МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Індустріальний союз Донбасу купив польський завод

02/16/2004 | СЕМЕН
Індустріальний союз Донбасу купив польський завод


Міністерство державного майна Польщі обрало українську корпорацію “Індустріальний союз Донбасу” стратегічним інвестором польського металургійного заводу Huta Czestochowa.

Міністерство державного майна Польщі обрало українську корпорацію “Індустріальний союз Донбасу” стратегічним інвестором польського металургійного заводу Huta Czestochowa.

Про це повідомила польська газета “Rzeczpospolita”. За повідомленням видання, у найбільш сталеливарну компанію Польщі донецька компанія зобов’язана вкласти 118 мільйонів євро та забезпечити працевлаштування всіх працівників заводу. Очікується, що Huta Czestochowa за три роки збільшить виробництво сталі з 500 тисяч до майже півтора мільйона тон.

Українські експерти оцінюють цей крок ІСД, як вихід на металургійний ринок Європейського союзу в обхід існуючих квот. Однак, за словами Сергія Поважнюка, експерта “Укрпромзовнішекспертизи”, доля продукції заводу становитиме менше одного відсотка.

“Цим самим ІСД отримав вихід на ринок Європейського союзу в обхід всіх існуючих квот. В Україні на своїх заводах він вироблятиме напівфабрикати, потім у Польщі перероблятиме у готовий прокат. Продукція буде конкурентноздатною, однак її доля на ринку ЄС буде незначна, і вимірюватиметься у десятих долях відсотка”.

Інвестор, тобто “Індустріальний союз Донбасу”, зобов’язаний виплатити борги заводу-банкруту, загальна сума яких становить більше 300 мільйонів доларів.

У київському офісі ІСД “Громадському радіо” не підтвердили і не спростували інформацію щодо польського заводу. А всі коментарі пообіцяли надати у п’ятницю.

У вересні минулого року директор ІСД з питань інвестицій Олександр Пилипенко висловлював впевненість у тому, що корпорація зможе вивести польське підприємство з кризи. Стратегія цього виводу базуватиметься на нових ринках збуту продукції, жорсткому контролі технологічного процесу й виробничих затрат, та “стабілізації соціальних гарантій” для працівників меткомбінату.

А у грудні минулого року корпорація “Індустраільний союз Донбасу”, річний обіг якої складає близько 3 мільярдів доларів, виграла тендер на купівлю 79,48% акцій крупного металургійного комбінату в Угорщині Dunaferr.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua