МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відбувається фінансове знищення офіційної газети ВР "Голос України"

03/02/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Журналіста Сергія Лавренюка, який друкував на сторінках газети інформацію про приватизацію Лисичанського НПЗ та участі у ній корпорації ТНК-БП, оштрафовано на 262 тисячі 350 гривень. На стільки ж оштрафовано і саму газету. Апеляційний суд м. Києва розгляне оскарження цього рішення в п"ятницю, 5 березня, в 11-30.


Нагадаємо, що Лисичанський НПЗ було фактично доведено до банкрутства, за 237 мл. гривень ТНК-Україна купила у держави 67%, які після того продала за набагато більшу ціну "Брітіш петролеум" (50% активів ТНК, значною долею яких був ЛиНОС, коштували для БП 6.75 млрд. доларів )

Перебіг цієї історії дозволяє припускати що судове рішення Дарницького суду, яким призначено цей фантастичний штраф, винесено не без впливу сторони, на користь якої штраф призначено - не без впливу ТНК.

Нагадаємо, що до того вже існувало рішення Оболонського суду, протилежне за змістом - претензії ТНК до публікацій були визнані безпідставними.

Сам журналіст для того щоби подати апеляцію, був змушений вносити мито у розмірі 5% (близько 12 тис. гривень) від суми штрафу двічі - перший раз його гроші "загубилися".

Третій раз платити не довелося: не дивлячись на те що у Дарницькому суді пролунав вибух, , матеріали справи все ж таки передали на розгляд до апеляційного суду.

Зауваження: на нашу думку, ідея яку підтримав у свій час комітет Миколи Томенка щодо запровадження 5% мита під час розгляду позовів до ЗМІ (це розглядалося як спосіб обмеження суми позову до ЗМІ ) не спрацювала і часто б"є бумерангом по журналістам та самим ЗМІ, коли вони подають апеляцію на рішення судів першої інстанції, що були не на їх користь. Нам відомо вже декілька таких випадків - як правило, ті хто переслідують ЗМІ, можуть дозволити собі будь яку суму мита - журналісти та видання, натомість, витрату таких сум собі дозволити не можуть. Ми дуже поважаємо Миколу Томенка за те, що він робить, але у цьому випадку, на нашу думку, комітету необхідно виправляти помилку - шляхом внесення відповідних поправок у законопроект.

Додатково, дуже хочеться задати риторичне питання до всіх депутатів Верховної Ради - навіщо вам свій телеканал (який начебто планується створити ), якщо ви консолідовано не здатні висловити свою позицію стосовно того, що знищують головну парламентську газету? Та ще й як знищують - нахабно, "по бєзпрєдєлу".

Відповіді

 • 2004.03.03 | ревун

  Re: Відбувається фінансове знищення офіційної газети ВР "Голос України

  Вони так вже почали знищувати українців!
 • 2004.03.03 | Настрадамус

  В лице СМИ УНИЧТОЖАЮТ государство , ..по понятиям...

  УТ 1 в течения года третий раз расскручивают Кабзона , готовят авторитет к выборам...
  Смотрите наднях . Для убого УТ-1 Кабзон авторитет !!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".