МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

КУЧМА ПРАВ

02/26/2004 | СЕМЕН
www.ПРАВДА.com.ua, 25.02.2004, 20:51


Президент Леонід Кучма заявляє, що обов'язково розпустив би Верховну Раду протягом останніх років, якби у нього було таке право за Конституцією. Про це він сказав на прес-конференції у Києві.

"Ми ніяк не можемо зрозуміти, яке величезне право – розпускати парламент!" – сказав він, критикуючи опозицію за блокування політреформи.

"Те, що було в останні роки в парламенті – цього не було. Бо знали: якщо б Кучма мав таке право, то він би це зробив [розпустив парламент]", – зазначив сам Кучма.

За його словами від "непримиренної боротьби між президентом, парламентом і урядом" за останні роки "ми понесли такі економічні втрати, що підрахувати складно".

Тому, за словами Кучми, "якщо ми внесемо зміни до Конституції [що передбачатимуть право розпуску парламенту], то ці хлопчики [опозиція] бавитися Україною не будуть".

Кучма розповів, що громадяни думають, що президент за все відповідає у державі. "А президент не знає, куди від злості, від безсилля дітися. Бо важелів немає!" – заявив Кучма.

Глава держави також висловив нерозуміння аргументів опозиції: "Чому вони виїжджають за кордон і заявляють, що президент – тиран? А самі за повноваження тримаються як воші за кожух?"

Кучма відкинув ще один аргумент опозиції: "Ми ні в якому разі не поспішаємо з політреформою. Ми затрималися з нею".

Він нагадав, що в 1996 році треба було ухвалити ту Конституцію, "яку розробили фахівці". "Але з тієї Конституції залишилося самі знаєте що", – додав він. Кучма також висловив жаль, що не вдалося провести зміни до Конституції у 2000 році.

Кучма сказав, що напередодні зустрічався з главою уряду Ісландії, який на цій посаді працює з 1991. За його словами, він одноосібно може ухвалити рішення про розпуск парламенту. "Тому і Ісландія на шостому місці в світі за рівнем життя", – заявив Кучма.

Кучма також сказав, що бачив по телебаченню, що і президент США Джордж Буш збирається внести зміни до Конституції. Кучма не виключив, що колись Україна перейде до президентської форми правління.

Президент також розповів, що нещодавно розмовляв з екс-держсекретарем США Мадлен Олбрайт: "Я кажу: давайте порівняємо – у вас президентська кампанія і у нас. Давайте почитаємо виступи ваших політиків і наших. Якщо у вас змагання програм, як будуть вирішуватися соціальні питання, глобальні питання... А у нас все побудовано на критиці влади: "Я завтра прийду і все зроблю".

"Українська правда"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua