МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Перешкоджання діяльності журналістів у Харкові

03/02/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Як повідомляє Інститут масової інформації, сьогодні стало відомо, що з 80-тьох представників ЗМІ Харківщини на Всеукраїнську нараду з проблем машинобудування, на яку сьогодні о 13.00 має прилетіти до Харкова Президент України Леонід Кучма, акредитували лише чверть журналістів.

Серед неакредитованих опинилася кореспондент „Радіо „Свобода” у Харкові Вікторія Маренич. Вона розповіла, що нарада мала відбутися у залі Харківського тракторного заводу, як це буває завжди. Але цього понеділка, 1 березня на прес-конференції у обласній адміністрації керівник прес-служби Ніна Марченко повідомила журналістам, що нарада відбудеться на заводі ім. Малишева, який за словами пані Маренич, не має жодного відношення до сільськогосподарського машинобудування і зал, де прийматимуть ЗМІ там менший. До того ж Вікторія Маренич була обурена тим, що акредитацію довго не оголошували, а потім заявили, що термін закінчений.

-На події першого дня перебування у Харкові отримали акредитацію лише ті програми, що мають ефіри у цей день, 2 березня, а також державні канали, наприклад телепрограма „Губернія” обласного телебачення, що висвітлює діяльність губернатора і створена для нього, - зазначила кореспондент „Свободи”.

Також вона повідомила, що сьогодні у Харкові повинна пройти акція опозиції із запуску Президента Леоніда Кучми на Місяць. "З цього приводу я зателефонувала соціалістам і вони повідомили мені, що ніхто від опозиції не отримав акредитації на нараду з питань машинобудування, - зазначила пані Маренич. – Сьогодні я буду висвітлювати перебіг акції опозиції.”

Пані Маренич додала, що керівник прес-центру Ніна Марченко порадила журналістам телеканалів, яким було відмовлено в акредитації, взяти відео у програми „Губернія” і не хвилюватися. Вона зазначила: „ Що переживати не треба, адже вам не доведеться чекати годинами і пити чай для того, щоб поспілкуватися з Президентом 15 хвилин.”

Редактор київської служби "Радіо "Свобода" Ганна Герман зазначила, що вперше чує цю інформацію. "У нас ніколи не було проблем з акредитацією, а якщо й були, то Адміністрація Президента завжди йшла на зустріч", - зазначила пані Герман.

Сьогоднішня нарада має розпочатися о 14.00. У завтрашній програмі візиту Леоніда Кучми у Харків заплановані відвідини хлібзавода „Куліничі” та Українського фізико-технічного інституту.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".