МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Прокуратура поцікавилась законністю надання платних послуг у вуз

02/28/2004 | Vadym Gladchuk
Прокуратура поцікавилась законністю надання платних послуг у вузах


Обласною прокуратурою проведено перевірку в Тернопільській академії народного господарства щодо законності надання платних послуг. Так, згідно одного з наказів по Тернопільській академії народного господарства було встановлено перелік платних послуг, що надаються студентам, зокрема, передбачено стягнення плати за проведення консультацій по додатковому вивченню дисциплін та окремих тем поза графіком навчального процесу.
За словами прес-секретаря обласного прокурора Лесі Долішної, проведена перевірка виявила, що посадовими особами академії, всупереч вимогам Закону України “Про вищу освіту”, постанови Кабінету Міністрів України про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися державними навчальними закладами” та зазначеного наказу, плата справляється не за надання консультацій у позаурочний час, а за перездачу іспитів, заліків та відпрацювання пропущених занять, що підтверджується заявами студентів та матеріалами перевірки. Всього у 2003 році надано незаконних платних послуг на суму понад 300 тисяч гривень.
На усунення виявлених порушень прокуратурою області принесено протест на незаконні дії посадових осіб академії. Протест задоволено. Державною інспекцією з контролю за цінами на виконання доручення прокуратури прийнято рішення стосовно ТАНГу про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін. Наразі приймається рішення відповідно до статті 97 Кримінально-процесуального кодексу України про відповідальність службових осіб, які давали вказівки щодо прийняття незаконної оплати зазначених послуг.


Матерiал додано:
"Радіо Тернопіль", для "Політичної України", Тернопiльська обл.
(18:45 | 27.2.2004)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua