МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хочу подякувати Л.Д. Кучмі за підтримку доброго імені "НУ"

03/03/2004 | Мінор
Насправді, все що починає говорити кучма, в силу його гіперпопулярності, сприймається з протилежним знаком. І якщо раніше ті, хто страждає на манію переслідування, могли побоюватись зв"язків НУ із закордоном, то відтепер, коли про це почав говорити президент, навіть вони можуть бути за самостійність НУ абсолютно спокійні :-)Кучма підозрює, що Ющенко отримав з-за кордону вказівку підтримати політреформу?

www.ПРАВДА.com.ua, 2.03.2004, оновлено

Президент України Леонід Кучма вважає, що запропонований блоком "Наша Україна" законопроект змін у Конституцію спрямований на те, щоб загальмувати процес політичної реформи в країні.

"Я причину (пропозиції нового законопроекту по конституційній реформі "Нашою Україною") убачаю тільки в одному - загальмувати цей процес", - сказав Кучма, відповідаючи на питання журналістів у вівторок на прес-конференції в Харкові.

Президент відзначив, що не знайомий зі змістом законопроекту, що належить "Нашій Україні. "Однак я радий тому, що "Наша Україна" зрозуміла необхідність конституційної реформи, адже вона стільки разів переконувала усіх нас і за кордоном, що реформа взагалі не на часі.

"Що, "Наша Україна" одержала нові вказівки з-за кордону, що можна проводити конституційну реформу?" - сказав глава держави.

"Чому нам не можна було два роки тому проводити таку реформу, - тому що ми її почали два роки тому, - а за кілька місяців не відкидається така можливість", - сказав Кучма.

Як повідомлялося, блок "Наша Україна" підготував власний законопроект змін у Конституцію.

За словами народного депутата Миколи Катеринчука (фракція "Наша Україна"), цей проект "активно обговорюється на стадії його розробки, а після "усіх наробітків" "Наша Україна" збирається звернутися у Венеціанську комісію, Конституційний суд України і переконати, що ці зміни можна прийняти до президентських виборів.

Відповідно до цього законопроекту, до повноважень Верховної Ради пропонується віднести, зокрема, призначення за поданням президента прем'єр-міністра, за поданням прем'єра - інших членів уряду, припинення повноважень осіб на цих посадах і відставку прем'єра.

Пропонується надати парламентові право призначати й звільняти членів Центвиборчкому, Нацради з теле- і радіомовлення, призначати чергові і позачергові вибори в органи місцевого самоврядування.

Президентові пропонується надати право призначати позачергові вибори парламенту у випадку, якщо протягом 30 днів однієї чергової сесії пленарні засідання Верховної Ради не можуть початися, якщо протягом 60 днів після відставки уряду парламент не затвердив новий його склад.

До повноважень президента пропонується віднести також призначення міністра закордонних справ, міністра оборони, глав місцевих держадміністрацій, призначення й звільнення генерального прокурора.

Передбачається також, що президент може бути зміщений з посади, крім передбачених нинішньою Конституцією випадків, у випадку порушення їм прийнятої присяги українському народові.

Верховна Рада, відповідно до закону, не менш ніж 7/9 від свого складу приймає рішення про звертання у Верховний суд для винесення рішення про відсторонення президента з посади в порядку імпічменту.

Таке рішення суду приймається шляхом таємного голосування на його пленумі і є остаточним. Пропонується прийняти окремий закон, що регулює цю процедуру. Виконання обов'язків президента у випадку відсторонення його від посади, пропонується покласти на голову Верховного суду.

Відповідно до пропонованих перехідних положень Конституції, зміни вводяться з 1 квітня 2006 року. Ряд зміни пропонується ввести з 1 листопада 2006 року.

Як відомо, "Наша Україна" не підтримує схвалений парламентською більшістю, комуністами й соціалістами проект змін Конституції, що намічено прийняти до усенародних виборів президента в 2004 році.

Проект передбачає скорочення повноважень президента в рамках


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua