МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

СНІД в Україні: злочин?

02/17/2004 | s pyrkalo
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/story/2004/02/040217_ukraine_aids.shtml
За повідомленням Української служби Бі-Бі-Сі, фахівці ООН застерігають, що епідемія ВІЛ-СНІДу в Україні вийшла на межу, за якою спроби подолати її провалилися у багатьох інших країнах.

Новий звіт Програми розвитку ООН про Східну Європу стверджує, що в Україні, а також в Росії та Естонії приблизно одна людина з кожних ста є носієм вірусу імунодефіциту.

Фахівці вважають, що хвороба стане додатковим тягарем для систем соціального захисту країн регіону і може призвести до скорочення валового внутрішнього продукту на приблизно 1%.

Звіт зауважує, що деякі інші країни регіону, зокрема, Польща, Чехія та Словаччина досягли успіхів у стримування поширення СНІДУ.

В документі наголошується, що за винятком Естонії, найкраще проблемі ВІЛ-СНІДу дають раду у державах, де успішно розбудовуються демократичні суспільства.

Тим часом, представництво Програми ООН у Києві відкинуло звинувачення у нецільовому використанні грантів, спрямованих на боротьбу зі СНІДом, заявивши про термінову закупівлю партії медичних препаратів для запобігання поширенню інфекції.

Заява пролунала по тому, як уряд України звинуватив Всесвітній фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією у невиправданому рішенні відмовити Києву у виділенні обіцяних 25 мільйонів доларів на підтримку урядової програми боротьби зі СНІДом.

Фонд заявив, що Україні вже було надано 7 з половиною мільйонів доларів, але лише десяту частину цієї суми було витрачено за призначенням.

Україну вважають одним з епіцентрів поширення епідемії ВІЛ-СНІДу у Східній Європі.

Офіційно в країні зареєстровано 68 тисяч ВІЛ-інфікованих, але фахівці вважають, що насправді ця цифра сягає 500 тисяч людей.

Відповіді

 • 2004.02.17 | Роман ShaRP

  Можливо.

  Чомусь в мене викликають сумніви ефективність боротьби (?) зі СНІДом через рекламу *як то робиться у нас*.

  Можливо, вся ця боротьба (?), - лише відмивання грошей?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.17 | дослідниця

   Уряд не витратив гроші на ліки, надані Заходом

   Роман ShaRP пише:> Можливо, вся ця боротьба (?), - лише відмивання грошей?
   Можливо, ті, кого цікавить справжній стан речей зі СНІДом, чули, що міністерство охорони здоров*я України не витратило гроші, надані на боротьбу з ВІЛ Глобальним фондом. Тепер Глобальний фонд каже, що призупиняє фінансування через неефективність українських реципієнтів, зокрема Мінохорони здоров*я. Якщо копнути цю тему, масштаби непрофесійності і байдужості вражають - можливо, не менше, ніж Кучма сам по собі.
  • 2004.02.17 | Михайло Свистович

   Re: Не скажи.

   Роман ShaRP пише:
   > Чомусь в мене викликають сумніви ефективність боротьби (?) зі СНІДом через рекламу *як то робиться у нас*.
   >
   > Можливо, вся ця боротьба (?), - лише відмивання грошей?

   Щодо відмивання грошей не сумніваюся, але реклама доволі ефективна. З її появою я помітив, як люди стали сприймати СНІД не як щось далеко, чого в них не може бути, а як реальну загрозу. А оця реклама з дитячою лічилочкою зовсім супер. Мої діти її рейтингують під №1, але дивляться її не як рекламу порошків (там їм весело), а так, як ми в дитистві в темряві розповідали один одному страшилки. Їм і цікаво, і моторошно одночасно, там підібрані кольори, голос. Всі діти в садочку знають, що є СНІД, що це - страшна хвороба. Мої розпитують про нього, я їм пояснюю, вони вже знають, що наркоманія - це дуже погано (про безпечний секс їм ще рано розповідати). Одночасно мої діти знають, що хворі на СНІД - це не якісь недоторкані і співчувають їм. Мій малий хоче стати лікарем і навчитися лікувати СНІД.
 • 2004.02.17 | Михайло Свистович

  Re: Пані Світлано, Ви володієте цим питанням?

  Тут є люди, які ну дуже хочуть подати до суду на український уряд. І я їх ну дуже розумію і двома верхніми кінцівками підтримую. Але мені треба, щоб хтось розповів мені історію питання.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua