МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення Асоціації українських банків щодо справи Фелдьмана

03/05/2004 | www.ageyev.org
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Адвокатской компании "Агеев, Бережной и партнеры"
Адвокатской компании "Федур"

05 марта 2004 г.
===============================================

<< Ассоциация Украинских Банков обратилась к Верховному Суду Украины по поводу дела Бориса Фельдмана >>

Ассоциация Украинских Банков 05 марта 2004 г. передала Верховному Суду Украины обращение по поводу уголовного дела Бориса Фельдмана и банка "Славянский".
Напоминаем, что 09 марта 2004 г. Верховный Суд Украины рассмотрит кассационные жалобы Б.Фельдмана и его защитников по этому делу.
Приводим полный текст обращения Ассоциации Украинских Банков к Верховному Суду (на языке оригинала):
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Верховному Суду України

ЩОДО СПРАВИ БОРИСА ФЕЛЬДМАНА ТА БАНКУ "СЛОВ’ЯНСЬКИЙ”

Асоціація українських банків, комерційні банки України глибоко занепокоєні подіями навколо банку „Слов’янський” та кримінальною справою щодо власників і менеджерів цього банку. Ці події свідчать про існування загрози нормальній роботі банківської системи та безпеці людей, які в цій системі працюють.

В справі банку „Слов’янський” приводом для репресій до банку та його керівництва стало проведення банком цілком законних операцій. Очевидно, що у разі затвердження такого підходу до оцінки діяльності банків, відкривається шлях до свавілля з боку правоохоронних органів у ставленні до банкірів та банків.

Так у зазначеній справі Б.М. Фельдман обвинувачений та визнаний винним у наступному:

КАБ “Слов’янський” був боржником компанії “Дата текнолоджі” на суму 10 558 488 грн., строк сплати наставав 28 травня 1997р.

Підстави виникнення цієї заборгованості перевірені судом і встановлено, що ця заборгованість виникла з договору доручення від 05.12.1996р. по прибутках за облігаціями Кримської позички 1996р. другого випуску. Наявність і обґрунтованість цієї заборгованості не викликає ніяких сумнівів, в тому числі і у суду.

Також вироком суду встановлено, що 26 травня 1997р. банк замість того щоб сплатити борг безпосередньо компанії „Дата текнолоджі” придбав у ТОВ „Ібріс” вимоги до компанії „Дата текнолоджі” в сумі 7 466 260 грн. Для цього був укладений договір, відповідно до якого банк повинен був сплатити за уступлені вимоги ТОВ „Ібріс” таку ж суму (7 466 260 грн.) протягом 30 днів з дати укладення договору.

Також вироком суду встановлено, що 28 травня 1997р. листом про залік зустрічних вимог банк „Слов’янський” зарахував однорідні зустрічні вимоги на суму 10 338 488 грн. в тому числі, як встановлено вироком суду, і ті самі вимоги, що були придбані банком у ТОВ „Ібріс”.

Вироком суду встановлено, що після цього банк згідно з умовами договору між банком і ТОВ „Ібріс” розрахувався з ТОВ „Ібріс” за реалізовані вимоги.

Встановивши ці факти, слідство і суд розцінили їх як операції для здійснення Б.М. Фельдманом розкрадання (!) майна банку на суму 7 466 260 грн. (при цьому судом навіть встановлено, що особи які здійснювали ці операції від імені банку та ТОВ „Ібріс” проводили їх самостійно і ці її дії ніяким чином не узгоджувались з Б.М. Фельдманом).

Асоціація українських банків звертає увагу на те, що з фабули обвинувачень очевидно, що ніякого розкрадання насправді не було, а слідством і судом як розкрадання оцінені цілком законні операції банку, які не завдавали шкоди банку.

Засудження банкірів за такими „обвинуваченнями” викликає побоювання, що в наступному за грати можна кинути будь-якого банкіра за здійснення законних операцій, які будуть розцінюватись слідством і судом як „розкрадання”

Сама ж ця справа була порушена за ознаками ухилення від сплати податків при тому, що за цим самим фактом Вищий арбітражний суд України визнав відсутність порушень податкового законодавства з боку банку “Слов’янський” (постанова Судової колегії по перегляду рішень, ухвал, постанов Вищого арбітражного суду України від 11 жовтня 1999р. у справі № 2/2/38 за позовом КАБ “Слов’янський” до ДПІ м. Запоріжжя).

Асоціація українських банків наголошує на тому, що сам факт порушення кримінальної справи про ухилення від сплати податків при наявності судового рішення про відсутність порушення податкового законодавства свідчить про незаконність порушення кримінальної справи, незаконність проведеного досудового слідства і судового розгляду судами першої та другої інстанції

На даний час справа Б.М. Фельдмана надійшла до Верховного Суду України для розгляду в касаційному порядку.

З огляду на те, що відповідно до статті 13 Закону України "Про банки і банківську діяльність" Асоціація українських банків створена з метою захисту своїх членів, вважаємо за необхідне звернутися до Верховного Суду України, оскільки мають місце грубі порушення закону. Це підриває довіру суспільства до банківської системи, менеджерів, які працюють в банках, та їх власників.

Ще 23 листопада 2000 року Асоціація українських банків провела науково – практичну конференцію на тему: "Економічні, правові, соціально – психологічні та інші проблеми, пов’язані з фактичним блокуванням діяльності комерційного банку (на прикладі КАБ "Слов’янський"), матеріали якої додаються.

Ми просимо Верховний Суд України припинити порушення закону у справі банку „Слов’янський” та відновити справедливість.

Додаток: матеріали науково – практичної конференції.

З повагою,
Президент Асоціації українських банків О. Сугоняко

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
////

Как ранее сообщалось, в Верховний Суд Украины 04 марта 2004 г. поступило больше 60 (шестидесяти) личных поручительств народных депутатов Украины, в порядке ст. 152 УПК Украины, в которых народные депутаты просят суд освободить Б.Фельдмана. Многие народные депутаты в поручительствах обращают внимание на то, что само дело по которому обвиняется Б.Фельмдан возбуждено незаконно, вопреки имевшемуся решению арбитражного суда, о том что по этому факту не было никаких нарушений законодательства.
Также 04 марта 2004 г. было распостранено отрытое обращение народных депутатов Украины к Верховному Суду по поводу этого дела (http://ageyev.org/cases/feldman/pressrelease2004-03-04-sec.htm)

Подробнее о деле Б.Фельдмана и банка "Славянский" см. на http://ageyev.org

==============================================================

Адвокатська компанія "Агєєв, Бережний та партнери"
http://www.ageyev.org
e-mail: info@ageyev.org

>
> >
> > >


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua