МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Письменники та книговидавці хочуть ліквідувати неписьменність урядовці

02/26/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Українські письменники та видавці, які провели 4 лютого 2004 року під стінами Кабміну акцію "Рукописи горять", зазначають, що метою акції було поінформувати уряд про наявність у державі вітчизняних книжок, видавництв та національної культури загалом.

Реакція влади мала дві версії:
- Мінфін повідомив, що все і так добре.
- Віце-прем’єр з гуманітарних питань повідомив, що все буде добре тоді, коли приймуть Закон № 4000-1 з поправками до бюджету.

Очевидно, що уряд не розуміє справжньої глибини культурної кризи у країні. Про це свідчить і той факт, що у книгарнях столиці з дня акції так і не було зафіксовано жодної появи вищих посадових осіб України.

“Одною із задач інтеліґенції в Україні завжди була просвіта найбільш темних верств населення. І сьогодні ми не маємо права залишити без своєї допомоги урядовців.

Тому ми, учасники акції "Рукописи горять", розробили і пропонуємо проект Закону України "Про невідкладні заходи з підвищення культурного рівня Прем'єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України та державних службовців".

Цей закон зобов’язує урядовців та відповідальних держслужбовців не рідше ніж один раз на рік відвідувати театральну виставу, філармонійний концерт, кіно, вітчизняний естрадний концерт, а крім того читати не менше ніж 1 (Одну) на рік книжку українського автора.

Закликаємо депутатів якомога швидше зареєструвати та прийняти цей законопроект у встановленому порядку. Бо держава – це не тільки кордони, армія, податкова та суд, але й культурна політика. І ті, хто керує державою, повинні мати гарантований мінімальний культурний рівень.

Запрошуємо усіх 3 березня о 12-00 в УНІАН для обговорення програми ліквідації неписьменності урядовців”, - говориться у розповсюдженому серед ЗМІ листі письменників та книговидавців.

Під листом підписалися Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Брати Капранови, Андрій Курков, Петро Мацкевич, Юрій Покальчук, Леонід Фінкельштейн, Василь Шкляр.

Відповіді

  • 2004.02.26 | lysyj

    Ой, блін, а я в Статті саме повісив :)

    Пропоную залишити варіант у Статтях, він відформатовиний красіво.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua