МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Іwww.ПРАВДА.com.ua I правда, не можна ж зіпсувати те, чого немає

02/25/2004 | Vadym Gladchuk
На Кучму готували замах у Баден-Бадені, але Кравченко не захотів його врятувати

www.ПРАВДА.com.ua , 25.02.2004, 17:57Берлінський генерал Кравченко знову став головним ньюсмейкером дня в Україні. Правда, на цей раз йому власноручно допомагав його опонент президент Кучма. Ставлення гаранта до заяв Кравченко стало питанням номер один чергової прес-конференції Кучми, яку він проводив у середу.

Слід сказати, що на відміну від аналогічного випадку з майором Мельниченком три роки тому, на цей раз Кучма реагує досить оперативно. На цей раз він тримається молодцювато й упевнений, що йому нічого не загрожує.

Кучма навіть не заперечує проти оприлюднення матеріалів генерала Кравченка, оскільки впевнений у їх неправдивості.

"Я дозволяю пану Кравченку надрукувати де завгодно все, що в нього є! Повірте, нічого немає!" – сказав він, відповідаючи на питання про намір генерала через депутата Томенка передати матеріали в Київ.

Кучма також вперше відкинув суть звинувачення, що влада надсилала доручення слідкувати за опозицією за кордоном. Раніше, як відомо, СБУ більше шукала пояснювала для вчинку Кравченка, а Кучма в Берліні взагалі чітко не заперечив заяв генерала.

І от тепер президент нарешті сказав щодо звинувачень Кравченка про вказівки СБУ. "Ніхто цим не займався, це дурниці", – заперечив Кучма.

"Скажіть, для яких цілей цим займатися? З ким вони [опозиціонери] зустрічаються? Так це ж відомо! Щоб знати, про що вони говорили? Я можу, не слухаючи, приблизно написати те, що вони [опозиція] скажуть", – зіронізував гарант.

В той же час Кучма сам нарозповідав про Кравченка досить страхіть. Виявилося, президент і правда міг загинути в Баден-Бадені, а генерал не захотів його захищати.

Баден-баденський "зрадник"

Кучма поламався секунд 10, а потім розповів історію: через кілька днів після його від'їзду на відпочинок до Німеччини "на адресу посольства надійшов лист – достатньо обґрунтований – щодо можливого замаху на президента у Баден-Бадені".

За словами Кучми, у листі були "і прізвища, і кримінальні структури, які мають до них відношення".

Отримавши таке тривожне повідомлення, за словами гаранта, СБУ перейнялося цією проблемою, зв'язалося з німецькою стороною. Відповідні завдання отримав і Кравченко, бо він "зв'язковий між СБУ і німецькою службою безпеки", пояснив Кучма.

Так от виявляється, КГБіст із 48 річним стажем зрозумів щось не так! І сказав, що це не його справа, і відмовився виконувати доручення.

Принаймні, тепер цей факт може пояснювати, чому Кравченка намагалися витурити з Баден-Бадену, про що розповів "Українській правді" один з високопосадовців адміністрації президента.

Зараз, за словами Кучми, за цим листом про можливий замах у Баден-Бадені порушено кримінальну справу. Він розповів, що його служба охорони "багато отримує такої інформації", але він просить про неї не повідомляти громадськості. Щоб ніхто не подумав, що президент набивається на любов і співчуття від громадян.

Кучма пояснив, що "по-філософські" ставиться до заяв про можливі замахи на нього: "Якщо серйозні люди хочуть щось зробити, то вони зроблять".

"Баба з возу – кобилі легше"

Виклав Кучма на конференції і свою версію вчинку генерала Кравченка. На його думку, заяви генерала СБУ Валерія Кравченка викликані легендарним указом про деКДБізацію органів влади.

За словами Кучми, цей документ "викликав багато полеміки" всередині органів СБУ.

При цьому він проігнорував версію про те, що свиню підклали якраз напередодні візиту до Німеччини. На думку Кучми, сталося "співпадіння", що заяви Кравченка збіглися у часі з його приїздом до Берліну на переговори з канцлером Шредером.

Водночас, за словами президента, у німецькій столиці "це питання нікого не цікавило, окрім 5 каналу", який приїхав з Києва. Зауважимо, що в той же ранок про черговий "демократичний" крок української влади написали майже всі провідні німецькі газети, а кореспонденти на прес-конференції по рядах передавали роздруківку з першої шпальти "Франкфуртер Алльгемайне Цайтунг".Кучма, напевно, це демонстрацією "цікавості" не вважає. Також, за його словами, на прес-конференції у Берліні, коментуючи цей скандал, він хотів навести приказку. Але зрозумів, що її німецькою не перекладуть: "Баба з возу – кобилі легше".

У середу в Кучми не витримали нерви на питанні, чому указ про деКДБізацію видано лише зараз, і чи не відбувалося все навпаки – розпорядження було спробою штучно перекрити резонанс заяви Кравченка.

Кучма зірвався на журналіста 5-го каналу: "Таке готується не один день. Якщо такий розумний, зараз дам доручення написати документ! І що буде? Якщо такий розумний, то підніми пресу і мій виступ під час представлення Смешка главою СБУ! Де сказано: в армії треба перехід на громадський контроль, а в СБУ – деКДБізація".

Кучма також повторив головні думки із заяв СБУ та голови РНБОУ Радченка про меркантильні інтереси генерала Кравченка: ну, просто "у людини нерви не витримали".

За словами президента, коли Кравченка викликали до Києва, він поїхав: "Доїхав до Польщі, а коли дізнався, що на його місце інший пішов, він повернувся [до Берліну] і поїхав на радіо". Потім, за словами Кучми, біля Кравченка "стали з'являтися порадники".

При цьому Кучма згадав, що в часи СРСР Кравченко працював у 5 управлінні КДБ, яке боролося з дисидентами. "І той, хто боровся з демократією, буде нас вчити як робити?" - обурився президент.

Кучма взагалі вважає, що на подібних посадах за кордоном генерали не повинні бути: "Людей відправляють, щоб дотягнути до [пенсійного] віку". І вже тим більше, на думку гаранта, Кравченка не мали права вдруге відправляти до Німеччини.

Колишнє керівництво СБУ це зробило, оскільки генералу не вистачало грошей на ремонт отриманої квартири, запевнив президент.

Втім, на цьому гуманізм влади щодо Кравченка і закінчується. Прогнозуючи подальший розвиток скандалу, Кучма сказав, що Кравченко в Німеччині "побуде-побуде, але і відповідати треба [за цей вчинок]".

Тільки цікаво, за який саме. Видача державної таємниці, яку приписують попереднику генерала – майору Мельниченку – відпадає. Кучма ж сам дозволив оприлюднювати документи. Залишається поширення неправдивої інформації і неперешкодження замаху на вбивство.

А от для самого себе Кучма наслідків не бачить. Він переконаний, що цей скандал не зіпсує відносини України з Заходом: "У нас були і більш тяжкі ситуації. Я переконаний, що у нас із Заходом ніхто і ніколи стосунки не зіпсує".

І правда, не можна ж зіпсувати те, чого немає.

Відповіді

 • 2004.02.25 | Максим’як

  Re: Маємо тільки дві кримінальні структури - у Донецьку і в АП.

  Маємо тільки дві кримінальні структури - у Донецьку і в АП.
  Котра з них замахнулася на Кучму?

  ------------

  Стара технологія замахів на диктаторів, але надійно дозволяє запхати швиденько за грати так чоловік 300-500, потім ввести танки, комендантську годину і одну газету "Правда Кучми" або "Ізвєстія Кучми".

  Чи не виглядає ця бздура від Кучми, як нерішуча проба майбутнього впровадження війського стану?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua