МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

повертає додому велика Країна

02/20/2004 | oracle
Дата:   02-13-04 20:40
Я вже три роки живу в Канаді і скоро збираюсь повертатись на Батьківщину.
В мене були подібні конфлікти. Скажу відверто я ніколи не терпів - ні в Москві, ні коли від хама залежав мій прибуток. Відповідав хамам максимально інтелигентно - щоб зберегти честь та обличчя - хам як правило виявляється в компанії, а я був завжди один, навіть і українці були присутні в такі хвилини, але українці на жаль один одного не підтримують.
Причина того, що українці в дома почуваються як у гостях - не відчувається захищенності законом (скільки московські гумористи принизували Україну та українське - хтось відповів за це?! - їздять на гастролі в Україну і збирають з українців гроші); недружність народу.
Наведу приклади, як такі проблеми вирішуються в інших державах.
Якщо б таке трапилося в Канаді - американські вояки сказали би мені - хохол, - я думаю тих хлопців так би звільнили, що вони б і в Макдональді роботи не знайшли - в Канаді закони працюють.
У румунів чи болгар є значно менше великих людей, ніж у нас, але успіхи їх країн значно більше ніж нашої - бо вони дружні. Їх телебачення, література, музика тощо більш захіщені від іноземної експансії. І тому вони слухають, читають, дивляться більше своє. І гордяться своїм, навіть гіршим ніж у сусідів. Вони живуть своїм розумом і в них не було тих голодоморів, нещасть , що були в нас, прагнучих жити чужим "прогресивним" розумом.
Причина такої української недружності - голодомори, винищення всього українського всі часи недержавності. Є прислів'я - "Якщо чоловіка тисячу разів назвати коровою - він замичить". - Що робили з Україною та українцями останні 750 років! - Нав'язували жити чужим розумом, бо своїм розумом жити не давали.
Вирішення проблеми. Україна - держава, яка захищає своє і своїх, яка ставить своє та своїх перш за все. - Як роблять всі цивілізовані держави світу. І вже якось, але крок за кроком підійметься все українське. І результат буде добрим. Треба тільки почекати, але не покладаючи рук. Як приклад наведу ситуацію з українською діаспорою в Вінніпезі, місті де я живу в Канаді. Населення - 700 тис. Офіційно 100 тис українці. Я бачив і чув від інших як українці перетворюються на поляків, євреїв, росіян, шотланців. Їхні діаспори дружніщі за українську. І щоб піднятися деякі наші люди змінюють прізвища, імена, спеціально говорять українською з англійським акцентом (ті хто приїхали в Канаду у віці старше 14 років не можуть втратити український акцент - досвід багатьох імігрантів), українців називають хохлами і таке інше - тільки щоб наблизитись до іншої більш сильнішої діаспори. З таких в моєму колі сміються. І в колах інших діаспор сміються теж. Але це припиняється - я тому свідок. З кожною перемогою Кличків, Пономарьова, Пінтусевич та багатьох- багатьох інших , до речі чого не мають інші "великі" держави; ставлення до України та українців змінюється.
Я працюю в франко- англійському середовищу і в мене менеджери компанії питають як те буде по-українські як те, щоб сказати до мене українською. А коли приїхав до Канади я чув і не дуже приємні слова в адрес України - ви бідні, дурні. В історії Канади за освіту перших українців написано, що вони були неписьменні (не знали анлійської чи французької) і це подано принизливо. Зараз і завдяки новій хвилі іміграціїї до українців покращується ставлення. Я завжди кажу своїм товаришам -не українцям - в Україні кращі магазини ніж в Канаді, в Україні значний ріст виробництва, Яна Клочкова - чемпіонка світу з плавання і так далі (я їзджу в Україну двічі на рік - і говорю про Україну предметно). Бо нажаль в інформаційному плані Україна в блокаді - в Канаді мало знають хорошого про Україну з засобів масової інформації. Так що я хвалю Україну. Навіть до того дійшов - що вже питають: що ти тут в Канаді робиш - і я їду назад, в Україну. І багато моїх знайомих, вивчених тут в Канаді, маючих досвід роботи в Канаді на різних позиціях: банкіри, інженери збираються повертатись на Батьківщину, з знаннями та технологіями.
Так що брати не здаємось і прагнемо кращого - і буде нам краще.
Тарас Петренко
кандидат технічних наук
власник компанії www.cozyfixtures.com
співвласник компанії www.gtcompserv.com
P.S. Починав я працювати в Канаді електриком, потім network admin - все досяг своєю працею


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua