МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

TV-Табачук намагається відсудити частоту 5-го каналу

02/13/2004 | Тестерwww.ПРАВДА.com.ua, 13.02.2004, 11:17

Телестудія служби інформації на чолі з Вадимом Табачуком судиться із Національною радою з питань телебачення та радіомовлення за 48-му частоту в Києві, на якій працює "5 канал".

Про це в коментарі "Українській правді" заявив директор ТОВ "ТВ-Табачук" Вадим Табачук.

Він також підкреслив, що заяви лідера "Нашої України" Віктора Ющенка, що влада намагається закрити 5-й канал не відповідають дійсності.

Табачук зазначив, що розгляд у господарському суді був насправді ініційований не владою, а ним персонально, а позов був поданий ще минулого року.

Табачук зазначив, що намагається довести в суді, що ліцензія на мовлення 5-му каналу (тоді "Експрес-інформ") була надана Національною радою України з питань телебачення й радіомовлення з порушенням чинного законодавства.

За словами Табачука, Нацрада видала ліцензію "Експрес-інформ" поза конкурсом, тоді як за законом право на користування теле- та радіочастотами надається тільки в межах конкурсу.

"Я 12 років працюю на телебаченні, і це перший раз, коли Нацрада видала ліцензію поза конкурсом.При цьому вони просто закрили конкурс, згідно з результатами якого цю частоту мав отримати наш канал. Я вважаю це образою не лише для каналу, а й для себе персонально", - зазначив Табачук.

Він підкреслив, що судовий розгляд триває вже більше року, а 3 лютого підійшла черга його розгляду в у Вищому арбітражному суді. За словами Табачука, до цього позов уже розглянули суди двох інстанцій.

Як відомо, у четвер Віктор Ющенко заявив, що володіє інформацією про те, що після "Сільських вістей" і "Свободи" влада спробує закрити 5-й канал.

Відповіді

  • 2004.02.13 | Franko

    Re: TV-Табачук намагається відсудити частоту 5-го каналу

    Віктор Ющенко володіє інформацією, що після Радіо "Свобода" влада спробує закрити 5-й канал. Про це він заявив, коментуючи припинення трансляції програм радіостанції на FM-частоті. "Мені прикро, що майже 8 мільйонів українців, які через Радіо "Свобода" спілкуються зі світом, довідуються про останні новини, більше не матимуть такої можливості. Вони будуть позбавлені елементарного конституційного права на інформацію через те, що "Свободи" не буде на FM-хвилях," - зазначив Ющенко.

    Водночас він висловив переконання, що рішення про припинення трансляції "Свободи" в FM-діапазоні -- політичне і не стосується питань, пов'язаних із бізнесом. За припущенням Віктора Андрійовича, влада на цьому не зупиниться й продовжить ревізію українського інформаційного простору. "Якщо за вісім місяців до виборів затуляють рота одразу двом дуже популярним засобам масової інформації, значить будуть і наступні "незручні" мас-медіа, як центральні, так і реґіональні", -- сказав Ющенко. Зокрема він повідомив, що має інформацією про початок судових дій у Господарському суді проти П'ятого каналу щодо відкликання ліцензії на мовлення.

    Поступ


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua