МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Український дипломат стверджує, що сам відчував стеження (/)

02/20/2004 | Shooter
Український дипломат стверджує, що сам відчував стеження за ним, тому вірить Кравченку

www.ПРАВДА.com.ua

Колишній радник посольства України у ФРН, а пізніше - радник-посланник посольства України в США, дипломат Богдан Соколовський вважає, що нема підстав не довіряти вчорашнім заявам генерал-майора СБУ Валерія Кравченка у Німеччині.

Соколовський зазначив, що впродовж 1995-1997 років він працював радником посольства України з питань науки й техніки у Бонні, в той час як Кравченко був у посольстві офіцером безпеки, повідомляє УНІАН.

Характеризуючи Кравченка, Соколовський назвав його "дуже пунктуальною, інтелігентною, виваженою людиною, яка має аналітичний розум, колосальний досвід, і вже хоча б тому не схильною до непродуманих, не аргументованих вчинків".

Тому, зазначив Соколовський, учорашня заява стала особисто для нього не просто несподіванкою, а приводом до того, щоб серйозно замислитись над її змістом. "Заява не могла не викликати у мене тривоги як у громадянина держави: щось у нашому королівстві не так, коли відбуваються подібні речі" - сказав дипломат.

Соколовський звернув увагу також на ту обставину, що генерал кілька років ніс службу в Афганістані.

"Гадаю, зауважив дипломат, вже сам факт, що ми маємо справу із заявою людини, яка пройшла такі складні життєві випробування, слід дуже серйозно замислитися над сказаним нею". "Це Людина загартована до будь-яких речей. Це не хлопчик. Тому ми не маємо права відмахнутись від його вчинків..."

"Вважаю, необхідно все в комплексі розглядати - не особу, не вчинок особи, а чому складається така ситуація", - переконаний Соколовський. "Це питання політичне, воно вимагає політичної оцінки ситуації і політичних висновків, а не розгляду лише персональної справи Кравченка ", - переконаний дипломат.

Тож, висловив думку Соколовський, "тим, кому це належить, мають зробити дуже ґрунтовний аналіз, розібрати причини явищ, а не тільки провести розслідування, маючи на увазі загальноприйняте значення цього терміну".

Відповідаючи на запитання, чи могли бути у Кравченка якісь меркантильні інтереси, Соколовський зазначив: "Не можу повірити". "Ніколи, принаймні за ті два роки, наскільки можна пізнати людину, я не помічав за ним подібного, щоб він мав такі схильності", - зокрема, сказав дипломат.

Він також додав: "Не треба говорити про спекуляції, що він не захотів нібито звідкись повертатись в Україну, оскільки від цього втратить матеріально: вони надумані. На сьогоднішній день не виїжджати з причини, щоб залишатися на високій зарплаті - це вже міф. Сьогодні цілком можна в Україні доброму фахівцю, тим більше у сфері безпеки, мати абсолютно нормальні умови для життя. Переконаний, це не може бути основним мотивом".

Висловлюючи свою точку зору на твердження, що з боку Кравченка це "було провокацію", його колишній колега зазначив: "Дуже важко коментувати, що має на увазі керівництво СБУ, вживаючи слово "провокація", але повірте, якби мені хтось до сьогоднішнього дня сказав, що Кравченко здатний до таких провокацій, я б ніколи не повірив, що таке можливо".

Розмірковуючи над тим, чи керувався Кравченко у своїх діях патріотичними мотивами, Соколовський зауважив: "На мою думку, він є безумовно, свідомим і патріотично налаштованим громадянином України".

"Лише одна деталь: він не українець етнічний, здається росіянин, але вивчив українську мову, і коли розвалювався Радянський Союз, він як людина з спецслужби, міг спокійно поїхати з України. Але він залишився, працював, що вже заслуговує на повагу", - додав Соколовський.

Відповідаючи на запитання, чи доводилося йому, як дипломату, особисто відчувати за собою стеження, Соколовський відповів ствердно, проте підкреслив, що не може напевно заявити, що це було діями з боку спецслужб.

"Відчував, без сумніву, особливо в останні роки, скажімо у 2000-2002. Але чим це було обумовлено, мені важко сказати як нефахівцю. Але, як кажуть, тінь за собою відчував", - сказав Соколовський.
Виглядає на серйозне мочілово Кучми. "Третій інфаркт", шо-лі?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua