МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Editorial: в жодному разі не давати Ківалову електронних іграшок!

02/19/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Якщо потрібно- бити по рукам! Ківалов ще не голова ЦВК, але ми вже бачимо дуже великі проблеми, які виникнуть у найближчому майбутньому (в 2004 році), і далі на наступних виборах.

Сьогодні Ківалов оголосив у ВР що він складає з себе депутатські повноваження (але пацан сам хазяїн свого слова - сам дав, сам і взяв ). Пікантно, що ніхто ніде не чув, щоб він збирався йти з посади голови ВРЮ.

Тут зібрані факти, які доводять що з Ківаловим для чесних виборів будуть дуже великі проблеми, вже під час кампанії 2004.

Але сьогодні цей хвахівець промовив в інтерв"ю слова, які показують що можливо у 2006 році з підрахунком голосів будуть ще більші проблеми, ніж зараз.

Точніше, з підрахунком проблем якраз не буде - проблеми будуть з підрахунком справжніх результатів голосування.

Ківалов сьогодні заявив про впровадження у найближчому майбутньому "електронної системи голосування":

Планується, що в Україні через декілька років буде запроваджена нова система електронного голосування на виборах на зразок тієї, що існує в Європі та Північній Америці.

На його думку, це зможе вирішити проблему фальсифікації на виборах. “Тоді не лише відпаде потреба друкувати гори бюлетенів, але й усякі маніпуляції з голосами стануть неможливими”, - сказав він.

Для зміни всієї системи, на думку хвахівця, включаючи випробування нових методів роботи, знадобиться декілька років, тому наступні президентські вибори, у жовтні 2004 року, пройдуть ще за старою системою


Те що говорить Ківалов - це страшно. Ось тут (для англомовних) ми наводимо посилання на ті величезні (без перебільшення) проблеми з електронним голосуванням, які зараз є в Америці. Якби Ківалов хоча б трошки цікавився питанням( а може навпаки, цікавився?), він би знав що у більшості штатів виникли величезні питання щодо захищеності систем голосування ( в більшості штатів впровадження електронних систем голосуванням з тач-скріном відкладені на невизначений строк). Також - що головне - у таких системах, для громадян фактично відсутня можливість перевірити чи правильно зафіксовано їх вибір під час голосування, і відповідно фальсифікувати результати стає набагато легше.

Немає бюлетенів, ( не потрібно їх друкувати, як каже Ківалов) - не потрібно займатися марудною працею для того щоби їх підробити. У електронній системі для голосування, грубо кажучи, змінити результат можна одним легеньким натиском декількох клавіш на клавіатурі

Держсекретаріат штату Каліфорнія оглосив вимогу, згідно якої до 2006 року кожна електронна машина для голосування (більшість їх, як і більшість київських банкоматів виготовлена фірмою Diebold і працює на супер-пупер-мощній системі "Windows 95" ) була обладнана системою паперових розписок, копії яких зберігаються одночасно з результатами голосування, для можливості їх подальшої перевірки. Прогнозується, що така практика буде впроваджена в усіх штатах.


Ми лише з жахом можемо уявляти, що станеться з підрахунком голосів у системі електронного глосування ЦВК, де головою буде Ківалов (особливо якщо це буде найгірший варіант - збір всіх даних в одне місце, а потім їх "верифікація"). Фігурально висловлюючись, не можна запускати "козла у капусту", нічого персонального, пане Ківалов, нічого персонального.

Лише помножте технологічні можливості для легкої зміни результатів у електронній системі, на правовий бєзпрєдєл "юристів" від влади, яскравим представником яких є Ківалов, і ви зрозумієте що ми маємо на увазі у назві цього повідомлення.

Відповіді

  • 2004.02.19 | Майдан-ІНФОРМ

    Додаток: тільки що всі 15 членів ЦВК проголосували за Ківалова

    тільки що всі 15 членів ЦВК проголосували за кандидатуру Ківалова як глову ЦВК.

    "Тому коли я прийняв присягу, я одразу склав з себе повноваження народного депутата. Якщо законом забороняється займати певну посаду, то людина не має цього робити”(с). - це говорить людина, яка майже 2 роки незаконно суміщала посаду голови Вищої Ради Юстиції і звання нардепа.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua