МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Закон України "Про невідкладні заходи з підвищення культурного +

03/04/2004 | Shooter
(якщо вже було - соррі, проте проект вартий уваги :) )

ПРОЕКТ
Закон України "Про невідкладні заходи з підвищення культурного рівня Прем'єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України та державних службовців"

Цей Закон встановлює систему заходів, які покликані забезпечити підвищення культурного рівня працівників державних органів виконавчої влади в галузях світової та української культури. Метою Закону є підвищення компетентності працівників виконавчої влади при прийнятті рішень, які впливають на стан і розвиток культури в Україні.

Стаття 1. Прем'єр-міністр України, члени Кабінету Міністрів України та державні службовці, які обіймають посади першої та другої категорії, зобов’язані не рідше ніж один раз на рік відвідати:
· театральну виставу українського театру;
· філармонійний концерт, або оперну, або балетну виставу за участю українських виконавців;
· кінопоказ фільму українського виробництва в українському кінотеатрі;
· естрадний концерт українського виконавця.

Стаття 2. Державний комітет телебачення та радіомовлення України один раз на рік протягом січня зобов’язаний скласти перелік художніх книжок українських авторів, виданих в Україні за минулий рік та опублікувати його в газеті "Урядовий кур’єр".

Стаття 3. Прем'єр-міністр України, члени Кабінету Міністрів України та державні службовці, які обіймають посади з першої по сьому категорії включно, зобов’язані протягом календарного року з дня оприлюднення переліку книжок Державного комітету телебачення та радіомовлення України відповідно до ст. 2 цього Закону прочитати не менше ніж 1 (Одну) книжку з цього переліку.

Стаття 4. Внести такі зміни до Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1993, N 52, ст.490):

доповнити статтю 5 "Етика поведінки державного службовця" словами:
"Державний службовець не повинен публічно розповсюджувати завідомо неправдиву інформацію та вводити в оману громадськість та представників засобів масової інформації навіть за наявності наказу керівника."

викласти останній абзац статті 10 "Основні обов'язки державних службовців" в такій редакції:
"Державний службовець повинен діяти в межах своїх повноважень. У разі одержання доручення, яке суперечить чинному законодавству або етичним вимогам до поведінки державного службовця, переліченим у статті 5 цього Закону, державний службовець зобов'язаний невідкладно в письмовій формі доповісти про це посадовій особі, яка дала доручення, а у разі наполягання на його виконанні - повідомити вищу за посадою особу."

доповнити статтю 17 "Присяга державних службовців" після слів "охороняти права, свободи і законні інтереси громадян" словами:
"постійно підвищувати свій культурний рівень в галузях світової та української культури".

доповнити статтю 30. "Підстави припинення державної служби" таким підпунктом:
"8) систематичне порушення вимог Закону України "Про невідкладні заходи з підвищення культурного рівня Прем'єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України та державних службовців".

Розробники (українські письменники):

Оксана Забужко
Брати Капранови
Василь Шкляр
Леонід Фінкельштейн
Андрій Курков
Петро Мацкевич

Відповіді

  • 2004.03.04 | Лисий

    Увечері буде апгрейджено :)

    Сьогодні увечері (зараз, нажаль, не маю часу) повішу в Статті підсумки прес-конференції, де було презентовано цей закон.
  • 2004.03.04 | Михайло Свистович

    Re: Не пройшло і двох тижнів з часу опублікування цього закону,

    як Ви є вже другим нєчітатєлєм першої сторінки Майдану, який постить його на форум.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua