МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

NEWS: ТОВАРИШ ЗА ГРАТАМИ! (оновлено 27.02.2004 20:39)

02/25/2004 | ANТ
Переслідування влади продовжуються!
Заарештовано Руслана Солонця!24 лютого
24 лютого 2004 року в Броварському міському суді в експрес-режимі відбулося судове засідання під головуванням заступника голови згаданого суду Л.Костюк, за участю начальника Кримінально-виконавчої інспекції Броварів Пікош В.І., а також прокурора (досі розшукується) - на підсудній лаві опинився журналіст Руслан Солонець.

Екзекутивна трійка за лічені хвилини винесла вердикт журналісту, колишнньому співробітнику опозиційних видань, нинішньому головному редактору відновлюваної газети "Друг читача" (агенція "Зелений пес"): 3 роки позбавлення волі за порушення режиму проходження випробувального строку.

На жаль, Руслан недооцінив "режимні спроможності" екзекуторів, злегковажив усіма юридичними "тонкощами", котрі дозволяють тоталітарному режимові посадити людину за не такий погляд на корівку, звинувативши у згвалтуванні великої рогатої худоби. Руслан навіть не попередив найближчих родичів, що збирається їхати на судове засідання в Бровари. Попрощався із двома малолітніми дітьми, що прямували у дитсадок, пішов на роботу у відому і престижну агенцію "Зелений пес", і... зник. Лише хлопака, що сидів із ним в одній камері Броварського міськвідділу міліції, зміг після звільнення передати через день, що Руслана не побачать рідні і друзі 3 роки...

Усі журналісти, представники правозахисних і громадських структур мають зробити все, щоби незалежного журналіста режим не ув"язнив.

Дізнавшись про скоєне, Група громадських активістів, журналістів і друзів Руслана починає вживати усіх можливх заходів, аби звільнити Руслана Солонця.

Створено Координаційний Штаб "З питань звільнення Руслана Солонця"
220-11-36 (Інститут "Республіка") спитати ANTa або Олега Бурячка

25 лютого
25 лютого 2004 року брат і дружина ув'язненого в Броварському міськвідділі міліції, прагнучи отримати якнайповнішу інформацію про ув"язнення журналіста, були агресивно зустріті начальником Крим.-викон. інспекції (певно, досвід виховання зеків, котрими стають за режиму усі громадяни)Пікош В.І. Жодної юридичної інформації, як і вироку суду, родичам відмовилися дати, окрім того, що Р.Солонець позбавлений волі на 3 роки, бачитися і листуватися з ним ніхто не має права, окрім адвоката. Намагання дружини і брата тут же оформитися адвокатами(відповідно до чинного законодавства), були проігноровані, відсутність адвоката на суді мотивувалася "а це не потрібно".

Секретарі Броварського міського суду відмовилися також давати вирок судді Костюк щодо Р.Солонця, заявивши "через 15 днів", "до судді можете не ходити, не положено давати приговор". В.Пікош, С.Моренко (нач.чергової частини міськвідділу) лише повідомили, що Руслан може подати апеляцію протягом 7 днів, що він сам її напише, сам усе знає, хоча навіть вони з приводу апеляції давали супуречливу інформацію:одна - писати на Київський міський суд, інший - на Броварський. Повідомили, що мали його тримати в Броварах лише 3 години, тоді- перевести в Лук"янівське СІЗО, але "немає вільних місць, усі в`язниці в Києві забиті" (сумлінно працюють наші правоохоронці). Уже у Києві, так і не побачивши Руслана, ми від адвокатів почули, що для апеляції треба мати вирок, щоби на нього посилатися, що нам незаконно відмовилися його надавати, а апеляцію, за новим Кримінальним кодексом, можна подавати протягом місяця, а не семи днів.

Нагадаємо, що кримінальна справа №12-13032 на Руслана Солонця була відкрита у грудні 2001 року після з"їзду "Русского молодежного движения Украины" (16 грудня 2001 р.), що входить до фашистського об"єднання "Русский блок". Журналіст Р.Солонець отримав завдання від редакції "Українського слова" висвітлити подію, прийшовши туди у той час, як група невідомих у масках увірвалася в приміщення, де проходив з"їзд. Цитуємо заяву "Русского блока":

"Около 16.30 15 молодчиков в черных масках и с дубинками ворвались в помещение... С криками "Бей кацапов!" нападавшие бросились избивать дубинками и стульями участников собрания... В результате нападения восемь человек получили множественные телесные повреждения... среди пострадавших-руководитель городского отделения Русского Движения Украины Василий Кулешов."

Потрапивши у гущу бійки, журналіст оборонявся, а після відходу "нападників", "русские молодчики", коли дізналися, що він кореспондент "ультранационалистической" газети "Українське слово", звинуватили його у співучасті в нападі. Журналіст майже заспокоїв "молодчиків", але, на жаль, не газовий балончик.

Затриманий міліцією, він таки був звинувачений у розбійному озброєному нападі, і, за вказівки режиму, довгий час боровся із нашою судовою системо. За підтримки ЗМІ та громадських структур таки домоглися винесення йому, як не виправдального вироку, то хоч випробувального строку у 3 роки.

Сьогодні його засудили за порушення "режиму". По-перше, знімаючи квартиру у Броварах, він вимушений був залишити її, адже приїхали господарі і планували інакше використати приміщення. Його звинуватили, що він без дозволу міліції переїхав. По-друге, Р. Солонець потребував госпіталізації і тривалий час лікувався у Трускавці. Його звинуватили у грубому ігноруванні реєстрації за місцем проживання.

Отож, залишається єдина надія на апеляцію і підтримку громадськості. Не залишимо товариша в біді. Свій до свого по своє.

------
25 лютого 2004 року дружина Руслана Солонця Інеса написала заяву на ім'я судді Броварського міського суду Л.Костюк про те, щоб їй дозволили побачитися із ув'язненим чоловіком, аби Р.Солонець письмово підтвердив свою згоду на участь своєї дружини в апеляційному процесі в статусі адвоката. Адже лише адвокат може бачитися із ним. 26 лютого зранку суддя таки підписала свою згоду, але начальник броварського місквідділу категорично відмовився давати свій дозвіл, заявивши, що 27 лютого вони Солонця переведуть у Київ. У свою чергу, голова "Українського братства" Андрій Юсов повідомив, що намагався зранку того ж 26 лютого дізнатися щось про перебування Р.Солонця у міськвідділі міліції Броварів, але йому відповіли, що його там немає. Таким чинои, система прагне будь-як інформаційно ізолювати журналіста від рідні, громадськкості і можливої юридичної підтримки. Залишається хочаб сподіватися, що він живий і в нормальному стані (має виразкову хворобу шлунку, у дитинстві переніс надзвичайно складну операцію із жовчним міхуром та жовчновивідними каналами, потребує постійного догляду лікаря)


...якщо не діяти, то на місці Руслана може опинитись кожен з нас

Відповіді

 • 2004.02.25 | Майдан-ІНФОРМ

  ну і де додаткова інформація?

  Як, де, коли, хто, за що?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.25 | ANТ

   додаткова інформація

   Зараз Руслан знаходиться в Броварах, але днями його буде переведено до лук"янівського СІЗО (зараз там нема "вільних місць").

   Його брат Олександр говорив з адвокатом і той сказав, що ситуація хрен@ва :-(

   "...в таких випадках шансів за умови бездіяльності - нема"

   додаткову інфа буде пізніше...
   якщо у вас є щось новіше телефонуйте в
   Координаційний Штаб "З питань звільнення Руслана Солонця"
   220-11-36 (Інститут "Республіка") спитати ANTa або Олега Бурячка

   ЗАРАЗ НЕОБХІДНІ:
   - АДВОКАТ (який би міг зайнятись цією справою)
   - Пікетування (потрібен координатор)
   .....наразі неначе все
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.25 | Майдан-ІНФОРМ

    це дуже змістовна додаткова інформація, дякую

    вона сильно допоможе в звільненні вашого товариша. А мізками трохи поворушити слабо? :(

    - Хто такий Руслан Солонець?
    - За що його затримали (формально)?
    - За що його затримали насправді (на вашу думку)?
    - Коли відбулося затримання?

    поки не буде відповідей на ці питання, неможливо буде скласти навіть повідомлення для преси.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.25 | ANТ

     Re: це дуже змістовна додаткова інформація, дякую

     надіслав на мейл
 • 2004.02.26 | Олександр Солонець

  Журналісту - 3 роки ув'язнення "за недотримання режиму"

  24 лютого 2004 року в Броварському міському суді в експрес-режимі відбулося судове засідання під головуванням заступника голови згаданого суду Л.Костюк, за участю начальника Кримінально-виконавчої інспекції Броварів Пікош В.І., а також прокурора (досі розшукується)- на підсудній лаві опинився журналіст Руслан Солонець. Екзекутивна трійка за лічені хвилини винесла вердикт журналісту, колишнньому співробітнику опозиційних видань, нинішньому головному редактору відновлюваної газети "Друг читача"(агенція "Зелений пес"):3 роки позбавлення волі за порушення режиму проходження випробувального строку.На жаль, Руслан недооцінив "режимні спроможності" екзекуторів, злегковажив усіма юридичними "тонкощами", котрі дозволяють тоталітарному режимові посадити людину за не такий погляд на корівку, звинувативши у згвалтуванні великої рогатої худоби. Руслан навіть не попередив найближчих родичів, що збирається їхати на судове засідання в Бровари. Попрощався із двома малолітніми дітьми, що прямували у дитсадок, пішов на роботу у відому і престижну агенцію "Зелений пес", і... зник. Лише хлопака, що сидів із ним в одній камері Броварського міськвідділу міліції, зміг після звільнення передати через день, що Руслана не побачать рідні і друзі 3 роки... Усі журналісти, представники правозахисних і громадських структур мають зробити все, щоби незалежного журналіста режим не ув"язнив.
  Дізнавшись про скоєне, Група громадських активістів, журналістів і друзів Руслана починає вживати усіх можливх заходів, аби звільнити Руслана Солонця. 25 лютого 2004 року брат і дружина ув"язненого в Броварському міськвідділі міліції,прагнучи отримати якнайповнішу інформацію про ув"язнення журналіста, були агресивно зустріті начальником Крим.-викон. інспекції(певно, досвід виховання зеків, котрими стають за режиму усі громадяни)Пікош В.І. Жодної юридичної інформації, як і вироку суду, родичам відмовилися дати, окрім того, що Р.Солонець позбавлений волі на 3 роки, бачитися і листуватися з ним ніхто не має права, окрім адвоката. Намагання дружини і брата тут же оформитися адвокатами(відповідно до чинного законодавства), були проігноровані, відсутність адвоката на суді мотивувалася "а це не потрібно".Секретарі Броварського міського суду відмовилися також давати вирок судді Костюк щодо Р.Солонця, заявивши "через 15 днів", "до судді можете не ходити, не положено давати приговор". В.Пікош, С.Моренко (нач.чергової частини міськвідділу)лише повідомили, що Руслан може подати апеляцію протягом 7 днів, що він сам її напише, сам усе знає, хоча навіть вони з приводу апеляції давали супуречливу інформацію:одна - писати на Київський міський суд, інший - на Броварський. Повідомили, що мали його тримати в Броварах лише 3 години, тоді- перевести в Лук"янівське СІЗО, але "немає вільних місць, усі в"язниці в Києві забиті"(сумлінно працюють наші правоохоронці). Уже у Києві, так і не побачивши Руслана, ми від адвокатів почули, що для апеляції треба мати вирок, щоби на нього посилатися, що нам незаконно відмовилися його надавати, а апеляцію, за новим Кримінальним кодексом, можна подавати протягом місяця, а не семи днів.
  Нагадаємо, що кримінальна справа №12-13032 на Руслана Солонця була відкрита у грудні 2001 року після з"їзду "Русского молодежного движения Украины"(16 грудня 2001 р.), що входить до фашистського об"єднання "Русский блок". Журналіст Р.Солонець отримав завдання від редакції "Українського слова" висвітлити подію, прийшовши туди у той час, як група невідомих у масках увірвалася в приміщення, де проходив з"їзд. Цитуємо заяву "Русского блока": "Около 16.30 15 молодчиков в черных масках и с дубинками ворвались в помещение...С криками "Бей кацапов!" нападавшие бросились избивать дубинками и стульями участников собрания... В результате нападения восемь человек получили множественные телесные повреждения...среди пострадавших-руководитель городского отделения Русского Движения Украины Василий Кулешов." Потрапивши у гущу бійки, журналіст оборонявся, а після відходу "нападників", "русские молодчики", коли дізналися, що він кореспондент "ультранационалистической" газети "Українське слово", звинуватили його у співучасті в нападі. Журналіст майже заспокоїв "молодчиків", але, на жаль, не газовий балончик. Затриманий міліцією, він таки був звинувачений у розбійному озброєному нападі, і, за вказівки режиму, довгий час боровся із нашою судовою системо. За підтримки ЗМІ та громадських структур таки домоглися винесення йому, як не виправдального вироку, то хоч випробувального строку у 3 роки.
  Сьогодні його засудили за порушення "режиму". По-перше, знімаючи квартиру у Броварах, він вимушений був залишити її,адже приїхали господарі і планували інакше використати приміщення. Його звинуватили, що він без дозволу міліції переїхав. По-друге, Р. Солонець потребував госпіталізації і тривалий час лікувався у Трускавці. Його звинуватили у грубому ігноруванні реєстрації за місцем проживання.
  Отож, залишається єдина надія на апеляцію і підтримку громадськості.Не залишимо товариша в біді. Свій до свого по своє.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.26 | 123

   Режим порушувати було таки не варто...(-)

  • 2004.02.26 | Олександр Солонець

   Остання інформація

   25 лютого 2004 року дружина Руслана Солонця Інеса написала заяву на ім"я судді Броварського міського суду Л.Костюк про те, щоб їй дозволили побачитися із ув"язненим чоловіком, аби Р.Солонець письмово підтвердив свою згоду на участь своєї дружини в апеляційному процесі в статусі адвоката. Адже лише адвокат може бачитися із ним. 26 лютого зранку суддя таки підписала свою згоду, але начальник броварського місквідділу категорично відмовився давати свій дозвіл, заявивши, що 27 лютого вони Солонця переведуть у Київ. У свою чергу, голова "Українського братства" Андрій Юсов повідомив, що намагався зранку того ж 26 лютого дізнатися щось про перебування Р.Солонця у міськвідділі міліції Броварів, але йому відповіли, що його там немає. Таким чинои, система прагне будь-як інформаційно ізолювати журналіста від рідні, громадськкості і можливої юридичної підтримки. Залишається хочаб сподіватися, що він живий і в нормальному стані (має виразкову хворобу шлунку, у дитинстві переніс надзвичайно складну операцію із жовчним міхуром та жовчновивідними каналами, потребує постійного догляду лікаря)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.27 | Борис

    Re: Остання інформація

    Шановні,

    скажіть,будь ласка,чи можливо заплатити заставу.Скільки це буде?Чи є такий варіант?...

    чекаю на відповідь.
  • 2004.02.27 | Борис

   Re: Журналісту - 3 роки ув'язнення "за недотримання режиму"

   Шановні,

   можливо,треба відштовхуватися не від "порушення режиму",а від того,що умовний вирок є обмеженням його професійної діяльності(не може порушити термінів "реєстрації",таким чином і збирати матеріали та опрацьовувати їх,необхіді для журналістської діяльності),а змінити професію для можливості заробляти на життя не дозволяє стан здоров"я,яке погіршилось особливо після перебування під слідством та судом(ще від часу затримання,яке супроаводжувалось отруєнням невідомого походження газом та побиттям.Крім того,його активна участь у акції "Рукописи не горять" стала "зручною" нагодою розправитися з ним (адже нардепів та вальяжних письменників,що промелькалися на ТВ,не затримують)-органи сумлінно виконують свою роботу,тобто доводять її до кінця:затримання,переслідування,арешти,ув"язнення,доведення до смерті для "острасткі" тим,хто буде намагатися сумлінно виконувати свої обов"язки,наприклад,журналістські в цьому випадку.

   Доцільно звернутися до учасників акції нардепів,привернути їх увагу,примусити виступити на захист(аж до до викупу!)

   Можливо,провести низку акцій на захист.Достатньо небагаточисельних,але обов"язково з портретом потерпаючого від переслідування(такий потрет,щоб з далеку можна було побачити...на кшталт щось такого контрасного і викликаючого знімку типу Стуса,Шевченка,Че Гевари тощо):перед російським, американським посольствами,звернутися до Карпачової.

   Тримайтесь
  • 2004.02.27 | Борис

   Re: Журналісту - 3 роки ув'язнення "за недотримання режиму"

   Крім того,не забудьте додати конкретні довідки щодо стану здоров"я та госпіталізації.

   Бог у поміч!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua