МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучма в дискусії завірив Шредера, що не піде в президенти

02/20/2004 | СЕМЕН
Кучма в дискусії завірив Шредера, що не піде в президенти

www.ПРАВДА.com.ua, 20.02.2004, 14:31

Президент України Леонід Кучма завірив федерального канцлера Німеччини Герхарда Шредера в тім, що не буде висувати свою кандидатуру на майбутніх президентських виборах у 2004 році.

Про це повідомляв Шредер на спільній з Кучмою прес-конференції в Берліні в п'ятницю за підсумками українсько-німецьких політичних консультацій.

Шредер також повідомив, що Кучма проінформував його про хід конституційної реформи в Україні.

"Ми підкреслили, що зацікавлені в стабільній демократичній Україні, що має правову державу. Кучма дуже активно пояснював зміст змін у Конституцію", - сказав Шредер.

За словами канцлера, вибирати ту або іншу форму правління є правом України.

"Ми сприйняли добре, що український президент підтримав Конституцію, що вибирає український народ. Ми з задоволенням сприйняли те, що президент Кучма під час майбутніх виборів не буде висувати свою кандидатуру на посаду президента, і це був результат нашої дискусії з президентом сьогодні", - сказав Шредер.

Інтерфакс-Україна

Відповіді

 • 2004.02.20 | СЕМЕН

  Мета – вступ до ЄС

  Мета – вступ до ЄС

  Леонід Кучма, Die Welt , 20.02.2004, 13:31  Стаття президента Кучми в німецькій газеті Die Welt в день його переговорів у Берліні з канцлером Шредером  Роки мого президентства – не лише роки штурмів, але і роки змін. Багатьом німцям ці зміни відомі з власного досвіду під час об’єднання їх країни в 1989. Але на противагу від нових федеральних земель, які досі забезпечуються матеріально і інтелектуально "старою ФРН", Україна була віддана сама собі після 1991.

  Знову наша країна потрапила на лінію поділу між західною й східною цивілізацією. Під цим варто розуміти, що наші національні інтереси знаходилися як по ту, так і по іншу сторону цього символічного кордону. Таким чином, роки незалежності нашої країни пов’язані з відчайдушним пошуком балансу між ЄС і країнами СНД.

  Для України Німеччина не лише надійний союзник, але і найбільший торгівельний партнер з країн ЄС. Ми дуже цінуємо підтримку ФРН у розвитку відносин з ЄС.

  Україна намагалася в останні роки зробити все можливе, щоб досягнути європейських стандартів. Зізнаюся відкрито: не все, що ми запланували, нам вдалося. Не завжди наші партнери на Заході розуміли нашу позицію так, як би ми хотіли. Але ми не скаржимося. Ми розуміємо, що наша велика національна мета – вступ до ЄС – може бути досягнута лише тоді, коли ми день у день будемо робити крок вперед.

  Нам недостатньо того, що ми досі досягнули. Попри те, що наша економіка неухильно крокує вперед. Беручи до уваги зростаючу потребу країн ЄС в постачанні енергії з Росії, Україна є і залишається надійним партнером, територією якого проходять транзитні шляхи. В Україні є велика зацікавленість, щоб залучити німецьких інвесторів для добудови польського відрізку нафтопроводу Одеса-Броди-Данциг.

  1 травня Україна стане країною-сусідом ЄС. Ця епохальна подія ставить нашу країну перед новими викликами. Ми би хотіли домогтися так званого привілейованого партнерства з ЄС. Щоби життєві стандарти мешканців України досягнули врешті решт європейського рівня.

  Для цього треба, щоб наші європейські партнери зі свого боку були готові надати нам технічну допомогу. Під цим я маю на увазі ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи.

  Економіка України ще не доросла до умов жорсткої конкуренції на ринку ЄС. Нам треба час, щоб відповідати європейським стандартам. Але я певен, що Україна крок за кроком може покращити свою конкурентоспроможність і відкрити свої ринки. І вона зробить це.

  Ці міркування дають підстави для знаходження альтернативного рішення відносно євразійського економічного простору. Тут не йдеться, що наші сусіди зацікавлені в поділі впливу в Україні, але партнерство з Росією не лише не виключає західної орієнтації України, але вимагає її.

  Спочатку після здобуття нашої незалежності у нас було романтичне, але нереальне відчуття, що ми можемо наблизитися до об’єднаної Європи. Між тим ми стали прагматичнішими. Україна ставить перед собою реалістичне завдання розбудувати рівноправні стосунки з ЄС.

  Наближається момент виборів президента в Україні. Я намагатимуся зробити все, аби ці вибори пройшли на засадах чесної та прозорої конкуренції за жорсткого дотримання виборчого законодавства.

  До того моменту має бути завершена політична реформа та заснована парламентсько-президентська республіка зрозумілим балансом із законодавчою, виконавчою і судовою гілками влади.

  Зміни конституції українським парламентом мають орієнтуватися на європейська модель демократії та спростити політичне життя. Мета політреформи – остаточно закріпити демократію та в майбутньому запобігти розповсюдженню авторитарного керівництва. Є керівники урядів, які вважають, що їм треба урізати демократію, бо вважають, що авторитарно можна боротися з терористичними загрозами.

  Цей шлях неприйнятний для України. В нашій країні є політики, які ставлять на правий популізм. Їх часто та з задоволенням зустрічають у євроатлантичній спільноті. Вони запевняють, що відстоюють європейські цінності, тому що вони належать до демократичної опозиції в Україні. Але коли вони повертаються до України, то намагаються загальмувати політичні реформи, щоб заблокувати розвиток демократії.

  Але я певен, що попри супротив право-популістських опонентів, демократичні реформи в нашій країні будуть пришвидшені. І Україна врешті решт прийде до європейських стандартів та норм.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.20 | Тестер

   Re: Мета - мате- мете-меть-мать наша - Європа

  • 2004.02.20 | Тестер

   Re: Мета – вступ до ЄС

   Я спеціально залишив три останні абзаци зі статті.


   СЕМЕН пише:
   > Мета – вступ до ЄС
   >
   > Леонід Кучма, Die Welt , 20.02.2004, 13:31
   >
   >
   > Стаття президента Кучми в німецькій газеті Die Welt в день його переговорів у Берліні з канцлером Шредером
   >

   >
   > >
   > Зміни конституції українським парламентом мають орієнтуватися на європейська модель демократії та спростити політичне життя. Мета політреформи – остаточно закріпити демократію та в майбутньому запобігти розповсюдженню авторитарного керівництва. Є керівники урядів, які вважають, що їм треба урізати демократію, бо вважають, що авторитарно можна боротися з терористичними загрозами.
   >

   Кучма визнає відсутність демократії і авторитарного керівництва. Це добре ;)

   > Цей шлях неприйнятний для України. В нашій країні є політики, які ставлять на правий популізм. Їх часто та з задоволенням зустрічають у євроатлантичній спільноті. Вони запевняють, що відстоюють європейські цінності, тому що вони належать до демократичної опозиції в Україні. Але коли вони повертаються до України, то намагаються загальмувати політичні реформи, щоб заблокувати розвиток демократії.
   >

   І проводять форум "демократичних сил" під патронатом Кучми.
   Хто ж йому таку тупу статтю готовив?

   > Але я певен, що попри супротив право-популістських опонентів, демократичні реформи в нашій країні будуть пришвидшені. І Україна врешті решт прийде до європейських стандартів та норм.

   "Карфаген (опозиція) повиннен бути зруйнований".
   Дерьмократ хренов знайшовся.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".