цю вулицю. Поєднання більш, ніж екстравагантні – тепер у Вишневому існують вулиці Чорновола-Радянська та Лесі Українки-Леніна. Це приблизно те саме, що київську вулицю Чорновола розцяцькувати табличками Чорновола-Косіора (так її раніше називали).

Міські депутати, котрі об’єдналися у фракції “Наша Україна”, вважають такий вибрик виконавчої влади ляпасом демократично налаштованому місту, яке свого часу підняло жовто-блакитний стяг раніше, аніж це зробив Київ. Мешканці міста тим часом дивуються і вишукують, який же підтекст у чудернацькому воскресінні назв, припорошених пилом історії? Приїжджі губляться, запитуючи потрібні адреси. Та й ніхто вже давно не запитує про установи, помешкання та магазини на вулицях Чапаєва. Калініна, Ворошилова, Леніна та іже з ними. Чи це зробили на догоду ветеранським організаціям? Ні, адже вони всі свої зусилля щодо перейменування вулиць концентрують нині на тому, щоб не змінили титул центральної авеню Вишневого – Жовтневої.

Дехто схиляється до думки, що це черговий екстравагантний учинок мера Анатолія Гошка, портрети якого в мундирі козачого отамана добровільно-примусово розвішали в усіх магазинах Вишневого. Таким робом Вишневе не отямиться, як потрапить до Книги рекордів Гіннеса. Куди там Нью-Йорку чи Вашингтону з їхніми нудними “на розі 3-ї та 18-ї”.

Ігор Шпак,

депутат Вишневої міської ради, Київщина

Львівська Газета

Відповіді

  • 2004.02.12 | Тестер

    Re: Непогано було б для таких чи подібних мерів-козачків

    ввести козацький метод покарання за дурні проступки.
    На майдані(сільському, міському) привязувати до стовпа, спускати штани і хто хоче той лупцює. ;)
    А краще таких "гнусних" особистостей не вибирати.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua