МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Іван Томич: Слід скасувати податок на доходи селян, отримані з власних

02/17/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Голова парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Томич повідомив, що очолюваний ним комітет розглянув законопроект Катерини Ващук Про внесення зміни до статті 4 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” і запропонує депутатам підтримати його.

За словами представника “Нашої України”, на сьогодні в державі діє закон, за яким податком обкладаються доходи громадян від продажу продукції, вирощеної в особистому підсобному господарстві, на присадибній, дачній і садовій ділянці. “Сьогодні селяни виробляють в приватних господарствах понад 60% валової продукції АПК. Оподаткування приватних господарств - це дуже недолугий крок. Замість того, щоб сприяти розвитку сільських господарств, які сьогодні створюють 2,5 мільйона робочих місць на селі і в значній мірі дозволяють значно покращити соціально-економічні показники, держава нищить цей сектор жорсткою фіскальною політикою,” – відзначив Томич. Він переконаний, що якщо терміново не виправити ситуацію - наслідки будуть непоправні і дуже відчутні. “Може відбутися різке скорочення виробництва продукції сільського господарства, люди будуть виробляти продукцію виключно для власного споживання. Це, в свою чергу, призведе до підвищення цін на продовольчі товари, може спричинити нову продуктову кризу. Крім того, така ситуація негативно впливатиме на соціально-економічний стан села,” – повідомив Іван Томич.

Голова профільного парламентського комітету повідомив, що у Верховній Раді вже зареєстровано законопроект, який має на меті виправити ситуацію і скасувати податок на доходи, отримані селянами з власних городів. “Профільний комітет схвалив цей законопроект і рекомендуватиме депутатам підтримати його” – пообіцяв Томич.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua