МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сьогодні відбулося (веселе!) пікетування АП

02/17/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Небайдужі та активні громадяни провели сьогодні веселе та гучне пікетування АП України з вимогою до президента України Леоніда Кучми виконати свої обіцянки і привести до відповідальності працівників прокуратури, податкової міліції та суддів, які впродовж останніх двох років переслідують журналіста Володимира Бойка.

Учасники акції пікетували АП на вул. Банковій з боку вулиці Інститутської. На захід вони прийшли з гаслами “Леня, ответь
за базар”, “Руки геть від свободи”, “Гена прокурор припини терор”.

Учасники пікету співали: “Свободу слова не шукай в Україні”/ Істота в чорній масці і в накидці, на якій було написано "Я ГЕНаПрокурор - люблю терор" співав “Что мне снег, что мне зной, что мне дождик проливной, если Витя Медведчук со мной”.

Пікетувальники скандували “Вимагаємо законності”, “Руки геть від Бойка”, "Мір бєз взяток і насілья єслі в Радє єсть
Васільєв" - (Реальний слоган передвиборчої кампанії Васільєвих М-І)? "Руки геть від опозиціної преси" Учасники пікету вимагали притягнути до відповідальності суддів. які брали участь у справі В.Бойка Віталія Попревича, Наталію Черткову, Ірину
Бухтіярову та прокурора Віталія Бойчука (м. Донецьк).

Представники пікету передали свої вимоги до Адміністрації Президента, хоч представники правоохоронних органів, які охороняють Банкову, спочатку не впустили їх. Пізніше, до пікетувальників вийшов представник від громадської приймальні АП (Бабенко М.Д?.), який спочатку довго не хотів називатися, і не хотів реєструвати звернення - але після того як з ним пішли до будинку приймальної, звернення було прийнято за усіма канонами високого бюрократичного мистецтва.

Під час пікетування з"ясувалося (на вимогу пікетувальників документи надали керівники присутніх міліціонерів ), що голова КМДА О.Омельченко в свій час видав антиконституційний указ (317/418, від 24.06.99), за яким міліції фактично дозволяється обмежувати місце проведення пікетувань біля таких місць як АП. Замість того щоб згідно закону дозволяти пікетування на відстані 20 м. від будівель установ, які пікетуються, міліція випроваджує пікетувальників у спеціально огороджену "резервацію" біля КПП. Міліція чекала пікетувальників (загальна кількість яких не перевищувала 15 чол. ) з 7-ї години ранку - в АП бояться будь яких виявів народного протесту.

Загалом акція пройшла дуже весело та енергійно - замість того щоб, як це заведено, похмуро стояти під партійними(організаційними) прапорами, учасники весь час рухались (до речі прапорів не було - як і представників партій), співали, кричали гасла, влаштовували перфоманс (напр. відтягували ГЕНаПРокурора від присутніх журналістів, на яких той накидався), свистіли у заготовлені для такої нагоди свистки.

Були присутні кореспонденти з українських інформагенцій, BBC, камера "5 каналу", декілька фотокореспондентів та інші.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua