МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Завтра газета “Сільські вісті” подасть апеляцію

02/25/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Завтра газета “Сільські вісті” подасть апеляцію на рішення Шевченківського суду про своє закриття за позовом "Міжнародного антифашистського комітету", який звинуватив газету у розпалюванні "національної та релігійної ворожнечі"


Про це повідомив помічник головного редактора газети з правових питань Павло Куненко. Він вважає, що “Міжнародний антифашистський комітет" не мав права подавати до суду на “Сільські вісті” з ряду причин.

П.Куненко стверджує, що “Міжнародний антифашистський комітет", який не є державним органом, не має права вимагати захисту прав, які особисто не стосуються його честі. Такий позов, за словами Куненка, міг би зробити лише Державний комітет України у справах національностей та міграції при
наявності відповідних доказів того, що міжнаціональна ворожнеча розпалювалася зумисне.

За словами П.Куненка, “Міжнародний антифашистський комітет" так досі і не довів факту наявності умислу. Він також пояснив, що такі претензії можуть бути пред'явлені лише до конкретної особи (в даному випадку до автора статті Василя Яременка), а не до газети. Згідно з законодавством, спочатку потрібно довести наявність умислу в кримінально -процесуальному порядку, а потім розглядати справу у цивільному порядку, а не навпаки, як у випадку з “Сільськими вістями”, сказав він.

П.Куненко навів приклад з газетою “Опозиція”, яку у 1996 році Старокиївський суд закрив за розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Їхня апеляція тоді була відхилена, але у травні 2003 року судова колегія кримінальних справ Верховного суду скасувала всі рішення саме за відсутності доказів про навмисний характер їхньої публікації.

Ще одним аргументом на свій захист представник “Сільських вістей” назвав те, що публікації В.Яременка є передруком. А згідно з законом про ЗМІ, видання, яке передрукувало матеріал з посиланням на автора звільняються від відповідальності.

Окрім цього, ці статті у “Сільських вістях” були розміщені на правах реклами. “Ми уклали з МАУП (В.Яременко є директором структурного підрозділу МАУП ) два договори на рекламу його книги і отримали за це гроші”, - сказав П.Куненко. У такому випадку відповідальність за зміст цих
статей несе замовник, а не газета, яка їх розмістила.

17 лютого юрист Валерій Демиденко на прес-конференції
у Києві заявив про те, що він подав позов до місцевого Печерського районного суду Києва про визнання протизаконною діяльності "Міжнародного антифашистського комітету" та про визнання незаконним і скасування акта Мін'юсту України про реєстрацію "Міжнародної спілки громадських організацій "Міжнародний антифашистський комітет".

Він стверджує, що організація під назвою "Міжнародний антифашистський комітет" не зареєстрована, а відтак і не наділена цивільною правоздатністю та дієздатністю. Так зокрема, Статут "Міжнародної спілки громадських організацій "Міжнародний антифашистський комітет" суперечить законодавству України, зокрема Закону "Про об'єднання громадян", оскільки не відповідає статусу "міжнародний", не містить юридичної адреси, а індивідуальна назва "Міжнародний антифашистський комітет", основна мета та основні положення
суперечать визначеним Конституцією України загальним засадам устрою та діяльності держави, конституційним правам та свободам, обов'язкам громадян України тощо.

УНІАН


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua