МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Томенко захищає ГЕБНЮ?

03/03/2004 | СЕМЕН
Своїх?


Томенко хоче викликати Смешка на килим до парламенту

www.ПРАВДА.com.ua, 3.03.2004, 12:26

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко виступає за необхідність проведення закритого засідання парламенту України, на якому було б розглянуто інформацію і заслухано голову Служби безпеки України Ігоря Смешка щодо документів, оприлюднених генералом СБУ Валерієм Кравченком.

Томенко повідомив сьогодні на прес-конференції, що не наполягає на створенні тимчасової спеціальної слідчої комісії ВР з вивчення ситуації, хоча вважає, що "краще б вона була", повідомляє УНІАН.

Він сказав, що йому було б цікаво почути на закритому засіданні парламенту, чи є хоч один народний депутат, якому подобається, щоб за ним слідкували і вивчали його уподобання працівники спецслужб.

За словами Томенка, документи, передані генералом Кравченком, розглядають експерти Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Крім того, за його словами, передбачається розгляд цих матеріалів у Комітеті ВР з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Як повідомив Томенко, сьогодні ж Комітет ВР з питань національної безпеки і оборони також розглядатиме ці документи.

Як повідомлялося раніше, 18 лютого Кравченко повідомив "Німецькій хвилі", що володіє "матеріалами про злочинну діяльність режиму Кучми".

Ці матеріали, зокрема, доводять, що "його підлеглі, голова Служби безпеки України Ігор Смешко, а також керівник Головного управління розвідки Олег Синянський, порушуючи Конституцію і закон про розвідувальні органи, дають вказівки своїм співробітникам за кордоном стежити за депутатами Верховної Ради України з числа опозиції, а також за "членами уряду від міністра і вище", як вказано в одній з одержаних мною інструкцій".

Президент Кучма вiдкинув заяви Кравченка.

26 лютого у Берліні Кравченко передав ці документи Томенку. Наступного дня Томенко передав Генпрокуратурі 8 документів, отриманих від Кравченка.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua