МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ми відмовляємось від копілефту в одному окремому випадку.

03/11/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Йдеться про появу на форумі співробітника Укрчастотнагляду Іллі Бучельникова.

Поява ця є, за його словами, добровільною, за що він може навіть мати неприємності від свого начальства. Оскільки ми маємо претензії не персонально до Іллі Бучельникова, і він не має безпосередньої причетності до вилучення передавача радіо "Континент", ми не даємо дозволу будь-яким засобам масової інформації з посиланням чи без посилання на Майдан згадувати появу Іллі Бучельникова на форумі та цитувати його слова тут.

Звичайно, за відсутністю повної інформації та відповідей на багато питань з боку відповідальних осіб Укрчастотнагляду, можливо, було б заманливо, з точки зору піару, надрукувати деякі цитати з постингів Іллі Бучельникова, однак, по-перше, він висловлює свою особисту точку зору, як людина, а не як чиновник, по-друге, це було б, як мінімум, неетично.

Шляхетну справу треба робити чистими руками.

Відповіді

 • 2004.03.11 | Ilya Buchelnikov

  Re: Ми відмовляємось від копілефту в одному окремому випадку.

  Щиро дякую адміністрації Майдану!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.11 | Лисий

   Re: Ми відмовляємось від копілефту в одному окремому випадку.

   Немає за що. Дякуємо вам - небагато чиновників здатні розмовляти з громадськістю, та ще в нормальному тоні. Тримайтеся!

   ПС: А адміністрації в Майдану немає. :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.11 | Franko

    Бачите, Ілля, - громадська опозиція зовсім не страшна (-)

 • 2004.03.11 | Ok

  Особисте питання до Бучельнікова

  Шановний Ілля, якщо цей форум наразі стає майже інтимним, дозволю собі дуже людське, але може не зовсім скромне зпитання: чи можете Ви вважати себе, ставлячись до майданівців як до людей керованих, таких, яких використовують, ... аколітів, тощо, тож до якої межі Ви особисто можете відчувати себе людиною вільною у своїх вчинках, судженнях ... Тобто що є для Вас тією межею, яка може стати Вам на заваді у Вашему прагненні керуватись власним сумлінням у вчинках. Якщо це дуже особисто для публікації на форумі, прошу відповісти на відомий Вам e-mail. Я відповідала на Ваші питання щодо світогляду.
  Оксана
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.11 | Ilya Buchelnikov

   Re: Особисте питання до Бучельнікова

   Вітаю, пані Оксано. Перші мої постинги нестримані, тому що мене достатньо роздратували однакові листи в якійсь незрозумілій кодировці, все це дуже нагадувало якийсь демарщ запрограмованих роботів. Зайшовши сюди, та трохи почитавши постинги, як Ви може помітили, мої вислови стали більш спокійними. Вислов про аколітів був одним з перших ;-)

   Мені здається, що дійсно використання якесь відбувається. Знаючи те, що певна категорія людей неодмінно відреагує на "свавілля влади" та "утискання свободи слова", що і відбулось, люди, що особисто зацікавлені в функціонуванні Радіо Континент звернулись наприклад на Майдан. За гідну ідею полетіли листи до Центру УЧН, Нацради и в інші місця.

   Я майже впевнений, що більшість з "протестантів" вірить у те, що бореться прти "свавілля влади", але насправді допомагають комусь заробляти гроши, скоріше несвідомо, ніж свідомо.

   Що до мене, мого сумління та свободи судження та вчинків, то я майже завжди користуюсь старим принципом "роби так, як хотів би для себе".

   Коли я служив в армії, в 91-му році під час "путчу", нашу частину могли кинути на Москву. Тоді я вирішив будь за що не стріляти в людей, це був свідомий протест проти повернення тиранії КПРС, продиктований саме сумлінням та глибоким переконанням, що шляху назад неповинно бути. Але в політичної мішанині сьогодення я не можу покладатись ні на чиї слова, тому що світом править Бабілон, гроші і тільки гроші стоять за словами Ющенка, Тимошенко, Симоненка, Мороза, Кучми, Януковича, Марчука і т.д. Базис тільки базис, про надстройку можна забути. Вона буде такою, як скаже базис. Продавати простіше, ніж будувати, а продаватись за гарні гроші ще простіше. ТОму я вважаю себе аполітичним. Все це не для мене. Мої "виступи" направлені до вас тільки з метою запропонувати інший кут зору. І доки я не впевнений в правоті тих дій, на які мене, як громадянина України закликають на кожному куті, я цих лозунгів не прислуховуватимусь. Світом править Бабілан.

   Стати на заваді моїй змозі керуватись лише власним сумлінням зможе пряма вимога, непереборна сила, шантаж, загроза моїм рідним, або ж безмежна віра у справделивість мети того, хто кличе за собою, що також граничить із власним сумлінням.

   Якщо щось незрозуміло, пишіть...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.11 | Franko

    Ви стоїте на абсолютно початковому щаблі розвитку громадянина

    Ilya Buchelnikov пише:
    > Вітаю, пані Оксано. Перші мої постинги нестримані, тому що мене достатньо роздратували однакові листи в якійсь незрозумілій кодировці, все це дуже нагадувало якийсь демарщ запрограмованих роботів. Зайшовши сюди, та трохи почитавши постинги, як Ви може помітили, мої вислови стали більш спокійними. Вислов про аколітів був одним з перших ;-)
    >
    > Мені здається, що дійсно використання якесь відбувається. Знаючи те, що певна категорія людей неодмінно відреагує на "свавілля влади" та "утискання свободи слова", що і відбулось, люди, що особисто зацікавлені в функціонуванні Радіо Континент звернулись наприклад на Майдан. За гідну ідею полетіли листи до Центру УЧН, Нацради и в інші місця.
    >
    > Я майже впевнений, що більшість з "протестантів" вірить у те, що бореться прти "свавілля влади", але насправді допомагають комусь заробляти гроши, скоріше несвідомо, ніж свідомо.

    "Всі вони продажні, політика - брудна справа, я в неї не лізу." Ой, скільки я чув такого на своєму короткому наразі віку!

    Тішить, що ці люди здебільшого ставали переконаними громадянами з чіткою позицією і чітким вибором. У Вас поки що чіткого вибору немає. Все заперечивши, Ви нічого не запропонували. Всім світом правлять гроші, і тому можна на все забити і йти пити пиво :-)

    Цитуючи класиків, "Весь мір *****, все баби *****, а солнце ********* фонарь".

    Бажаю успіхів у перетворенні із Совка на Громадянина, із Споживача на Творця, із слухняного Виконавця, якого кинули публіці для прикриття начальникової задниці, на Менеджера свого життя.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.11 | magda

     Сьогодні у мене день зваженості...

     Ілля, а Вам не спадало на думку, що не лізучи в політику, тобто не підтримуючи одних шукачів бабла, Ви цим самим підтримуєте інших "баблонян"? Подумайте трохи над цим. Я не буду казати, що Ви на першому щаблі. Ви на другому. Але громадянська свідомість починається з третього.

     Стосовно "Континенту". В гілці про культурну революцію я писала про те, що слід приділити увагу кльозетам, а вже потім високій культурі. Може, не потім, а паралельно, але висока культура без кльозетів - смішно, непереконливо і не поведе за собою суспільство.

     Позиція Шолоха дуже скидається на позицію Ющенка. Ми правильні, І ТОМУ інші практичні речі - як необхідність домовлятися чи працювати, чи платити за ліцензію - нас не стосується. Є дійсно всі ознаки того, що сама конфіскація передавача була незаконною. Вона була здійснена органом, який є підрозділом державного ПІДПРИЄМСТВА і як таке непорівнянно з міліціонерами, які відбирають мегафон у бомжа. Тим більше, що мегафон вони відбирати мають право тільки якщо він ним користується вночі під вікнами жилих будинків. Але наша опозиція, так само як і влада, не вміє зрозуміти, що все інше навколо них не кондиціоноване їхньою правильністю, їхньою виключністю.

     Влада тому перемагає, бо працює. Опозиція має шанс перемогти тільки в тому випадку, якщо позірно виконуватиме всі формальні моменти. Треба, щоб не було за що зачепитися. Так, в наших умовах притягнути можна за багато що. Але несплата за ліцензію і неповернення кредиту - це не ситуація вимушеного порушення закону, бо за законом жити неможливо. Це свідома реакція - мені винні, бо я роблю правильні речі. Несу людям вільне слово, або спасіння (як месія).

     Ілля, ми не роботи. Ви можете побачити, що кваліфікую ситуацію я приблизно так, як Ви. Але я роблю інші висновки. Все, що будь-яка людина робить, може співпасти з позицією когось з тих, що зверху. Але це не означає, що ми працюємо на них. Чи на їхнє бабло. Але свідома пасивність - це теж свідомий вибір на користь іншої частини тих, хто зверху. Ми не тільки Вас мейлами завалюємо, ми також намагаємося примусити тих, хто зверху (нашу частину) почати діяти адекватно. Бо у підтримці їх є більше надії на -колись - прихід нормального життя, ніж тих, кого де-факто підтримуєте Ви.

     Діксі.

     Franko пише:
     > Ilya Buchelnikov пише:

     > > Мені здається, що дійсно використання якесь відбувається. Знаючи те, що певна категорія людей неодмінно відреагує на "свавілля влади" та "утискання свободи слова", що і відбулось, люди, що особисто зацікавлені в функціонуванні Радіо Континент звернулись наприклад на Майдан. За гідну ідею полетіли листи до Центру УЧН, Нацради и в інші місця.
     > >
     > > Я майже впевнений, що більшість з "протестантів" вірить у те, що бореться прти "свавілля влади", але насправді допомагають комусь заробляти гроши, скоріше несвідомо, ніж свідомо.
     >
     > "Всі вони продажні, політика - брудна справа, я в неї не лізу." Ой, скільки я чув такого на своєму короткому наразі віку!
     >
     > Тішить, що ці люди здебільшого ставали переконаними громадянами з чіткою позицією і чітким вибором. У Вас поки що чіткого вибору немає. Все заперечивши, Ви нічого не запропонували. Всім світом правлять гроші, і тому можна на все забити і йти пити пиво :-)
     >
     > Цитуючи класиків, "Весь мір *****, все баби *****, а солнце ********* фонарь".
     >
     > Бажаю успіхів у перетворенні із Совка на Громадянина, із Споживача на Творця, із слухняного Виконавця, якого кинули публіці для прикриття начальникової задниці, на Менеджера свого життя.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.03.12 | Ilya Buchelnikov

      Re: Сьогодні у мене день зваженості...

      Аплодую стоячи!

      Це справді конструктивні думки.

      Від реверансів перейду до викладення власних думок.
      Будь-яке державне підприємство заробляє гроші, іноді чималі і дуже великі, наприклад можете ознайомитись з результатами роботи нашого підприємства за минулий рік (розділ прес-релізи на нашому сайті, стаття про засіданні колегії ДКЗІ), і гроші ці за певним виключенням (на власні витрати, на розвиток виробництва) ідуть до бюджету, окрім цього є ще податки. Будь-яке підприємство сплачує податки та обов'язкові збори державі. За право здійснювати свою діяльність підприємства також сплачують гроші державі, а держава видає дозвільні документи (ліцензії та інші).
      Якщо хтось буде нести правду людям, використовуючи при цьому державну власність (радіочастотний ресурс), отримуючи від цієї діяльності прибуток (ретрансляція, надання ефірного часу, реклама) і не сплачуючи державі її долю, то держава знайде спосіб з цим боротись. Це - первинне, бо це написане в законах.
      Все інше знаходиться на рівні бажань.
      Так, я теж хочу чути правдиві новини, мені не подобається радіо, що перверсувало гарне поняття "шансон", та радісні кацапські попсняки на інших станціях, але ці угрупування прикриті з усіх боків, мають всі дозволи та ліцензії, подовжують їх вчасно й також вчасно сплачують державі. Бо це - комерційні підприємства, що мають на меті отримувати прибуток.

      Опозиційні ЗМІ тех можуть отримувати прибуток від своєї діяльності, але формат, формат... В цьому випадку заробляти можна непрямими шляхами, прихованими, не афішуючи свого фінансування, інакше буде вочевідь розходження слова та справи. Крупні грошові потоки від реклами гррілки, тюттюну, тампаксів, ковбаси та інших радощей сьогоденя пройде повз ефір такого підприємства. Але можлива непряма реклама, замовні матеріали і інші прибутки, що найчастіше приховуються, а відповідно не оподатковуються.

      До того ж є певний тиск з боку зацікавлених осіб, що належать до представників влади та грають свю політичну гру, бо отримати підтримку незалежного ЗМІ - це позитивно, рейтинг виросте, справи підуть. Знову ж не за так.

      Я до чого тут такого наговорив, до того, що тільки тим, що несеш правду людям ситий не будеш, часи пророків пройшли. ТОму будь-який незалежний ЗМІ повинен мати джерела фінансування, які не завжди можуть відповідати розумінню відповідності задекларованих ним цінностей.

      Я не підтримую тих, чи інших бабложенців, я кажу, що без цього зараз аж ніяк не прожити. Справа в тому від кого ці гроші. І як розподілюються. Людина слабка, тому гроші, що проходять через її руки, можуть до них прилипнути. А один раз щось перепродав - можеш вважати себе баригою, якому не місце в храмі.

      Тому оплачена правозахисна чи опозиційна діяльність - це не зовсім те.

      Ось тому я з повагою зараз, коли розібрався що до чого, відношусь до майданців, хоча сім'я нє бєз урода напевне, але й урод нє бєз сім'ї.
    • 2004.03.12 | Ilya Buchelnikov

     Re: Ви стоїте на абсолютно початковому щаблі розвитку громадянина

     Ну що ж, так воно і є. Я не бачу чітких орієнтирів, тому що не знаю напевне хто правий, а хто ні. Коли я це побачу - можливо моя позиція зміниться.

     Я вважаю, що до того, як стати громадянином потрібно насамперед стати порядною людиною. Привести до ладу свій внутрішній стан. Набути певний інтелектуальний багаж. Позбавитись упередженості.

     Вся ця політична гіперсексуальність мені просто не подобається, навіть з естетичної точки зору.
   • 2004.03.11 | Лисий

    Re: Особисте питання до Бучельнікова

    Ви що, сектант? Чи, може, растаман? :)

    Звичайно, політика - це концентрована економіка :), але якщо в неї не втручатися, то ці свині (У. Майнгоф) тобі геть на шию сядуть. І сім'ї твоїй у тому числі. Ми не агітуємо за Ющенка. Ющенко (інші перераховані вами достойники) - не панацея.

    Владу треба контролювати, а не казати, що вона брудна. ІМХО. А якщо йдеться про Вавілон, то навіть пісмейкер Боб Марлі, крім констатації Бабілонового бруду, співав про стенд ап фор йо райтс.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.12 | Ilya Buchelnikov

     Re: Особисте питання до Бучельнікова

     Знову згоден.

     Але й контролювати треба цивілізовано. Спочатку розібратись що до чого, а потім волати "Протестую".

     А про вейк ап стєнд ап.. Хм, ось пісмейкер, борець за права, політичний співак Пітер Тош... А вбили його зовсім не за це.

     Да і Капоне засадили за грати за несплату податків, бо продатки - це головне для держави.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.03.19 | Лисий

      Re: Особисте питання до Бучельнікова

      Ilya Buchelnikov пише:
      > Знову згоден.
      >
      > Але й контролювати треба цивілізовано. Спочатку розібратись що до чого, а потім волати "Протестую".

      Так ми шо не цивілізовано? :) Нецивілізовано - це коли бунтующая толпа розриває працівників УЧН на шматки, або якісь одинаки стріляють в чиновників тощо.

      > А про вейк ап стєнд ап.. Хм, ось пісмейкер, борець за права, політичний співак Пітер Тош... А вбили його зовсім не за це.

      Так його, здається під час пограбування вбили. Чи це було політичне вбивство?

      > Да і Капоне засадили за грати за несплату податків, бо продатки - це головне для держави.
      Ну це тут ні при чому, як і смерть Тоша. А от Гет ап, стенд ап - це по-любе. Навіть без лігалайза. :)
   • 2004.03.11 | Ok

    Re: Особисте питання до Бучельнікова

    Ви тепер стали мудрішим ? Колись Ви вирішили будь-що не стріляти, тобто не підкоритись прямому наказу пебуваючи в армії (я не розглядаю варіант рішення не стріляти з власної ініціативи, по нього Ви б не пам,ятали дотепер, це мав бути вчинок), а тапер підствою незважати на власне сумління для Вас може стати пряма вимога ?! Чия ? Адже нам гарантовано право не виковати злочинних наказів, чи не так ? Чи може це право нічого не варте і ми будемо пасивно сприяти розбудові тієї системи подвійних стандартів, від якої власне і потерпаємо ? Комерційний інтерес сам по собі є не великим злом, якщо правила гри відомі, існують механізми впливу на них, що можуть забезпечити громадські інтереси, та такі правила однакові для всіх гравців, ми ж вже з,ясували, що виховати потребу до праці як до процесу складно (це я до Ваших цитат Леніна). За всіма великими проектами стоять гроші, але навіть гроші можна заробляти, або пропонуючи "корисний продукт" вільному ринку, або, як це переважно робиться в нашому оточенні, використовувати вже отриману (без огляду на те, яким чином) владу, для того, щоб примушувати сприймати власні інтереси, або їх прояви "як даність".
    Взагалі гроші не є поганою річчю, бо забезпечують певну можливість мати власну позицію, наприклад, роблять неефективним шантаж позбавленням засобів до існування, мені важко уявити, що з доходами переважної кількості наших держслужбовців є можливість не стати злочинцем, тобто виконувати покладені обов,язки без огляду на потребу створення ситуацій для отримання хабарів, відкатів, тощо, а це робить маріонеткою ! Людина втачає можливість мати власну думку в принципі ! То про яку залежність відвідувачів зокрема Майдану може йти мова ?!
    А щодо політиків, я не знаю жодного, кого б тут безумовно підтримували, проте вібір робити маємо, хоча цю моживість, схоже, не подарують.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.12 | Ilya Buchelnikov

     Re: Особисте питання до Бучельнікова

     Залежність відвідувачів Майдану малась на увазі моральна. І навіть не залежність, а прогнозованість певних вчинків.

     На те, що може мене змусити вчинити проти мого сумління я відповів, що це можливо в тому разі, коли не зможу чинити опір. Писав швидко, тому можливо висловився нечітко.

     Щодо грошей, зрозуміло що без них нікуди. Таке життя. Справа, як Ви кажете в тому хто за що платить.

     Мені таке ось на думку приходить, наприклад. Чому американська влада фінансує трансляцію "Голосу Америки"? Відповідь одна - бо їй це вигідно. Але ж, як усі знають, американським супільством править доллар, в них навіть уособлення американської мрії - це купа грошей. ТОбто вигідно із фінансової точки зору. Впливаючи через свої медіа-засоби на інші країни, Америка досягає якоїсь мети, вносить нестабільність, відволікає суспільство від розбудови власної держави.
     Чи не Америка, Росія наприклад, це ще ближче і нагальніше. Росія діє через владу, зараз, Америка через опозицію. Де в цієй боротьбі наше місце? Місце українців?
     Глобалізація - ось проти чого потрібно виступати.

     Я так почитав трохи та прийшов до висновку, що чимало відвідувачів мабуть підтримують Чечню у війні з Росією? Можливо і війна в Іраку - це добре? Те, що зробили з Югославією, може також добре? Де логіка?

     А все це на ті самі гроші, з-за океану.

     Мені, якщо чесно, досить бридко від всього цього. Якщо можна було б щось робити, я би робив. Але боротьба можлива, якщо є шанс перемогти, боротьба заради боротьби - це для нових Долорес Ібарурі, Чегевар та інших фанатичних Шамилів.
   • 2004.03.11 | DevRand

    Ну, в принципі, все правильно

    З усією відповідальністю стверджую: я - "особисто зацікавлена в функціонуванні Радіо Континент" людина.

    > За гідну ідею полетіли листи до Центру УЧН, Нацради и в інші місця.
    І не тільки листи, але й дзвінки, і ще дещо.


    > Я майже впевнений, що більшість з "протестантів" вірить у те, що бореться прти "свавілля влади", але насправді допомагають комусь заробляти гроши, скоріше несвідомо, ніж свідомо.

    Ну це просто якась образа - грошИ. Та ми не грошИ заробляєм, а довгу гривню! Тут ви знов праві - у нас багато джерел фінансування, серед них є ФСБ, СБУ, ЦРУ а також всесвітній конгрес сіоністів.

    тут ще деталі про сайт, спеціально для вас:
    http://maidan.org.ua/n/faq/1026985844
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.12 | Ilya Buchelnikov

     Re: Ну, в принципі, все правильно

     Я помилився, грошІ, зрозуміло, що грошІ.

     А на рахунок ФСБ, ЦРУ, БНД, чи чогось там ще, то найчастіше люди самі не знають на кого пашуть в кінцевому результаті.
   • 2004.03.19 | Михайло Свистович

    Re: Особисте питання до Бучельнікова

    Ilya Buchelnikov пише:
    > Вітаю, пані Оксано. Перші мої постинги нестримані, тому що мене достатньо роздратували однакові листи в якійсь незрозумілій кодировці, все це дуже нагадувало якийсь демарщ запрограмованих роботів.

    Насправді Ви стали свідками самоорганізованих за долпомогою інтернету людей, оскільки ці "роботи" навіть не знають ні один одного ні (у своїй більшості) "адміністрації Майдану. Щоправда. завдяки Майдану, багато людей вже познайомилися між собою реально і з "адміністрацією" теж.

    >
    > Мені здається, що дійсно використання якесь відбувається. Знаючи те, що певна категорія людей неодмінно відреагує на "свавілля влади" та "утискання свободи слова", що і відбулось, люди, що особисто зацікавлені в функціонуванні Радіо Континент звернулись наприклад на Майдан.

    Ви трохи помиляєтесь. На Майдан ніхто не звертався. Це відвідувачі Майдану, які зацікавлені у функціонуванні Радіо Континент (бо хочуть слухати "Свободу", "Німецьку хвилю" і взагалі різноманітності в ефірі), звернулися до своїх однодумців, і вони відгукнулися. Я особисто знаю людину, яка подала ідею листа, і на 200% знаю, що вона є звичайним позапартійним громадянином, яким ніхто не керує.

    >
    > Я майже впевнений, що більшість з "протестантів" вірить у те, що бореться прти "свавілля влади", але насправді допомагають комусь заробляти гроши, скоріше несвідомо, ніж свідомо.

    Одне іншому не заважає. Допомагаючи Континенту заробляти гроші, ми боремось проти свавілля влади, оскільки навряд чи Ви будете заперечувати, що у нас в ефірі панує демократія та плюралізм поглядів, і що опозиція має таку ж можливість висловлювати свої думки, як прихильники влади.

    >
    > Що до мене, мого сумління та свободи судження та вчинків, то я майже завжди користуюсь старим принципом "роби так, як хотів би для себе".

    Ми так і робимо.

    >
    > Коли я служив в армії, в 91-му році під час "путчу", нашу частину могли кинути на Москву. Тоді я вирішив будь за що не стріляти в людей, це був свідомий протест проти повернення тиранії КПРС, продиктований саме сумлінням та глибоким переконанням, що шляху назад неповинно бути.

    Ну якщо пішли такі аргументи, то на свою користь наведу більш сильний :) Ваш аргумент (я, до речі, не ставлю Ваші слова під сумнів, а просто просторікую у дусі формальної логіки) можна відкинути, оскільки це неможливо перевірити. А мій аргумент такий: під час путчу, коли всі поховалися, на вулиці Києва вийшла жменька людей, що роздавали листівки, і я був серед них, і навіть виступав на мітингу. що має бути десь зафіксовано на плівках, хоча б оперативних у архівах :)

    Це я не для власної пихи, а заради того, щоб підсилити свої подальші слова таким критерієм, як поведінка під час путчу, оскільки Ви свої вирішили підсилити саме цим критерієм.

    >
    > Але в політичної мішанині сьогодення я не можу покладатись ні на чиї слова, тому що світом править Бабілан, гроші і тільки гроші стоять за словами Ющенка, Тимошенко, Симоненка, Мороза, Кучми, Януковича, Марчука і т.д.

    >
    > Але в політичної мішанині сьогодення я не можу покладатись ні на чиї слова, тому що світом править Бабілан, гроші і тільки гроші стоять за словами Ющенка, Тимошенко, Симоненка, Мороза, Кучми, Януковича, Марчука і т.д.

    Я дуже сильно сумніваюся, що Ви знайомі з цими політиками і взагалі знаєте їхню мотивацію. Тому Ваші слова про Бабілан наводять лише на думку, що Вами він також править, бо він, для Вас править світом. Я ось так не вважаю, бо і мною він не править, і купою інших моїх знайомих, і на вчинки багатьох політиків він не впливає так, як це здається Вам. Навряд чи Ви маєте докази своїх слів, однак кидаєтеся ними, не роздумуючи.

    >
    > Базис тільки базис, про надстройку можна забути. Вона буде такою, як скаже базис. Продавати простіше, ніж будувати, а продаватись за гарні гроші ще простіше.

    Не знаю, чи дивилися Ви вчора дискусія на "1+1" дискусію щодо кримських татар та земельного питання в Криму. Там виступав народний депутат України Рефат Чубаров, з яким я знайомий особисто і якого дуже поважаю. І він казав, що не може на свою депутатську зарплату освоїти надану йому ще у 1992 році земельну ділянку, тобто збудувати там пристойне житло. І це - правда, хоча нардепом він уже другий термін підряд. Якби Рефат Абдурахманович захотів, то він би вирішив питання "освоєння" своєї земельної ділянки протягом місяця. Достатньо було проголосувати за рехворму й отримати мільйон доларів. А можна було б і більш непомітно, наприклад, не піднімати у своїх запитах і зверненнях якісь питання, які муляють одне місце деяким чиновникам, а виборцю пояснити, що не мав часу, вигадати ще якусь причину, легко довести виборця до нервового зриву, а потім посваритися з ним і мати аргументи, чому він не вирішує цього питаня. І ніхто б про це не дізнався, а Чубаров мав би свої гроші.

    Те саме можна сказати про багатьох інших опозиціонерів. Позавчора я зустрів у метро народного депутата Валерія Асадчева (взяв би мільйон та й їздив би на "Мерсі"), я бував у багатьох депутатів вдома, причому в самі несподівані моменти для них, я знаю, як харчується родина Левка Лук"яненка (боюсь, що гірше за Вашу, бо там купа людей), знаю, що Тарас Чорновіл їсть "Мівіну" на сніданок, бо на депцтатську зарплату в ресторані готелю "Україна" не прохарчуєшся, я бачив як депутатам пропонували гроші за зовсім невідомі широкому загалу, дрібні з точки зору політики гроші. Причому навіть не за те, щоб вони щось зробили, а щоб дечого не робили. І ніхто б цього не помітив, що вони щось там не зробили. Я знаю, як платяться гроші за голосуваня, запити та звернення, і одного разу випадково став навіть безпосереднім свідком роздачі бабла під куполом (роздатчик тікав від мене з дипломатом).

    Я не ідеалізую всю опозицію, бувають випадки, коли деякі опозиціонери теж беруть гроші за якісь дрібниці (ці "дрібниці" іноді бувають суттєвими) або за те, що нічого не робитимуть. Однак навіть у тих, хто бере, є межа компромісу, на який вони підуть заради бабла.

    А за яке бабло відсиділи кращі роки свого життя радянські дисиденти, деякі з яких є ще і зараз депутатами? Причому ніхто з них і подумати не міг, що вони доживуть до незалежності та стануть депутатами.
   • 2004.03.19 | Dworkin

    Штрихи к портрету гражданина

    Ilya Buchelnikov пише:
    > Мені здається, що дійсно використання якесь відбувається. Знаючи те, що певна категорія людей неодмінно відреагує на "свавілля влади" та "утискання свободи слова", що і відбулось, люди, що особисто зацікавлені в функціонуванні Радіо Континент звернулись наприклад на Майдан. За гідну ідею полетіли листи до Центру УЧН, Нацради и в інші місця.

    Ну для начала, хочу извиниться, если наши звонки сильно повлияли на душевное равновесие Вас лично и других честных госслужащих. Должен признаться, я тоже приложил к этому руку: мне одному из первых пришла в голову идея позвонить в УЧН и выяснить в чем дело (жаль не могу сейчас отыскать свой первый постинг на форуме с этой идеей). Но идея оказалась настолько "витающей в воздухе", что за нее тут же ухватились и другие активисты Майдана.

    Боюсь Вас разочаровать, но я лично не знаком ни с кем с радио "Континент". Более, того я даже не был их регулярным слушателем (хотя и знал, что радио неплохое). Как один из "генераторов идеи" могу сказать, что в основе акции лежали мсли далкие от лоббирования чьих бы то ни было интересов, кроме интересов гражданского общества в Украине. Могу сказать за себя: когда из эфира пропадает сначала "радио Рокс" ретранслирующее ВВС и сессию Верховной Рады, потом вскоре "Свободу" вытесняют с "Довиры", а помто еще и закрывают "последнюю отдушину" на УКВ в виде "Континента", то у меня в мозгу просто срабатывает красный зуммер: "Со свободой слова что-то не так! Надо что-то делать!"

    Признаюсь сразу: меня НИКТО НЕ УПОЛНОМАЧИВАЛ следить за свободой слова на Украине, мне никто не давал гранты на изучение информационного поля или на общественную деятельность. Просто однажды я понял, что Я ТОЖЕ В ОТВЕТЕ за что, что происходит в нашей стране. И от меня и моих действий ТОЖЕ ЧТОТО МОЖЕТ ЗАВИСЕТЬ. И именно это понимаение заставляет меня что-то делать. Думаю, то же самое могу сказать про себя и другие активисты Майдана.


    > Я майже впевнений, що більшість з "протестантів" вірить у те, що бореться прти "свавілля влади", але насправді допомагають комусь заробляти гроши, скоріше несвідомо, ніж свідомо.

    Может мы кому-то и помогаем "зашибать бабки" или неосознанном лоббируем чьи-то интересы. Но то, что данная акция была абсолютно гражданской, спонтанной и не имеющие отношения ни к учредителям "Континента", ни к западным фондам, ни официальной оппозиции - можете быть совершенно уверены.

    Просто мы считаем, что закрытие одной из последних радиостанций ретранслирующих альтернаитвные мнения накануне выборов должно быть очень строго аргументировано со стороны делающих это чиновников.

    И еще. Мы почти ровесники и несколько лет назад я был таким же аполитичным как и Вы. Но однажды на основе анализа окружающего мне стало предельно ясно, что вся наша ЭКОНОМИКА (а точнее ее проблемы) - это не что иное как продолжение ПОЛИТИКИ. И отгораживтаь себя от участия в политике, это значит соглашаться со всем тем плохим, что есть в нашей жизни.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua