МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Кучми є шанси вийти в другий тур з Ющенком

02/20/2004 | S@nya
У Кучми є шанси вийти в другий тур з Ющенком

www.ПРАВДА.com.ua, 20.02.2004, 16:20

Якби президентські вибори в Україні відбулися на початку лютого, нинішній президент країни Леонід Кучма мав би шанси вийти в другий тур з 12,9% голосів разом з лідером блоку "Наша Україна" Віктором Ющенком, якого б підтримали 23,5 % виборців.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, які оприлюднила в п'ятницю на прес-конференції в Києві науковий співробітник Фонду "Демократичної ініціативи", старший науковий співробітник Інституту соціології Національної академії наук України Ірина Бекешкіна. Вона повідомила, що Кучма вперше був внесений у списки кандидатів у президенти для соцопитування.

23,5% українських громадян відзначили, що, якби вибори пройшли наступного тижня, вони підтримали б Ющенка, 12,9% - Кучму, 9,6% - лідера Компартії України Петра Симоненка. За прем'єр-міністра України Віктора Януковича готові були б проголосувати 7,3% українських громадян.

Кандидатуру лідера Соцпартії України Олександра Мороза готові підтримати 4,7%, міністра транспорту Георгієві Кирпу - 4,3%, лідера блоку Юлію Тимошенко - 4%, лідера Прогресивної соцпартії Наталю Вітренко - 3,3%, голову президентської адміністрації, лідера СДПУ(о) Віктора Медведчука - 2,3%, главу Нацбанку, лідера Трудової партії України Сергія Тігіпко - 1,8%, голову Верховної Ради Володимира Литвина - 1,1%.

Не визначилися з відповіддю 15,1%, не мають наміру йти на вибори 4,8%, стільки ж проголосували б проти усіх.

При цьому 34% опитаних не стали б голосувати за Кучму ні за яких обставин. Не голосували ні за яких обставин за Ющенка - 9,3%, за Тимошенко - 14%, Вітренко - 5,5%, Симоненка - 5,2%, Медведчука - 3,2%, Януковича - 2%, Мороза - 1,4%, Кірпу - 1,2%, Медведчука - 0,6%, Тігіпка - 0,4%. Не змогли визначитися 18,3%.

На питання, якби Кучма висунув свою кандидатуру на виборах-2004, 73% українських громадян відповіли, що не стали б за нього голосувати, 17,1% готові були б підтримати його кандидатуру.

У випадку суперництва в другому турі виборів Ющенка і Януковича, за лідера "Нашої України" готові проголосувати 40% опитаних, за прем'єр-міністра - 23%, проти обох - по 13%, 17% не змогли визначитися. Серед виборців Ющенка рівень остаточної впевненості у своєму виборі складає 59%, серед виборців Януковича - 41%.

Як відзначила на прес-конференції Ирина Бекешкіна, найбільшою популярністю Кучма користується в Криму, а також у 14% населення України в південних регіонах. За її словами, половина голосів Януковича в східних регіонах перейшла нинішньому президентові України (коли його кандидатура в якості потенційної була включена в опитування).

У той же час, на думку Бекешкіної, Кучма навряд чи міг би бути обраним у президенти, виходячи з показника в 73% опитаних, котрі не хочуть голосувати за нього взагалі.

Соцопитування проведене з 1 по 8 лютого Фондом "Демократичної ініціативи" і Центром соціальних і політичних досліджень. Було опитано 1200 респондентів, що представляли всі регіони України за основними соціально-демографічних показниках. Похибка репрезентативності не перевищує 3%.

Відповіді

 • 2004.02.20 | KE

  анализируя не цифры, а вранье, приходим к выводу,

  что позиция Кучмы сильнее чем была ранее, это говорит исключительно о ослаблении позиций оппозиции. На самом деле, все эти данные высосаны из пальца, так как логически не поддается объяснению "результаты" второго тура, с повышением рейтинга Кучмы.
  Заказ на лицо, цели, на лицо, но показательно изменение отношения к Кучме. Если хоть какой то опрос проводился, то оппозиции не просто хана, а хана в двойне, если же нет, то агентство начинает играть на две руки.
 • 2004.02.20 | S@nya

  І пара коментарів.

  Тобто у Ющенка є великий потенціал - лише 9,3% не голосуватимуть за нього за жоднич умов. В нього зараз 23%, тож за решту (100-9-23 - 68%!!!) треба боротися, а не пасивно чекати перемоги.

  Кучма ж може стати єдиним кандидатом від більшовиків - і це був би оптимальний варіант для опозиції. Чому б опозиції не зіграту в гру кучмістів і не спробувати зіграти на амбіціях Кучми?
  Декількох заяв Ющенка про те, що єдиний, хто може стата реальним конкурентом кандидату від опозиції на цих виборах - це Кучма - може вистачити.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua