МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Депутати підготували грунт для введення іноземних "ескадронів смерті"

02/23/2004 | Майдан-ІНФОРМ
У середу, 18 лютого, тихо і майже непомітно, було проголосовано "взяти за основу" законопроект, який дозволяє фактично без будь яких перешкод пропускати на територію України та надавати сприяння озброєним групам з інших держав.


Нагадаємо історію питання: 7 жовтня 2002 Кучма від України підписав протокол про затвердження Положення про порядок організації і проведення спільних антитерористичних заходів на територіях держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав.

ВР у середу, 18 лютого "взяла за основу" законопроект ратифікації протоколу, у якому вказано серед іншого, наступне "застереження":

"Україна братиме участь у спільних антитерористичних заходах шляхом сприяння Сторонам у передислокації військ (сил), спеціальних антитерористичних формувань, перевезення зброї або надання Стороні, яка запитує, своїх сил і засобів із додержанням вимог національного законодавства. "


Таким чином, "сприяння Сторонам у передислокації військ (сил), спеціальних антитерористичних формувань" означає ні що інше, як дозвіл - згідно з вищезгаданим протоколом - без будь яких перешкод пропускати на територію України озброєні групи інших держав.


Питання навіть не тільки в тому, що Росія наполягла включити у протокол пункт про те що ці озброєні групи на території інших країн підлягають її юрисдикції. ВР прийняла застереження, яке начебто знімає цей пункт (формулювання теж достатньо спірне, і фахівці зараз вивчають чи дійсно вимога юрисдикції інших країн цим пунктом знімається ):
"У разі вчинення учасником спільного антитерористичного заходу правопорушення на території України він несе відповідальність згідно з чинним законодавством України."

Справа в тому, що в свій час ВР прийняла такий закон про боротьбу з тероризмом, що не потрібно навіть юрисдикції інших країн для того щоб члени цих озброєних формувань могли безкарно робити, буквально, все що завгодно з тими, кого буде названо "терористами" і все це не порушуючи українське законодавство.

Ще раз: для повного розуміння, до чого призведе прийняття цього закону, необхідно аналізувати не тільки протокол і законопроект про його ратифікацію, але весь набір законопроектів, з числа тих, що були проголосовані у ВР за останній рік і стосуються "боротьби з тероризмом"


Законопроект голосувався 2 рази (214 за, 8 голосів від СПУ, потім 233 за, 17 голосів від СПУ) і другий раз соціалісти додали в скарбничку більшості 9 голосів . Чим керувались депутати від СПУ, в цей раз знову проголосувавши з більшістю, наразі невідомо. Можливо, російським прислів"ям "дала, так нє бойся, лєгла, так нє вєртісь"?

Рівними стрункими рядами голосували також і комуністи, які вже давно звикли до своєї ролі м"яких плюшевих ведмедиків з написом "справжня опозиція - це ми", що ними грається влада.


P.S. покійний Гейдар Алієв, рівень якого був на голову вище від усіх керівників, що підписували протокол, вніс дуже мудре застереження, що чітко відмежувало Азербайджан від "туалетних путьонків"™ будь якої масті :
"Азербайджанська Республіка може брати участь у реалізації Положення „Про порядок організації і проведення спільних антитерористичних заходів на територіях держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав” лише у рамках інформаційно-аналітичного і консультативного забезпечення запитів компетентних органів держав, на території яких проводяться ці заходи, і в суворій відповідності з національним законодавством Азербайджанської Республіки.

Відповіді

 • 2004.02.23 | Максим’як

  Re: Шановні, режим захищатиметься, як собака у буді.

  Шановні, режим захищатиметься, як собака у буді.

  Я знаю, я переконаний, що головний "ворог" режиму - Віктор Ющенко це знає і знає сотня депутатів біля Ющенка (окрім, напевно, Малого Чорновола - того хлопця охопила паніка), що режим не буде взагалі своїми позиціями поступатися.

  В умовах режиму - це ідеальна ситуація, коли Ющенко стане президентом з обмеженими повноваженнями. Тобто, ідеальна ситуація для всього українського народу - Ющенко живий і він при владі, хай мінімальній, але владі, при якій він може впливати на суспільну думку. Йому не закриють ЗМІ, як це є зараз і якщо Янукович чи Кучма буде головою уряду, то вони це змушені будуть враховувати! Яка у нього буде влада, то не суть важливо - він це сам сказав, що не у повноваженнях президента вся проблема, а у можливості ним змінити режим.

  Мета нинішніх виборів максимум - змінити владу, але зрадили комуністи і соціалісти, тобто десь 25 відсотків електорату зараз здеморалізовані у своїх цілях і прагненнях. Тому, це варто таких високих планок ставити, як повну заміну режиму, при зраді Симоненка і Мороза. Багато людей, у тому числі Чорновіл, є розчаровані, але що робити, коли Є ЗРАДНИКИ, ЯКІ ГАЛЬМУЮТЬ ПРОЦЕС??

  ХТО У ЦЬОМУ ВИНУВАТИЙ?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.23 | українець

   Re: Шановні, режим захищатиметься, як собака у буді.

   Зрозуміло ,що Ку-чмо і шестірки запросто не віддадуть нікому нічого,вони розуміють тільки одне - силу.А де ж ми візьмемо силу,пане Максимяк ,якщо будемо тільки плакаться й панікувати ?
   На мою думку,ліпше за лишні "зойки душі" потихенько готуватися до протестних акцій.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.23 | Максим’як

    Re: Шановні, не має сліз, є бажання отримати оптимум у обмін на

    Шановні, не має сліз, є бажання отримати оптимум у обмін на нічого.

    Треба розуміти одне - протест проти влади має йти із середини народу. очолити його тоді легко.

    Це є об"єктивна реальність, що Мороз біля Кучми і Медведчука. Це так само, як у Вас лопнула шина і авто потребує заміни і часу на заміну. Ви із пробитою шиною хочете рухатися вперед - це ілюзія руху!

    Чому так трапилося, я сотню разів пояснював і сотні разів на форумі "Разом" писав, що треба Ющенку будувати перемогу винятково спираючись на свої сили, а не на 4-ки та 3-йки.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.23 | Предсказамус

     Решение для Ющенко

     > Чому так трапилося, я сотню разів пояснював і сотні разів на форумі "Разом" писав, що треба Ющенку будувати перемогу винятково спираючись на свої сили, а не на 4-ки та 3-йки.
     Думаю, кроме этого ему имело бы смысл выйти из НУ. Как полагаете?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.02.23 | Максим’як

      Re: НУ є політичною силою Ющенка. Він спирається на неї.

      Всі там працюють на нього. Те, що хтось думає, що він кращий працівник, від іншого, не зменшує його працездатності на Віктора Ющенка.

      Ющенко об"єднав навколо людей, як я прогнозував два роки тому "Махатма Ющенко" - у НУ не має міжрелігійної, політичної, національної різниці - татари, євреї, православні, католики, націоналісти і есдеки сьогодні об"єднані метою повалити режим і збудувати щасливу Україну.

      Вам треба більше??
  • 2004.02.23 | Мартинюк

   А що дасть таке самообмеження?

   Нічого окрім подальшого посилення нахабності і тиску кучмістів.
   Якщо йти на компроміси то з якимись конкретними частинами табору влади чи конкретними особами. Але за це вони повинні забезпечувати принаймі нейтралітет.

   Гарантування безпеки Кучмі після відходу з посади президента - чи не найкращий варіант. Але того не дають зробити ті хто його оточує.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.23 | Максим’як

    Re: Кучмі і мафії не треба гарантій - їм потрібна влада.

    Владу можна вирвати у режиму тільки силовим методом. Розумієте?

    Коли приїжджають шахтарі у Київ із Донбасу і кажуть, що Ющенко народився десь під Львовом і є західняк і бандерівець, то із ким цю владу виривати? Завтра він стане вендетівцем.

    Народ є зазомбований страхом, що "бандерівець" для нього є страшніший, ніж 200 гривень у місяць на прожиття.

    Ющенко б"є правильно у західному напрямку. Тільки цивілізований світ може згладити радикалізм режиму. У іншому випадку бігборди із Ющенком у есесівській формі будуть стояти по всій Україні.

    Хто виступив проти, крім самого Ющенка? Народ на сході "хаває" це все і отримує кайф.

    Кучма є ще не старий і він боїться таких наслідків, як у Мілошивича чи Саддама (тому і наші хлопці там) і тільки звідти можуть можуть Кучму конкретно настрахати. Але з іншого боку є Росія і ніхто сьогодні не скаже гарантовано, чим такий тиск на Кучму може закінчитися.

    На кого спертися? Симоненко обливає таким брудом, що не вкладається у будь-які рамки моралі. Мороз піджав хвіст і став лизати Кучмі я..я. Все - крапка.

    Ющенку нині приходиться заспокоювати Мороза, як якогось припадочного, щоб він не став завтра Симоненком-2.

    Яка, народ, реформа? Цього тільки дебіл не може зрозуміти!

    Якщо завтра Буш чи, загально, Захід, оголосить Кучму ворогом номер один, то тоді і Кучма прийде у Ющенека просити гарантій.

    Я бачу тільки один вихід - Ющенку потрібно стати президентом. Далі він справиться, незалежно від повноважень. Це триватиме довше, але режим він демонтує.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.23 | Zy

     Re: Не все так погано...

     Соціяліст Вінський у неділю на ICTV виглядав досить пристойно, навіть змусив Кісельова допомогати Шуфричу з Ващук. :) Щось не складається у "більшості" з СПУ.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.02.23 | Максим’як

      Re: Пізно. Хочаа... (-)

  • 2004.02.23 | Михайло Свистович

   Re: Шановні, режим захищатиметься, як собака у буді.

   Максим’як пише:
   >
   > Я знаю, я переконаний, що головний "ворог" режиму - Віктор Ющенко це знає і знає сотня депутатів біля Ющенка (окрім, напевно, Малого Чорновола - того хлопця охопила паніка

   Мені здається, що саме Вас охопила паніка.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.24 | Максим’як

    Re: Я дивлюся на речі прагматично, а не романтично.

    Коли я кажу, що Ющенко буде президентом, то тут не має елементів паніки.

    У того президента не буде необхідних повноважень, щоб змінити зразу всю систему.

    Ви жили в ілюзіях про об"єднану опозиційну силу, яка має прийти на зміну режиму. Я таких ілюзій ніколи не мав.

    Хіба я кажу, що Ющенко не переможе на виборах? Це Малий Чорновіл панікує і "страшно" попереджає Ющенка, що Ющенко програє вибори. Він лише не сказав ще - кому? Ющенко не має конкурентів і не матиме їх. 25% прямої підтримки і 50% тих, що йому довіряють. Це тривала підтримка і будуюється на певних електоральних поглядах, які змінити за кілька місяців є не реально. Ющенку не дуже потрібен Мороз - він обійдеться без нього, але Ющенку потрібна критична маса у суспільстві для всемаштабних змін у державі, йому потрібно мінімум політичних сил, які стоятимуть у непримиренній опозиції до нього.

    Реформу затіяли, щоб зберегти Кучму і весь режим, незалежно від того чи переможе Ющенко на виборах чи хтось інший. Режим не хоче ризкувати. Ніхто не може впевнено сказати, як поведеться на посаді президента Янукович, Марчук, Литвин і т.д.

    Звичайно, режим не хоче Ющенка-президента навіть із обмеженими повноваженнями і буде все робити, щоб ним стала інша особа. Зінченко говорить про нову "Тузлу". Аслунд про путч. Я думаю про замах на Ющенка (але переконаний, що він буде невдалий). Благо, що український народ дуже інертний на такі події і з того нічого не вийде. Найгірше, що буде для Ющенка, як президента - що у наслідок таких провокацій відбудеться глибоке протистояння між політичними силами і вони будуть вороже налаштовані одні на одних. У такому суспільстві дуже важко будуть даватися зміни.
 • 2004.02.24 | кр1т

  Re: Депутати підготували грунт для введення іноземних "ескадронів смер

  Панове тут справа не режим1Кучми ,а тому чи бути незалежн1й Укра1н1.Замах на державн1сть був зд1йснений при Кравчуку,коли в1дновили комун1стичну парт1ю,яка стала своер1дним гомов1дводом режиму.Кучма продовжив роботу Кравчука.Останн1й почав займатися створенням СДПУ.П1д прапором СДПУ з1бранн1 найб1льш реваншиськ1 сили пророс1йського гатунку,як1 прагнуть нового союзу.Вони працюють п1д диктовку Москви.! останн1й закон прийнятий на вдоволення 1мперських амб1ц1й п1вн1чного сус1да1 спрямований в1н насамперед проти Зах1дно1 Укра1ни,яка н1коли не погдиться на новий диктат Москви.Шо до ескадрон1в ,то вони давно д1ють на Укра1н1.Тут доводиться чути про пасивн1сть населення.Перше , опозиц1йн1 парт11 не працюють на м1сцях,немае 1х осередк1в ,як1 б вели серйозну роботу на обласному та районному р1вн1.У населення немае достов1рно1 1нформац11.Друге значна к1льк1сть населення немае кошт1в не т1льки на дорогу до Киева а й на прожиття.Трете,людей починають залякувати на м1сцях, починаючи в1д рос1йских служител1в церкви зак1нчуючи операми.
 • 2004.02.24 | Правник

  Re: Депутати підготували грунт для введення іноземних "ескадронів смер

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > ВР у середу, 18 лютого "взяла за основу" законопроект ратифікації протоколу, у якому вказано серед іншого, наступне "застереження":
  >
  > "Україна братиме участь у спільних антитерористичних заходах шляхом сприяння Сторонам у передислокації військ (сил), спеціальних антитерористичних формувань, перевезення зброї або надання Стороні, яка запитує, своїх сил і засобів із додержанням вимог національного законодавства. "

  > Таким чином, "сприяння Сторонам у передислокації військ (сил), спеціальних антитерористичних формувань" означає ні що інше, як дозвіл - згідно з вищезгаданим протоколом - без будь яких перешкод пропускати на територію України озброєні групи інших держав.
  > Питання навіть не тільки в тому, що Росія наполягла включити у протокол пункт про те що ці озброєні групи на території інших країн підлягають її юрисдикції. ВР прийняла застереження, яке начебто знімає цей пункт (формулювання теж достатньо спірне, і фахівці зараз вивчають чи дійсно вимога юрисдикції інших країн цим пунктом знімається ):
  > "У разі вчинення учасником спільного антитерористичного заходу правопорушення на території України він несе відповідальність згідно з чинним законодавством України."
  Не знимається. Питання відповідальності - лише один аспект, поодинокий випадок з "юрисдикції". Таким чином російські формування у разі перебування на території України відповідно до протоколу підлягатимуть винятковій юрисдикції РФ, керуватимуться з РФ, за законами та наказами РФ, з одним єдиним винятком - понесення відповідальності за правопорушення. Ба більше, застереження Росії дуже жорстке і категоричне "не застосовується законодавство" відповідної країни (взагалі). Крім того, є ще одна шпилька - "сторона, яка запитує...тим самим визнає обов'язковість застереження" Росії. Себто навіть якщо у ситуації "застереження проти застереження" виходити з пріоритетності застереження українського, як спеціального стосовно дій та подій в Україні, то якщо, скажімо, Кучма офіційно звернеться до Путіна за допомогою, "зіграє", "вистрелить" саме застереження РФ.
  Але трохи оптимізму:
  1) це ще не набрало чинності,
  2) що людськими руками створене, те людина може і помножити на нуль (як це Хмельницький сказав латиною при огляді відбудованого Кодаку - не пам'ятаю).
 • 2004.02.24 | Мартинюк

  Російські "спецзагони" можуть бути закликані проти народу

  Наприалад у ситуації - СБУ, МВС чи армія відмовляється виконувати розпорядження Кучми , Медведчука чи взагалі когось, хто виступає від їх імені . Така ситуація наприклад була в Грузії, коли грузинські силовики відмовилися застосовувати силу проти опозиції.

  Виглядає що все це затівається на випадок повторення в Україні чогось подібного до того що було у Сербії чи Грузії - мирного усунення від влади непопулярного але "корисного" для Росії режиму.

  Слід відзначити що чітко не визначено - ХТО може запросити ці "спецзагони" . У звязку з цим пригадується відомий штурм загонами спецпідрозділу "Альфа" колишнього СРСР резиденції їхньої ж маріонетки у Кабулі . Адже хтось також звертався до раянського керівництва за "допомогою" . Врешті війська у Чехословаччину у 1968 році ввели не просто так, а "за проханням чеських робітників та предствників інтелігенції"

  Таким чином дана постанова дає можливість Росії вводити свої військові формування навіть без згоди вищого керівництва України наприклад в часі якоїсь політичної нестабільності.

  Зрозуміло для чого це потрібно оточенню Кучми, більш менш можна зрозуміти й комуністів . Але які мотиви соціалістів ? Страх "американського втручання" чи що?. Скоріше всього це той самий підсвідомий інстинкт самозбереження номенклатури, який заставляє верхівку соціалістів відкривати кордон для російських снайперів, які будуть відстрілювати в першу чергу активістів та прихильників тієї ж СПУ .
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.24 | Максим’як

   Re: У такий самий шлях українці можуть опинитися у Чечні (-)

  • 2004.02.25 | Василь

   Re: Російські "спецзагони" можуть бути закликані проти народу

   Так і іншого більш логічного пояснення цьому нема.Тепер вже повністю ясно який перебіг матиме яка небуть спроба поставити Україну на ноги.
 • 2004.03.19 | Горицвіт

  Тема знову стала актуальною: комітет рекомендує прийняти

  19.03.2004, 11:01
  Комитет ВР рекомендует ратифицировать Протокол об утверждении Положения о порядке организации и проведения общих антитеррористических мероприятий на территориях государств-участников СНГ


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua