МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Львові чинили Спротив проти закриття незалежних ЗМІ

03/10/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Близько двох годин тому у Львові пройшла акція протесту проти репресій, що чиняться проти незалежних ЗМІ. Незалежна молодь, що самоорганізувалася у громадський молодіжний рух "Спротив", вирішила творчо підійти до справи і провести замість звиклих мітингів - театралізований перформанс. ЗМІ, такі як "Сільські Вісті", "Радіо Континент", "Радіо Рокс" та інші були представлені активістами з відповідними табличками на спинах. "ЗМІ" вийшли на площу перед пам"ятником Шевченкові та один по одному закували себе в ланцюг. Активіст, що грав Кучму, в цей час грав на гітарі "Мурку", час від часу бив "ЗМІ" і розмовляв цитатами Мельниченка.

Наступною частиною був похід до львівської облдержадміністрації. Під проводом "Кучми" процесія пройшла до місця призначення. Деякий час "ЗМІ" потерпіли знущання "Кучми", після чого скинули ланцюги, начепили на себе наклейки "Спротив" і вивели "Кучму" геть ("Кучма" ще довго здалеку кричав "Я імєю право!").

Під час акції присутнім роздавалися листівки із коротким описом останніх подій з Радіо "Свобода" та Радіо "Континент", а також координатами Спротиву.

По закінченню акції коментар, даний одним із Спротівців численним журналістам, був дуже лаконічним. Він зводився до наступної тези: "Ми не хочемо зараз коментувати нашу акцію, оскільки побоюємося, що якщо ви об"єктивно висвітлюватимете її, Ваше ЗМІ може стати наступним."

Цікаво, що журналісти, які прийшли на акцію та ішли слідом за закутами в ланцюги "ЗМІ", про себе натякали, що вони знаходяться у дуже схожому становищі.

Кількість осіб, що побачила дійство, не перевищувала одної-двох сотень людей, крім того, були помітні "театральні" та організаційні промахи. Та акція вдалася, вона була щирою, і Спротив стверджує, що це тільки початок.

sprotyv@yahoo.com

Відповіді

 • 2004.03.10 | Правник

  (-)

 • 2004.03.10 | DevRand

  молодці! (-)

 • 2004.03.10 | Фройд

  Слава Богу! Це вже на щось схоже

  Чи не збираються автори на гастроль? Наприклад, до Кабміну, там люблять театралізовані вистави. Заразом уряд зможе зарахувати це собі як відвідування однієї вітчизняної театральної вистави у відповідності до запропонованого Закону про підвищення культурного рівня.
 • 2004.03.11 | Franko

  Фотки з акції - у Фотоархіві Майдану (maidan.org.ua/go/foto)

  Якість зображеня відповідає зловленим (captured) з аналогової (хоч і доброї) камери відеокадрам.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua