МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В тему дня від Луценка

02/19/2004 | Shooter
Юрій Луценко, народний депутат (СПУ): «Влада повинна усвідомити, що майорів на всіх вистачить, і все таємне рано чи пізно стане явним» (УНІАН, 19.02.2004)

Відповіді

 • 2004.02.19 | Shooter

  Детальніше від Луценка

  Луценко: Заява Кравченка «вдарить» по Кучмі
  Главрєд

  Заява генерала Кравченка, безумовно, буде мати великий міжнародний резонанс, сказав член фракції СПУ Юрій Луценко, коментуючи заяву генерала Валерія Кравченка в інтерв'ю російській службі «Німецької хвилі».

  За його словами, на жаль, для України звична практика «стеження і підслуховування розмов політиків та членів уряду», тоді як у світі це є безпрецедентним і неможливим.

  Луценко вважає, що заява Кравченка «завдасть колосального удару по іміджу Леоніда Кучми». Він разом з тим зазначив, що це не вплине на наміри Кучми балотуватися на третій термін президентства. На думку Луценка, відмовлення від балотування може бути лише у випадку, якщо «це буде продиктовано йому президентом сусідньої держави або двома-трьома олігархами і його оточенням».

  Депутат зазначив, що генерал Кравченко є не тільки «чесною і патріотичною людиною, що діяв за законом совісті, але і розумною людиною, що завдав удару» по владі в «найбільш незручний для неї час». Разом з тим, Луценко зазначив, що не знайомий з генералом.

  Народний депутат вважає, що «це скандал», і подібні дії влади щодо прослуховування і стеження за посадовими особами повинні одержати реакцію з боку Генеральної прокуратури.

  «Заява Кравченка свідчить про те, що Микола Мельниченко - не один», – зазначив Луценко. «Влада повинна усвідомити, що майорів на всіх вистачить, і все таємне рано або пізно стане явним», - підкреслив депутат.

  В інтерв'ю журналістам представник Президента у Верховній Раді України Олександр Задорожній відмовився коментувати заяву генерала Кравченка, зазначивши, що не може нічого сказати з цього приводу, «крім брутальних слів». Він повідомив, що, виходячи зі своєї роботи в системі влади, він може сказати, що «таких інструкцій не має». За його словами, вони існують хіба що «у його уяві» ( йдеться про генерала Кравченка – Ред.), передає УНІАН.

  Нагадаємо, що Кравченко розповів, що володіє «матеріалами про злочинну діяльність режиму Кучми. Ці матеріали, зокрема, підтверджують, що його підлеглі, голова Служби безпеки України Ігор Петрович Смешко, а також керівник Головного управління розвідки Олег Григорович Синянський на порушення Конституції і закону про розвідувальні органи України дають вказівки своїм співробітникам за кордоном стежити за депутатами Верховної Ради України з числа опозиції, а також за «членами уряду від міністра і вище», як зазначено в одній з отриманих мною інструкцій». Ці матеріали він готовий «передати представнику Генеральної прокуратури України та у Комітет ВР з прав людини».
 • 2004.02.19 | Shooter

  «НУ» цікавиться компроматом на Кучму (/)

  «НУ» цікавиться компроматом на Кучму
  Главрєд


  Народний депутат («Наша Україна») Роман Зварич вважає, що немає підстав сумніватися у ймовірності інформації, яку оприлюднив генерал української розвідки Валерій Кравченко.

  За його словами, «виходячи з того, що сьогодні діється в країні, від влади можна чекати яких завгодно кроків».

  Зварич висловив переконання, що Кравченко повинний надати наявні в нього документи Уповноваженому ВР з прав людини, а також лідеру «Нашої України» Віктору Ющенку, оскільки в заяві генерала безпосередньо йшлося про стеження за депутатами «НУ». «Ці документи потрібні «Нашій Україні», щоб врегулювати дану проблему на юридичному рівні», – заявив він.

  У свою чергу, народний депутат Іван Плющ зазначив, що заяву Кравченка можна коментувати за формою, а не по суті.

  За його словами, «про суть заяви можна буде дискутувати лише після того, як Кравченко надасть обіцяні матеріали в парламентський комітет з питань прав людини. Фактично, це мужній крок генерала розвідки. Подібна заява сприяє проведенню демократичних виборів в Україні», повідомляє прес-служба «Нашої України».

  Відповідаючи на питання, наскільки реально говорити про безпечне повернення генерала розвідки в Україну після цієї викривальної заяви, Плющ зазначив, що розвіднику не варто повертатися, оскільки буде існувати загроза його життю.

  Плющ також звернув увагу на те, що зараз і за кордоном, і в Україні доводиться постійно чути заяви про те, що чесність і прозорість виборчого процесу викликає стурбованість. Утім, Верховна Рада дотепер не прийняла постанову про призначення виборів Президента України.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua