МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Навіщо Кучма приїжджав до Львова?

02/28/2004 | Vadym Gladchuk
Навіщо Кучма приїжджав до Львова?


Почну з ліричного відступу. Їдучи зранку у маршрутному таксі вразило те, що мало не на кожному повороті затишно розташувався пост ДАІ. До чого б це, подумалось мимоволі. Чи розшукують якогось злочинця, чи відпрацьовують нову програму запобігання транспортним пригодам чи... Але щось не стикувалось. А потім дійшло – напевне “везуть якесь тіло”! І, о диво, не помилився.
До останнього моменту приїзд Леоніда Кучми на Львівщину був, як то кажуть, “підвішений у повітрі”. І ті, хто “чекав його з нетерпінням”, і ті, хто не дуже, але, в силу займаної посади, були змушені власштувати “теплий” прийом столичному гостю, почувались розгублено у цій невизначеності. Однак, приїхали...
На жаль, програма перебування гаранта Конституції була настільки “щільною та насиченою”, що представникам львівських засобів масової інформації так і не вдалось “поспілкуватись” із Його Конституційною Величністю. Справді, навіщо витрачати час на такі дрібниці! Але не про те.
Що би мало нас найбільше цікавити ба, навіть, насторожити, так це незрозуміле ставлення опозиційних сил до візиту Леоніда Даниловича. Одні з них “гаряче вітали” презедента під стінами Львівської ОДА гаслами на кшталт “Львівщина проти репресій” та вигуками “Кучму геть”. Стояли вони під прапорами та знаменами ГО “Комітет Свободи”, ЛОО партії “Батьківщина”, УНА-УНСО та УРП “Собор”. Їх було близько однієї тисячі. Інші ж (мається на увазі блок “Наша Україна”) – “проігнорували”, якщо це влучна характеристика, цю неординарну оказію. Подумаєш, президент приїхав! Велика цяця! Ми його і так кожен вечір по всіх каналах бачимо! Проте, зауважимо, що напередодні приїзду Кучми штаб “НУ” поширив заклик не пікетувати адміністрацію. Чому? А, не приведи Господи, нас звинуватять у “нашизмі”? А якщо хтось скаже, що ми “роздмухуєм” сепаратистські настрої серед галичан? А ну хтось скаже, що ми радикали? Не лестіть собі, панове! Позиція “хочу сподобатись усім” тут не пройде. Просто не той випадок. Не хочте пікетів-мітингів – той не треба, але ж можна було хоча б запросити Леоніда Даниловича на зустріч із депутатами облради, міськради, пресою, врешті решт. Голова Львівської обласної ради, сердешний, уже всі пороги оббив, сподіваючись на зустріч з президентом. Думаєте це він так собі захотів? Життя змусило...
Дивно у цьому контексті слухати заяви представників від “НУ” про підтримку “Вулиці”. Виявляється, панове, “Вулиця” – це повія, яку можна викликати тоді, коли “притисне”? На що Ви розраховуєте? Але це так – A Pro Poh. До речі, саме за Вашими підрахунками необхідно вивести на вулиці Києва 500 тис. осіб у разі критичної ситуації. Де Ви їх візьмете для мене залишається загадкою, адже основне джерело – це Західна Україна, політичним центром якої є Львів.
Не слід дивуватись, якщо у вечірніх новинах з‘явиться матеріал: “Сьогодні Леонід Кучма відвідав із робочим візитом Галичину. Побував там то й там то, сказав те то й те то.” І жодного слова про опозицію, адже погодьтесь, що тисячний пікет для Львова – це несерйозно. Зате на Сході подумають: “Опозиція постійно торочить про 1-2% рейтинг популярності президента серед населення, а масових акцій не було?” Як то кажуть: “або брешуть, або одне із двох”. Визначіться, хлопці, бо вас перестануть сприймати як серйозну, а, що найголовніше, послідовну політичну силу.
А Леонід Данилович, тим часом, піднімає свій рейтинг. Йому, напевно, не важко, адже має таких “хороших помічників”.Матерiал додано:
Назар Бойко, "Політична Україна", Львiв
(18:22 | 26.2.2004)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua