МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Поздоровляємо всіх хто боровся проти змін до закону про ВРЮ

03/10/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Зміни до закону про Вищу Раду Юстиції перетворились в анекдот. Це маленька, тимчасова, але все таки перемога.


ЇЇ б не було , якби не люди, які боролися проти того щоби ВРЮ отримала ще більші повноваження, і тримала у страху та покорі суддів а також проти того, щоб монополія СДПУ(0) на ВИщу Раду Юстиції тривала необмежено.

Коротко, історія питання: в середині січня 2004, після масованої критики з боку різних джерел Ківалов, Євдокимов і Ко відмовились від першого, найбільш одіозного проекту що виник восени 2003, який надавав ВРЮ потужні важелі впливу на суддів, та дозволяв поточному складові ВРЮ "працювати" необмежений строк. Натомість було запропоновано набагато більш короткий варіант, із збереженням принципових, для замовників, моментів з першого законопректу.

Після повторної хвилі критики, стикаючись з необхідністю діяти швидко (невідворотньо наближаються строки звільнення з посад для частини діючих членів ВРЮ - 12 чоловік до 21 березня) , на світ нещодавно (18.02.2004) з"явився анекдот. Точнішне, анігдот.

Наводимо його повністю:

Проект
(на заміну раніше розданого проекту №4173-1)

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Закону України „Про Вищу раду юстиції”(щодо врегулювання питань, пов’язаних з визначенням правового статусу членів Вищої ради юстиції)
Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до Закону України „Про Вищу раду юстиції” (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 25, ст.146) такі зміни:
В частині 1 статті 6 слова “не старший шістдесяти років” замінити на “не старший шістдесяти п’яти років”, виклавши її в такій редакції: “На посаду члена Вищої ради юстиції може бути рекомендований громадянин України, не молодший тридцяти п'яти років і не старший шістдесяти п’яти років, який проживає в Україні не менш як десять останніх років, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту та стаж роботи в галузі права не менше десяти років.”.
2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.Цей геніальний творчий доробок (бо стислість - сестра таланту :) ) є персональним подарунком від пп. В.О.Євдокимова, Ю.А. Кармазіна, В.Р. Мойсика, Л.І. Грача, В.Й. Развадовського для пана ... В.О.Євдокимова! Саме вік і саме йому не дозволяє добродію Євдокимову бути переобраним ще раз на посаду члєна ВРЮ.

Сьогодні головою ВРЮ обрано Миколу Шелеста (суддя сумновідомого вже Верховного Суду) Не виключено, що трохи згодом зацікавлені особи продовжать наступ для того щоб поставити під контроль підсилену повноваженнями ВРЮ - але поки маємо невеличку перемогу.


Нагадаємо шановним депутатам - над анекдотами потрібно сміятись! За анекдоти не можна голосувати! :)

Згадаємо людей, які за неї боролися: М. Мельник, С.Хмара, В.Шишкін, ряд інших (вибачте кого не назвали), ну і звичайно група новинарів сайту та дописувачів сайту "Майдан" :) , які розробляли і вели це питання.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua