МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Основи національної зради.

03/07/2004 | СЕМЕН
ОСНОВНИЙ ПРОЕКТ. МІНІСТР Ю.БОЙКО – Д.ЖВАНІЯ – Б.БЕРЕЗОВСЬКИЙ (ОБНОВЛЕНО)


14:55 05/03/2004

Боротьба між прихильниками прямого і реверсного використання нафтопроводу “Одеса-Броди” виливається на шпальти газет і екрани телевізорів. Опонуючі сторони використовують різноманітні аргументи на свою користь. Прихильники прямого використання говорять про перспективність проекту та підтримку міжнародною спільнотою. Ті, хто виступає за реверс, кажуть, що завдяки залученню компанії “ТНК” та прокачці нафти із Бродів до Одеси Україна зможе заробити мільйони доларів.

Серед прихильників реверсу – Голова НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко і генеральний директор АТ “Укртранснафта” С.Василенко. Ці менеджери для забезпечення реверсу планують задіяти декілька офшорних компаній. Позику “Укртранснафті” планує надати кіпрська офшорка “Скілтон”, використовувати нафтотранспортну систему хоче “ТНК”, а оператором по роботі з одеським нафтовим терміналом повинна стати напівофшорна група швейцарсько-віргінськоостровних компаній під назвою “Коллайд”. Реверсне використання нафтопроводу дозволить переправити на офшорні компанії значну частину отриманих бізнесменами коштів. Набагато менше отримає ВАТ “Укртранснафта”, яку 1 серпня очолив С.Василенко, та український бюджет.

Бойко і Василенко є не єдиними прихильниками реверсу. З ними співпрацюють і відомі парламентські лобісти, які сконцентрувалися, як це не дивно, у фракції “Наша Україна”. Розрахунок простий – реверсне використання нафтопроводу Одеса-Броди може стати ще одним джерелом фінансування виборчої компанії “Нашої України.. З цією метою до “Нашої України” інкорпоруються адвокат Микола Катеринчук і колишній співробітник “Альфа-Банку” Павло Ігнатенко. Як відомо, “Альфа-Банк” - однин із засновників компанії “ТНК”.

Але цього лоббі виявилося замало. До ідеї використання реверсу залучаються російський бізнесмен Борис Березовський і його український партнер Давид Жванія. Останніми днями російська преса багато писала про їхню спецоперацію щодо дивного зникнення кандидата в президенти РФ Рибкіна і переховування його в Києві. Реверс потрібен Жванії та Березовському для фінансування наступної виборчої компанії “Нашої України”. З цією метою вони стають партнерами Ю.Бойка та С.Василенка. У 2003 році керована С.Василенком “Укртранснафта” створює спільно із компанією “Брінкфорд” “МТ-Банк”. Нагадаємо, що “Брінкфорд” контролюється Давидом Жванією, а директором його є Ігор Керезь, який зустрічав нещодавно у Києві Івана Рибкіна. Банк у свою чергу стає співзасновником страхової компанії ЗАТ НСК “Трансмагістраль. Усі ці трансакції проходять із численними порушеннями законодавства.

Нещодавно газета “Московский Комсомолец” процитувала останню розмову Березовського і Жванії:

Березовский: ..., тебе спасибо огромное. Обнимаю... Теперь я лечу вот туда: я на следующей неделе там буду. Получится у тебя основной вопрос - отлично. Не получится: ну что... (Смеется.)
Жвания: По главному вопросу работаем.
Березовский: Я тебя обнимаю, дорогой. И по любому вопросу звони. Пока...

Що мають вони на увазі під “главным вопросом”? Російські мас-медіа вважають, що головним є зрив виборів Володимира Путіна в Росії. Але не виключено, що причина може бути в іншому. Березовський і Жванія могли основним для себе вважати українське питання – чи то забезпечення перемоги “Нашої України” на виборах чи, можливо, отримання особистих прибутків завдяки використанню реверсного напрямку нафтопроводу Одеса-Броди.
Як стало відомо «УК» із інформованих джерел, Президент щойно підписав Указ про призначення Ю. Бойко міністром палива та енергетики України.

Владимир Абросимов специально для «УК»


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".