МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Народні депутати звернулись до Верх. Суду щодо справи Фельдмана

03/04/2004 | www.ageyev.org
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Адвокатской компании "Агеев, Бережной и партнеры"
Адвокатской компании "Федур"

04 марта 2004 г.
===============================================

<< Народные депутаты Украины обратились к Верховному Суду Украины по поводу дела Фельдмана >>

Приводим текст открытого обращения народных депутатов Украины, которое сегодня поступило в Верховный Суд Украины:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
щодо справи банку «Слов’янського»

04 березня 2004 р.

Ми, народні депутати України, будучи переконаними, що фундаментом усякої правової держави є правосуддя, відчуваємо відповідальність за стан судової системи. Зокрема і тому, що саме на Верховну Раду України покладено обрання суддів безстроково та прийняття законодавства, яке визначає функціонування судів.

Саме тому, ми не можемо не звертати увагу на кримінальну справу за обвинуваченням Бориса Фельдмана та інших, відому як „Справа банку „Слов’янський”.

Певні що у цій справі мова йде не тільки про долю обвинувачених, а й про долю основних принципів, на яких базується правосуддя, та базових прав людини.
Ця справа є ніщо інше як показовий, публічний експеримент з руйнації основ правосуддя.

Борису Фельдману висунені обвинувачення у діяннях, які явно не є самі по собі правопорушеннями, як-то невключення до валового доходу коштів, взятих у позику, або придбання права вимоги та проведення взаємозаліку між суб’єктами підприємницької діяльності.

Саме порушення кримінальної справи за фактом дій, які перед тим були визнані судом законними, є грубим порушенням принципів розподілу влади і обов’язковості судових рішень.

Будь-які докази, зібрані у незаконно порушеній справі, відповідно до ст. 62 Конституції України не є допустимими.

Є безперечно ганебними публічні заяви слідчих та прокурорів про те, що особа утримується під вартою тому, що не довіряє українському суду, має намір звернутися до Європейського суду, або не визнає своєї вини.

Те, що слідство і суди вже чотири роки не можуть розібратися в очевидних речах, свідчить про глибоку кризу у слідчих і судових органах.

Та вакханалія беззаконня, що розгорнулася в луганських судах, які розглядали справу банку „Слов’янський”, є дуже небезпечною тенденцією, і існує загроза її поширення. Це – нехтування основними положеннями кримінального процесу: перешкоджання діяльності захисників, неознайомлення підсудних з матеріалами справи, позбавлення підсудного права виступу в дебатах і з останнім словом та інші.

Ми звертаємося в першу чергу, до Верховного Суду України з проханням не допустити руйнування основних принципів правосуддя, здійснити заходів до утвердження Справедливості і Права, не допускати утримання за ґратами невинних.

Ми підтверджуємо свої наміри і в подальшому приділяти особливу увагу функціонуванню судової системи в Україні та захисту прав людини і основних свобод.

Народні депутати України:

Черновецький Л.М.
Жебрівський П.І.
Сокирко М.В.
Артеменко Ю.А.
Скомаровський В.
Гурвіц Е.Й.
Нечипорук В.
Соболев С.В.
Філенко Б.
Макеєнко В.
Демьохін В.
Насалик І.С.
Матвієнко А.
Хмара С.
Бондаренко В.Д.
Одайник М.М.
Осташ І.І.
Гаврилюк І.Я.
Оробець Ю.
Ткач Р.В.
Баранівський О.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
////

Кроме того, в Верховний Суд Украины сегодня поступило больше 60 (шестидесяти) личных поручительств народных депутатов Украины, в порядке ст. 152 УПК Украины, в которых народные депутаты просят суд освободить Б.Фельдмана. Многие народные депутаты в поручительствах обращают внимание на то, что само дело по которому обвиняется Б.Фельмдан возбуждено незаконно, вопреки имевшемуся решению арбитражного суда, о том что по этому факту не было никаких нарушений законодательства.

=========
\\\--

==============================================================

Адвокатська компанія "Агєєв, Бережний та партнери"
http://www.ageyev.org
e-mail: info@ageyev.org

>
> >
> > >


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua