МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Потрібні добровольці для захисту "Континенту", "Свободи", "СВ"

03/04/2004 | Михайло Свистович
Вчора відбулося зборище журналістів, які ініціювали проведення акції протесту проти утисків свободи слова.

Вирішили проводити її 9 березня, коли спільно-окремо з акцією опозиції. Журналісти та прихильники вільної преси збираються о 12.30 біля входу до Софійського собору без прапорів, відзнак та гасел, які б визначали як партійну, так і організаційну приналежність, і навіть приналежність до певного ЗМІ. Тобто без будь-якого особистого піару. Вирушаємо першими і йдемо до пам"ятника Шевченка, займаємо позиції. За нами рухаються політики. Очікується присутність всіх трьох вождів. На мітингу хтось (ще не визначились) виголосить слово від нашої тусовки (це точно буду не я :) ). Взагалі виступаючих буде небагато, мітинг буде порівняно коротким.

Оскільки журналісти люди неорганізовані та індивідуалісти, до того ж ще невідомо, хто точно прийде, і всі вони з різних видань і навряд чи знайдеться хоч одна людина, яка їх всіх знає, при розподілі обов"язків з підготовки виготовлення гасел (за відсутності інших бажаючих) взяв на себе я, і ми їх вже виготовляємо.

Потрібні люди, які погодяться не словом та глибоким обуренням на форумі захистити свободу слова, а й ділом, тобто тілом. Цими тілами не потрібно закривати амбразуру, а лише нести 6 не дуже важких щитів з гаслами та ще 9 літер, які можуть нести й жінки, бо літери будуть намальовані на "бутербродах", які одягатимуться на шию. Велике гасло нестимуть попереду найбільш відомі народу фейси (телеведучі), 6 щитів посередині (але в один ряд) і десять чоловік з сендвічами, взявшись за руки, щоб "Волю слову" складалося з літер в речення, замикатимуть колону, за якою на невеликій та читабельній відстані (100-200 м) йтимуть вожді зі своєю колоною. Кожен з десяти нестиме на собі одну літеру, один не стиме нічого, але також буде йти, взявшись за руки. Він гратиме роль пробілу.

Прохання зголоситись вже зараз, бо, якщо організовувати це на місці, то з досвіду знаю, що це буде важко (а з журналістами, багато з яких мають своєрідний характер). Той не захоче, той зникне в потрібний момент на каву, тому треба знати заздалегідь хоча б приблизно, хто буде, щоб розподілити літери та гасла. Бо інакше дорозподіляємось, що політики рушать (вони нас чекати не будуть, поки ми там організуємось), і змішаються докупу коні й люди, і літери можуть у натовпі скластися зовсім не у ті слова :)

Збиратися треба о 12.15. У всякому разі не пізніше 12.30. Мене знайти буде легко. Я, поки мені не заклеять скотчем рота, буду там носитись з мегафоном - це теж мені дали таке завдання. Коли ми рушимо з закритими ротами, мегафон ховаємо. Після мітингу вже усі разом (ті, хто нестимуть гасла та літери - організовано в ряд) йдемо разом з усіма вже не окремою колоною туди, куди поведуть організатори (я не знаю точної програми заходу після пам"ятника Шевченку).

Так що всі бажаючі солідаризуватись з журналістами підходьте о 12.15 (максимум о 12.30) до входу у Софійський собор. Будь ласка, не запізнюйтесь. І, будь ласка, зголошуйтесь або прямо тут або милом. Бо інакше буде великий бардак.

Бажаючі солідаризуватись з Кучмою можуть спробувати це зробити о 10.00, коли він покладатиме квіти, тільки вас туди все одно не пустять, а підходи до парку за старої доброї традиції міліція перекриє ще з ночі. Бояться вони.

Відповіді

 • 2004.03.04 | Михайло Свистович

  Re: Ледь не забув.

  Хто знає, де продається товстий (десь 1 мм) та широкий (десь 1 м )картон в рулонах (він з одного боку - білий, а з другого - сірий). Це потрібно для величезного суцільного гасла. В нас одинактивіст колись привіз був його, але ми його порізали. А той активіст - склеротик. Зовсім забувся, де він його брав. Навіть приблизно не пам"ятає, чи він його купив, чи хтось йому дав.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.05 | SpokusXalepniy

   I на цьому картонi написати...

   ... треба таке гасло:

   Знищення Континента Свободи закiнчуеться створенням Архiпелагу ГУЛАГ.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.05 | Михайло Свистович

    Re: Пізно. Для нього вже заплановане інше гасло.

    Але якщо хтось напише запропоноване Вами чудове гасло, це було б дуже і дуже непогано.

    SpokusXalepniy пише:
    > Знищення Континента Свободи закiнчуеться створенням Архiпелагу ГУЛАГ.
   • 2004.03.05 | Українець, громадянин України

    Чудове гасло! (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.05 | Михайло Свистович

     Re: Лишилося, щоб хтось його написав (-)

  • 2004.03.05 | Михайло Свистович

   Ну так хтось із небайдужих громадян підкаже мені, де продається

   цей картон? Чи хоча б де він теоретично може продаватись? В яких магазинах? І де ці магазини є?
 • 2004.03.04 | Vadym Gladchuk

  Re: Потрібні добровольці для захисту "Континенту","Свободи","СВ"...

  Ми можемо забезпечити мінімум 10 чоловік з нашої організації. А взагалі скільки треба. Справа то свята :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.04 | Михайло Свистович

   Re: Потрібні добровольці для захисту "Континенту","Свободи","СВ"...

   Vadym Gladchuk пише:
   > Ми можемо забезпечити мінімум 10 чоловік з нашої організації. А взагалі скільки треба.

   Треба 20. Думаю, що 10 ваших + ще 10, що прийдуть на наш заклик на форумі, вистачить. Хоча про всяк випадок зайві люди не завадять. Думаю, що ніхто не образиться, якщо комусь не дістанеться лідери чи гасла. Та й мінятися можна, якщо більше людей буде. До пам"ятника, наприклад, несуть одні, після нього інші. Хтось піде покурити чи на каву чи, пардон, до туалету, інший його замінить. Спробую десь друканути листівки, щоб роздати учасникам політичної акції, коли ми зіллємося біля Шевченка :) Може ще хтось друкане, якщо хтось напише :) Все ж там будуть пару тисяч активних людей, ймовірність дзвінка яких до Нацради чи Укрчастотнагляду вище, ніж пересічного перехожого. Та й пояснювати їм не треба, що сталося з "Континентом", тому цілком досить листівок А5. Менше паперу, фарби і часу потрібно.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.05 | SpokusXalepniy

    "Но был один, который не стрелял"

    Та, политически нейтральная фигура, которая будет нести букву "пробел", т.е. пустой плакат, должна обладать ещё и вот таким толстым(!)... фломастером, чтобы в случае падения какой-нибудь зрячей буквы, весь лозунг не пропал бы. Он тогда сможет быстро нарисовать вместо пробела павшую в бою букву и встать на её место. А "пробелом", если прикажут, у нас становится любой!.
 • 2004.03.05 | Роман ShaRP

  Пиши мене (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.05 | Михайло Свистович

   Re: ОК (-)

 • 2004.03.05 | Чучхе

  Мені здається дивним

  що працюючи одночасно в двох газетах, які я б назвав "провідними" в столиці я не чув нічого ні про які акції журналістів. Очевидно, організатори акції полінувалися бодай розіслати факси по редакціям. Сьогодні, до речі, останній день, коли це можна зробити.

  І ось мені здається, що грати роль журналістів знову будуть якісь рухівці, привезені з Житомира, а телеканал Інтер це все побачить і обстєбе.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.05 | Чучхе

   Пардон, я таки трохи помилився

   Щойно прийшов анонс, там вже є повідомлення про цей захід

   9 марта (вторник)

   13-00 - В Киеве на Софийской площади в Киеве начнется акция журналистской солидарности “Свободу слову!”. Цель акции - привлечь внимание граждан к препятствованию свободной деятельности журналистов, к политическому и экономическому давлению на СМИ, к нарушению конституционного права на свободу слова и права граждан на получение информации. Телефон: 296-86-32.
  • 2004.03.05 | Михайло Свистович

   Re: Мені здається дивним

   Чучхе пише:
   > що працюючи одночасно в двох газетах, які я б назвав "провідними" в столиці я не чув нічого ні про які акції журналістів.

   Рішення проводити акцію вирішили позавчора ввечері. Вчора лише з"явився анонс. Тому не дивно, що ти нічого не чув.

   >
   > І ось мені здається, що грати роль журналістів знову будуть якісь рухівці, привезені з Житомира

   Якщо ти їх привезеш - будуть :) Бо я не привезу, і ніхто з оргкомітету теж не привезе. Хоча б тому, що в них просто немає такої можливості, а політики до цієї акції не суються.
 • 2004.03.05 | Кацмани

  А нам можно придти с антифашистами? (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.05 | Михайло Свистович

   Re: Хоч з антикомуністами. Аби без гасел, що піарять вас

   чи ваші погляди. Незалежно від ідеології. Гасла - лише на захист свободи слова.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua