МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Комітет ВР рекомендує ! І це все ?

03/06/2004 | СТ
Комитет ВР рекомендует почтить в сентябре 2004 года память жертв принудительного переселения со своих этнических земель в Польше
Комитет Верховной Рады Украины по вопросам прав человека, национальных меньшинств и межнациональных отношений рекомендует парламенту поддержать проект постановления о почтении в сентябре 2004 года на государственном уровне памяти жертв принудительного переселения со своих этнических земель в Польше на территорию Украины в связи с 60-летием со дня события.

Как сообщает Информационное управление Верховной Рады Украины, постановлением предложено проведение мероприятий на государственном уровне по оказанию почестей памяти жертв принудительного переселения в 1944-1946 и 1951 годах украинцев со своих этнических земель в Польше в связи с 60-летием со дня события.

В рамках мероприятий предполагается проведение парламентских слушаний на тему: "Депортация этнических украинцев Польши в ХХ веке и пути ликвидации ее отрицательных последствий".

ЛIГАБiзнесIнформ
украинская Сеть деловой информации
www.liga.net

Відповіді

 • 2004.03.06 | СТ

  Re: Комітет ВР рекомендує ! І це все ?

  Аби допекти найдошкульніше, злочин приурочили до найсвітлішого для українців дня – 10 Березня. Збройні польські бандити з Армії Крайової і Батальйонів Хлопських, ніби "недержавні", а "опозиційні" до тодішньої комуністичної влади, вчинили, певне, найбільший злочин польськолї нації проти українців : лише в селах Сагринь, Сиховичі і Ласків протягом доби (!) винищили не менше, ніж дві тисячі українських мешканців, переважно жінок, дітей, старих ( і в дійсності жодного озброєного вояка УПА, як це приписують).
  Вживаємо вираз "польська нація" тому, що ні тодішній промосковський, ні всі наступні польські президенти, уряди, політики країни не відхрестилися від цього дикого злочину. Ініціатори й безпосередні вбивці їм добре відомі, вшановуються, і ніхто з поляків не потурбувався, аби впорядкувати ями, до яких складено трупи. Останки закатованих напевне зрівняли лемеші плугів, бо польській нації, що прямує до Європи, неймовірно вигідно твердити : злочину, що вражає абсурдом і у слов"янському світі нечуваний, не було, бо не могло бути.
  Настирне обілювання триває і має тенденцію до наростання. Пам"ятаємо вимогу до Президента України будувати ще один костьол в Луцьку – ніби польським бандитам замало костьолів у Польщі, де могли б замолювати свої злочини перед українцями. Президенти обох держав відкрили па"ятник над могилою 62-ох поляків, застрілених у волинській Павлівці під командою майбутнього енкаведиста. А в Сагрині ж – не 62 (хоч кожне вбивство – це багато), а ДВІ ТИСЯЧІ ДУШ! І від тих же обох Президентів – ані пари з вуст!.. Ніби міраж. Хотілося б... Але – таки було! Президенти не мають права бути страусами...
  Є сотні ще живаих свідків, сотні по-християнськи непохованих скелетів. Доказів – сповна. Але вони – для тих, хто має талант чути про людське горе, про наругу над співплемінниками. А коли його нема? І ці люди є депутатами Верховної Ради України?..
  Неодноразово вносилися пропозиції влаштувати парламентські слухання про вигнання польською нацією з благословення Москви 700 тисяч українських автохтонів із Лемківщини, Надсяння, Холмщини і Підляшшя при порушенні міжнародно гарантованого захисту прав корінного населення, про виконану в гітлерівських традиціях і у звільнених гітлерівських концтаборах операцію "Вісла". Це були дії, варті Нюрнберзького суду. (І він, таки, колись відбудеться!). А тим часом українські парламентарі у своїй примітивній колотнечі "не знаходять часу", щоб ознайомитися з трагедією співплемінників.
  Зрозуміла позиція гаранта продажу українських інтересів Кучми. Але ж яка вона у т.зв. "опозиції"!.. Потреби в слуханні не бачили навіть Іван Драч та Володимир Яворівський, Віктор Пинзеник... А з ними й ...Віктор Ющенко. Не думаємо, що це додасть йому голосів якщо не зараз, то згодом. Є речі, які не забуваються. Шукає у Польщі друзів? Річ потрібна. Але не за кошт принциповості. Змагання в цьому з Кучмою подвійно ганебне.
  Дякують депортовані зваженій позиції Юлії Тимошенко та згуртованій її фракції, особисто Олександру Морозу, Борису Олійнику, кільком соціалістам і комуністам, не всім "нашоукраїнцям", котрі хотіли довідатися з перших уст, що ж сталося в Сагрині, не за любязно піднесеними польськими "документами", а в дійсності. Україна має знати ще невиявлені масштаби трагедії корінного населення українських Північного Заходу і Південного Заходу в 1938-1944 роках.
  Зараз робиться ще одна спроба влаштувати слухання. Знову, напевне, байдужі будуть у Верховній Раді в більшості. Такі, напевне, тільки ми, українці...
  А поки що вигнанці скорбитимуть у чорну добу 10 березня 2004 року при запломбованих устах неукраїнської, вочевидь, держави Україна. ...І якими жалюгідними виглядатимуть дійсно клоунські дії двох президентів 30 квітня. Зустрінуться ж, ніби 60 років до того нічого не трапилося, вип"ють з нагоди 1 квітня, Дня правди, прочитають заготовлені спічі і похваляться перед Європою :"Працюємо на єднання!" Хочеться вірити : вона не настільки темна, аби не усвідомити : клоуни танцюють-свищуть над незапечатаними могилами винищених мирних автохтонів...
  А ми своїм мовчанням у норах таки схвалимо це? Адже ж Києва, здається, ще не забрали...
  С.Т.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua