МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Навіщо Україна відкриває кордони для антитерору?

02/23/2004 | Володимир Щербина
Джерело: http://observer.sd.org.ua/news.php?id=3083

© Олександр ЗЛЕНКО, “Актуальні події очима контррозвідника”

Навіщо Україна відкриває кордони для антитерору?


12:33 23.02.2004

У вівторок 18 лютого з другої спроби Верховна Рада прийняла закон про ратифікацію Протоколу про порядок організації і проведення спільних антитерористичних заходів на територіях держав-учасниць СНД.

Що передбачає цей Протокол? За запитом українського президента в Україну безперешкодно можуть в’їжджати озброєні диверсійні групи. При цьому, згідно з особливим зауваженням до Протоколу, зробленим російським президентом, російські фахівці, знаходячись у цьому випадку на території України, будуть під винятковою юрисдикцією Росії. Іншими словами, закони України на російських антитерористів поширюватися не будуть.

Яка необхідність у ратифікації цього Протоколу для України? Оперативної — ніякої. До речі, це не тільки моя думка; вона збігається з оцінкою міністра внутрішніх справ, який після теракту в московському метро заявив, що оперативна обстановка в Україні не дає підстав говорити про наявність терористичних груп на території України і про можливу активізацію терористичної діяльності.

Навіть якщо гіпотетично припустити можливість терактів в Україні (не спланованих владою, а реальних), то, можливо, у країні відсутні професійні кадри? Також ні. Україна має у своєму розпорядженні необхідну структуру підрозділів для боротьби з тероризмом. Відомий торішній випадок, коли невдалі грабіжники німецького банку, захопивши двох заручниць, проїхали через території Німеччини і Польщі, були обеззброєні в Україні, говорить про те, що українські фахівці працюють не гірше західних колег.

До речі, про цей випадок. Він дуже показовий. Незважаючи на прозорість європейських кордонів, для озброєних співробітників спецслужб і правоохоронних органів вони закриті. Слідчі, консультанти, фахівці в окремих галузях долають кордони безперешкодно (з установленими в таких випадках формальностями), але без зброї, не говорячи вже про спецзасоби.

Абсурдність ратифікації даного Протоколу для України очевидна, як очевидно і те, що для Кучми, який відчуває не стільки свою вразливість, скільки хиткість цілого режиму і готовність опозиції боротися за його скинення до кінця, така підтримка як крайня міра просто необхідна.

------------------------------
В тему:

Жнива Господні починаються в 2004 році
http://www.perehid.kiev.ua/editors/18.html

Целофанова республіка
http://observer.sd.org.ua/news.php?id=3061

Глухий кут міжнародної юриспруденції
http://observer.sd.org.ua/news.php?id=807

Відповіді

 • 2004.02.24 | Настрадамус

  Так Путин же ему обещал за Керч. пролив свободу..(-)

 • 2004.02.24 | SpokusXalepniy

  Может кто объяснит подробней как голосовали?

  Володимир Щербина пише:
  > Джерело: http://observer.sd.org.ua/news.php?id=3083
  > © Олександр ЗЛЕНКО, “Актуальні події очима контррозвідника”
  > Навіщо Україна відкриває кордони для антитерору?
  > У вівторок 18 лютого з другої спроби Верховна Рада прийняла закон про ратифікацію Протоколу про порядок організації і проведення спільних антитерористичних заходів на територіях держав-учасниць СНД.

  Здесь интересно кто и как в ВР голосовал "против".

  Вообще, я чего-то, наверное, не понимаю.

  На месте Путина, чтобы иметь возможность проводить антитеррористические акции в других странах СНГ, я бы сразу же половину Москвы подорвал, чтобы у других не было сомнений в серьезности действий террористов и, чтобы все страны СНГ почувствовали, как важно дать возможность России успешно проводить трех-четырех годичные операции на иных территориях.
  Кроме того, те страны, которые и после этого не подписали бы "угоду", должны на себе почувствовать действие гексогена на мирных жителей, чтобы процесс ратификации не зятягивался надолго.

  Все-таки парламентское большинство - молодцы. Они сразу поняли что имеется в виду, и ратифицировали это без лишних вопросов. Они же с Путиным на одном языке разговаривают.

  А остальные?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua