МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Змішались в купу слово й діло.

02/18/2004 | Майдан-ІНФОРМ
“Мене дуже насторожують результати голосування за кандидатури, подані главою держави до складу Центральної виборчої комісії”, - заявляє народний депутат України голова Молодіжної партії України Юрій Павленко. – Ці перестороги пов’язані з тим, що у процесі призначення цілком проігноровано вимоги закону про ЦВК”.

Народний депутат України Юрій Павленко відзначив, що згідно із законодавством, членом ЦВК не може бути народний депутатом України або носій будь-якого іншого представницького мандата, представник або уповноважена особа політичної партії чи виборчого блоку партій, що беруть участь у виборах. Член Комісії також не може входити до складу органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, займатися підприємницькою або іншою діяльністю, крім викладацької, наукової та творчої у вільний від роботи час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку.

“В той же час, - зауважує Юрій Павленко, - деякі новопризначені члени ЦВК не відповідають встановленим у законі критеріям. Наприклад, В.Заплатинський і С.Ківалов – народні депутати, причому перший – член СДПУ(о), а другий є не тільки головою Морської партії та народним депутатом, а й керівником Вищої ради юстиції – державного органу. В.Бондик – депутат Донецької облради”.

“Крім того партійне представництво нової ЦВК дає всі підстави говорити про злиття інтересів провладних партій, влади та її представників. Один із нових членів – заступник керівника юридичної фірми “Проксен”, керівник її нині – постійний представник Президента в парламенті. Маємо також двох відомих комуністів, колишніх парламентарів, двох прихильних до СДПУ(о), двох “регіоналів” і одного “трудовика”. Не варто сумніватися, що такий склад ЦВК дасть неминучий ефект під час виборчої кампанії, що виявиться плідним для кандидата від влади”, - резюмує голова МПУ Юрій Павленко. “Якщо вже йти за цією логікою то ще два представники в комісії мали би бути від опозиції”, - вказує він.

МПУ певна, що ЦВК не може бути інструментом політичного впливу і використовуватися на чиюсь користь.

Молодіжна партія України закликає всіх державних посадовців і народних депутатів дотримуватися Конституції і визначеного законом порядку формування ЦВК
з огляду на її важливі функції у виборчому процесі.


Коментар Майдан-Інформу: Ми навмисно подали не лише повний текст розповсюдженого прес-службою Молодіжної партії України повідомлення, але й залишили всі виділення напівжирним шрифтом, зроблені МПУ, щоб проілюструвати дивовижні розбіжності між словом і ділом, які, на жаль, притаманні всім без винятку українським політичним опозиційним силам.

Цілком погоджуючись з усіма без винятку наведеними вище словами Юрія Павленка, звертаємо увагу на те, що сам лідер МПУ під час дванадцяти голосувань за нових членів ЦВК сім разів схвалив той факт, що “у процесі призначення цілком проігноровано вимоги закону про ЦВК” та одну з трьох невідповідностей “встановленим у законі критеріям”. (С.Ківалов).

Не зрозуміло лише, навіщо Ю. Павленко сьогодні правильні слова, після того, як вчора і він сам, і десятки його колег по фракції своїми голосами підтримали “такий склад ЦВК”, який “дасть неминучий ефект під час виборчої кампанії, що виявиться плідним для кандидата від влади” .

Відповіді

  • 2004.02.18 | Franko

    no comments (-)

  • 2004.02.18 | Михайло Свистович

    Re: Язик без кісток (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".