МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пропорційний біг з двома бар'єрами

02/28/2004 | Майдан-ІНФОРМ
"Координатор парламентської більшості" Степан Гавриш заявив про наміри "більшості", СПУ та КПУ у вівторок проголосувати закон про пропорційні вибори у редакції Юрія Ключковського (НУ) та Миколи Рудьковського (СПУ).
"Більшість", за словами пана координатора, домовилася про це з комуністами та соціалістами на проведених перемовинах.

Законопроект, за словами Гавриша, понизить прохідний бар`єр для партій до 3%. Водночас, прохідний бар`єр для виборчих блоків партій може бути підвищено до 6%.

Відповіді

 • 2004.02.28 | Mykyta

  Re: Пропорційний біг з двома бар'єрами

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  >
  > Законопроект, за словами Гавриша, понизить прохідний бар`єр для партій до 3%. Водночас, прохідний бар`єр для виборчих блоків партій може бути підвищено до 6%.

  Це щоб невигідно було об"єднуватись, чи як?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.28 | Shooter

   Re: Пропорційний біг з двома бар'єрами

   Mykyta пише:
   > Майдан-ІНФОРМ пише:
   > >
   > > Законопроект, за словами Гавриша, понизить прохідний бар`єр для партій до 3%. Водночас, прохідний бар`єр для виборчих блоків партій може бути підвищено до 6%.
   >
   > Це щоб невигідно було об"єднуватись, чи як?

   Це, в принципі, нормальна практика. Хоча в нормальній країні (де партію нескладно зареєструвати і добитись її представлення на виборах)і дещо алогічна.
   В свій час, наприклад, в Словаччині їхній "кучма" - Мечяр, був "протягнув" такий закон, що для партій поріг був 4%, для блоку ж - кількість партій в блоці, помножену на 4 (себто, за логікою цього закону, якби в блоці було 21 партії, то для них поріг би був 104%...). Тоді опозиція, котра вже презентувалася у вигляді коаліції, просто формально зареєструвала партію, котра називалась "Словацька демократична коаліція", і кількість членів якої дорівнювала кількости осіб у виборчому списку СДК.

   З іншого боку, не важко здогадатися, проти кого є направлені дії бандюків: проти БЮТ. Оскільки у випадку непроходження БЮТ в парламент, бандюки гарантовано володіють "золотою акцією" - участю у формуванні правлячої коаліції. Бо НУ і КПУ ніколи в ній разом не будуть.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.28 | Максим’як

    Re: Якщо Ющенко переможе на виборах, то БЮТ мінімум збереже свої

    Якщо Ющенко переможе на виборах, то БЮТ мінімум збереже свої відсотки. Вони отримають посади у регіонах. Тим більше, що БЮт перебуває на лівоцентрстських позиціях і вибила вже звідти "Яблуко", "зелених", "жінок", а на черзі есдеки.

    А перемогти Ющенку може тільки щось теоретично завадити.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.28 | Yalovets

     Чому Ви такий впевнений, що Ющенко переможе?

     Максим’як пише:

     > А перемогти Ющенку може тільки щось теоретично завадити.

     Я не є професіоналом в полтиці, тому вибачаюсь, якщо я щось примитивне запитаю.

     Я не розумію, чому Ви такий впевнений, що Ющенко переможе? Я був би дуже радий, якщо це було б правдою. Але я ж розумію, що люди, яки зараз при владі не віддадуть її, владу, ось так легко. Вони що, вороги самі собі? Вони ж шалені гроші заробляють, шалену владу мають, і що, Ви вважаєте, що вони ось так візьмуть і віддатуть це все? Це ж неможливо! Завадити Ющенко вони можуть, на мою думку, не те що теоретично, а зовсім даже практично.

     Хотілось би почути Ваши пояснення, чому Ви такий впевнений, що Ющенко переможе.

     Зазадалегідь дякую!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.02.28 | Максим’як

      Re: 8 пунктів, які підтверджують перемогу Ющенка на виборах.

      У чому полягає сьогодні впевненість у перемозі Віктора Ющенка на президентських виборах:

      1. Віктор Ющенко не має конкурента рівного йому за рейтингом. Нинішній рейтинг перевищує у 2.5 рази найближчого потенційного кандидата. Приблизно має стабільних 25% прямої підтримки та 50 % довіри електорату.

      2. Посада майбутнього президента, як уже видно із ймовірного прийняття закону про пропорційні вибори, може мати обмежені повноваження. А це вказує, що головний центр боротьби за владу режим зміщує вбік голови уряду. З тих повноважень, які залишаються президенту, навіть СБУ зараз активно «перебудовують», щоб майбутній президент не міг ним ефективно скористатися.

      3. Режим має проблеми із вибором конкурентноспроможного кандидата, бо знаходиться перед дилемою: розкручений пердставник режиму не матиме можливості набрати 50%, через непопулярність влади, а зовсім нова особа, яка зараз перебуває десь у резерві режиму, не матиме достатньо часу для радикальних змін у державі, щоб від 1-2 відсотків сягнути до 50.

      4. До таких, що сидять у тіні відносять Кирпу, Тигипка, Марчука, Литвина. Із розкручених є тільки Янукович. Проблема Януковича, як кандидата у президенти лежить у двох речах:
      - він сам не хоче балотуватися і вже заявляв, що бажає залишатися головою уряду до 2006 року;
      - його кандидатуру не підтримають есдеки і Пінчук.
      З тої відомої інформації, яка просочується із різних джерел, можна говорити, що режим буде висовувати нерозкрученого кандидата - або Тигипка або Марчука. Тигипко влаштовує Пінчука, а це важливий момент, оскільки він є родич Кучми, повинен влаштовувати і Медведчука, бо він буде намагатися зайняти посаду голови НБУ, сам або своєю людиною. Марчук вважається протеже Путіна, так би мовити, проросійський антиолігархічний напрямок. Якщо Зінченко натякнув на «другу Тузлу», то це більше у підтримку Марчука. І Марчук і Тигипко мають сьогодні рейтинги на рівні похибки опитувань – не більше 1-2%. Щоб вони могли реально боротися, то Кучма повинен змістити у травні Януковича і поставити когось із них на голову Уряду, щоб він міг зробити масові грошові вливання у народ і підняти цей рейтинг хоча б на вихід у другий тур, тобто понад 20%. Зміщення Януковича однозначно викличе падіння ентузіазму підтримувати кандидата від режиму у Донецькому регіоні, особливо, якщо ним буде Тигипко – це поразка для донецьких. Десь допускаю, що Марчук може бути сприйнятий донецькими.

      5. Коло фактично замкнулося. Марчук не влаштовує есдеків, Пінчука і Кучму, але влаштовує Путіна. Тигипко не влаштовує донецьких. Янукович не влаштовує Пінчука і есдеків.

      6. Маємо ще елемент фальсифікації виборів, але він не може перевищувати 10 відсотків. До виборів готується «Наша Україна» - по два спостерігачі на кожну виборчу дільницю. Готуються спостерігачі з усього світу. Думаю, будуть застосовані нашоукраїнцями, завдяки присутності їх спостерігачів, технології паралельного підрахунку голосів.

      7. Ще один елемент – російські інтереси. Всі режимні кандидати будуть задовільняти у більшій чи меншій мірі Росію. Але Ющенко – ні. Але якщо Ющенко матиме чисто церемоніальні повноваження, а всі питання вирішуватиме голова уряду, то Росія може на це уваги не звертати. Для неї тоді буде важливо, хто стане головою уряду. Я вважаю, що існує тільки теоретична загроза збоку російських спецслужб в організації якоїсь провокаці, яка може радикально змінити електоральні настрої в Україні. Скоріше всього, що така провокація буде, але із електоратвідволікаючим задумом.

      8. Тому ми бачимо, що режим кинув всі сили на проведення реформи, а точніше, на послаблення повноважень майбутнього президента. Режим просто не має виходу. Очевидно, через величезний ризк програти вибори. Саме реформа є підтвердженням можливої перемоги нережимного кандидата на президентських виборах. Оскільки нережимний - таким переможцем може бути тільки Віктор Ющенко.

      -------------
      Дякую за запитання.

      Проблеми у Ющенка можуть бути, якщо реформа не буде прийнята. У цьому випадку він може не дожити до виборів. Але це і є той теоретичний момент, про який я згадав у попередньому дописі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.28 | Yalovets

       Дякую за докладну відповідь, пане Максим'як! (-)

      • 2004.02.29 | NY

       Ющенко ні коґо не влаштовує.

       5. Коло фактично замкнулося. Марчук не влаштовує есдеків, Пінчука і Кучму, але влаштовує Путіна. Тигипко не влаштовує донецьких. Янукович не влаштовує Пінчука і есдеків.
       Тому і проґрає.       СЕМЕН прав
      • 2004.03.01 | Михайло Свистович

       Re: 8 пунктів, які підтверджують перемогу Ющенка на виборах.

       Максим’як пише:
       >
       > 4. До таких, що сидять у тіні відносять Кирпу, Тигипка, Марчука, Литвина. Із розкручених є тільки Янукович. Проблема Януковича, як кандидата у президенти лежить у двох речах:
       > - він сам не хоче балотуватися і вже заявляв, що бажає залишатися головою уряду до 2006 року;
       > - його кандидатуру не підтримають есдеки і Пінчук.

       От тільки Кравчук чомусь аж розпинається за Януковича. Бандюки завжди, на відміну від опозиції, демонструють здатність об"єднуватися у критичний момент.

       > З тої відомої інформації, яка просочується із різних джерел, можна говорити, що режим буде висовувати нерозкрученого кандидата - або Тигипка або Марчука.

       Або Януковича :)

       >
       > 6. Маємо ще елемент фальсифікації виборів, але він не може перевищувати 10 відсотків.

       Відразу видно, що Ви ніколи не брали участі у виборах. Фальсифікація може бути і 90%, як це було в посольстві Грузії в Україні (в нас є стаття на цю тему). А якою була фальсифікація на референдумі 2000 року? Невже 10%?

       >
       > До виборів готується «Наша Україна» - по два спостерігачі на кожну виборчу дільницю.

       Два спостерігачі на дільницю - це ніщо. Особливо, якщо врахувати якість спостерігачів.

       >
       > Готуються спостерігачі з усього світу.

       Ефект міжнародних спостерігачів близький до нуля.

       >
       > Думаю, будуть застосовані нашоукраїнцями, завдяки присутності їх спостерігачів, технології паралельного підрахунку голосів.

       Ця технологія має сенс лише при 90-100%-му паралельному підрахунку.
    • 2004.03.01 | Михайло Свистович

     Re: Якщо Ющенко переможе на виборах, то БЮТ мінімум збереже свої

     Максим’як пише:
     > Якщо Ющенко переможе на виборах, то БЮТ мінімум збереже свої відсотки. Вони отримають посади у регіонах. Тим більше, що БЮт перебуває на лівоцентрстських позиціях

     Тільки про свої лівоцентристські позиції не знає БЮТ :) Та й виборці у більшості своїй не бачать в площині "ліве-праве" різниці між НУ та БЮТ.

     > і вибила вже звідти "Яблуко", "зелених", "жінок", а на черзі есдеки.

     В БЮТ та назвіаних Вами партій, особливо останньої, абсолютно різний електорат. Так що ніхто нікого не вибивав.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.03.02 | Максим’як

      Re: Свистович, Ви не хочете вірити у лівоцентризм БЮТ?

      У пані Тимошенко, її команди, електорату є лівоцентристська ідеологія.

      Якщо Ви по вишитих сорочка визначаєте де ліві, а де праві, то я нічим не зараджу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.02 | Zy

       Re: Свистович, Ви не хочете вірити у лівоцентризм БЮТ?

       Це не зовсім так, тому що виборці буває голосують не з ідеологічних міркувань, а скоріше (чи в купі ) за особистими уподобаннями, але ж Сергія Головатого або Хмару "лівими" не назвеш.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.03.02 | Максим’як

        Re: Виборці може на 90% голосують з ідеологічних позицій

        Може вони того не підозрівають, бо у нас ще не має такого рівня громадянського усвідомлення. Але Хмара є лівий за світоглядом і за діями, тобто він себе поводить, як лівий, з невеличким ухилом до лібералу. Це і є лівоцентризм.

        За Головатого не знаю, мало його відслідковую. Його ліберальних чи правих закликів не пригадую.

        А відстоювати інтереси держави і нації повинен кожен громадянин України, бо він є українець. Якщо він виступає проти цього, то він є кримінальний елемент. Його держава може і повинна ставити на місце.

        Тому, особа, яка виступає активно за розвиток української нації, що рівнозначно зараз державі, не стає при цьому правою. Розвиток і захист інтересів власної держави-нації є обов"язок кожного громадянина, а не ознака ідеології.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.03.02 | Михайло Свистович

         Не смішіть. Більшість виборців не знають різниці між правими та

         лівими. Вийдіть за межі Галичини, відкиньте комплекси, поговоріть з людьми на вулицях, і спитайте, чому вони і як голосували.


         Максим’як пише:
         > Але Хмара є лівий за світоглядом і за діями, тобто він себе поводить, як лівий, з невеличким ухилом до лібералу. Це і є лівоцентризм.

         А виборці в Галичині вважають його правим :) І ці виборці, голосуючи за Хмару, матюкали лівих гірше ніж Ви :)

         >
         > За Головатого не знаю, мало його відслідковую. Його ліберальних чи правих закликів не пригадую.

         А він є типовим правим :)

         >
         > Тому, особа, яка виступає активно за розвиток української нації, що рівнозначно зараз державі, не стає при цьому правою.

         Не стає.
      • 2004.03.02 | Михайло Свистович

       Re: Я взагалі не користуюся таким поняттям як віра.

       Максим’як пише:
       > У пані Тимошенко, її команди, електорату є лівоцентристська ідеологія.

       Угу, особливо у Матвієнка, Лук"яненка :) Та й у самій команді БЮТ є люди як наближені до лівих, так і наближені до правих поглядів. А загалом всі наші праві трошечки ліві. Та це не грає зараз ролі. Багато партій та виборців не діють зараз в ідеологічних нішах

       >
       > Якщо Ви по вишитих сорочка визначаєте де ліві, а де праві, то я нічим не зараджу.

       Це скоріше Ви так визначаєте, бо до чого тут БЮТ до вишитих сорочок. А от багато рухівців та кунівців у вишитих сорочках є тирлвл лівими. Попитайте їх ставлення до питань приватної власності, державного регулювання.
  • 2004.02.28 | Максим’як

   Re: А нинішнім блокам партій це не загрожує.

   Введення планки на 6% для блоків може тільки запобігти утворенню нових блоків. Що є позитивним моментом у вдосконаленні політичної системи.

   Отже майбутній парламент може виглядати:
   крайні ліві - комуністи,
   ліві - соціалісти
   псевдоліві - есдеки
   лівоцентристи - БЮТ
   регіонали - харківські+донецькі+дніпропетровські
   правоцентристи - "Наша Україна"

   Проблеми загрожують соціалістам і есдекам - вони можуть не набрати 3%, хіба об"єднаються. З есдеками зрозуміло чому, бо зміна влади приведе до вимивання їх нестійких рядів. А соціалісти, якщо залишаться поза владою (коли Мороз піде самостійно на вибори і буде конкурентом Віктору Ющенку), позбудуться можливості бути при владі з одного боку, а з другого, не матимуть сильної суспільної теми для пропаганди.

   Після президентських виборів можна буде спостерігати підвищення рейтингів "Нашої України" і регіоналів та фіксацію рейтингової позиції комуністів на рівні 8-11%. Після виборів 2006 року "Наша Україна" може мати 35-40%, регіонали (якщо вони будуть поза владою з 2004 року) - 25-30%, БЮТ повинна свої позиції зберегти 6-8% і це разом десь буде біля 80%. 20% для решти. Виглядає, що можуть і есдеки і соціалісти проскочити.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.28 | Zy

    Re: А нинішнім блокам партій це не загрожує.

    Ну, який же Мороз та його "перші" особи підступні. Щойно звідусіль волали - не боїмось підвищення бар’єру до 5%,- і саме в той час розробляли або домовлялися про 3% :fou:
 • 2004.02.29 | Володимир

  Re: Пропорційний біг з двома бар'єрами

  "Законопроект, за словами Гавриша, понизить прохідний бар`єр для партій до 3%. Водночас, прохідний бар`єр для виборчих блоків партій може бути підвищено до 6%".

  Бачите, ЯКІ НЕГІДНИКИ?! Я так і знав! Це спеціально для того, щоб кримінальний клан СДПУ(о) пройшов у парламент, а БЮТ - ні. :(

  Отже, висновок: Блокам "НАША УКРАЇНА" і БЮТ необхідно буде подолати всі протиріччя і злитися в єдину потужну правоцентристську партію.
 • 2004.03.01 | Мартинюк

  Найкращий спосіб боротьби з фікс ідеями - їх реалізувати.

  Лише тоді всі зможуть переконатися у нікчемності цієї ідеї.


  Сфальшувати вибори в одному загальнодержавному окрузі простіше, аніж потім скуповувати по мільйону за голос голоси депутатів-бандюків з мажоритарних округів.

  Якщо судова влада крізь пальці дивиться на махінації у виборчому окрузі до районної ради, то так само буде і з округом загальнодержавним.

  Нам вчергове морочать голову - справжня мета розгромити виборчі блоки, знову поділити опозицію на дрібненькі партійки і потім вже з тої баранячої політотари вибрати тих, хто вигідний владі.

  Бо сфальшувати +- 2% голосів тим хто контролює ЦВК та владу на місцях - раз плюнути. Аби це вдалося - треба лишень змусити партії подинці виборювати свої 3-4%

  А те що верхівка будь якої партії втратить голову коли їм Ілько Кучерів з фонду "Демократичні інціативи" покаже дані опитування, згідно якого вони набирають 3,55%, то в цьому сумніватися навіть і не треба.

  Чому зібрався блок "Наша Україна" - а тому що жодна з партій, які в нього увійшли не набирала 4% навіть на соціологічних опитуваннях. Тому лідери і маніпулятори, які зазвичай керують українськими партіями згідно дорученнь Банківської і ще невідомо кого просто немали ніякого шансу задурити голови своїм членам ідеєю чергвої "самостійної участі" .

  В разі прийняття такого закону слід очікувати хвилі "образ" і взаємних звинуваченнь серед партійних лідерів "Нашої України" і врешті вихід основних партій на самостійну боротьбу за свої 3%. Очевидно що в ЦВК відбудеться "суцільне ківалово", внаслідок чого всіляким "Жінкам України" та прогресивним Вітренчихам підкинуть тих процентів, яких віднімуть у розгублених "партійно-самостійних"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.01 | Максим’як

   Re: Якщо Ющенко створить партію, то розпад НУ не гратиме ролі(-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.02 | Мартинюк

    Навіть якщо і створить

    А якщо її не зареєструють?

    В якщо колишні "союзники" знайдуть "поважну" причину аби полаятися і все одно "гастролювати" самим?. Подивіться лише на президентські танці двох РУХів у 1999 році...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua