МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чому знищують "Голос України"?

03/11/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Чому знищують "Голос України"?

Як ви знаєте, навколо "Голосу України" відбувалися достатньо дивні, як для офіційного органу ВР, речі.

- депутатський корпус в більшості своїй ігнорував те, що над газетою у зв"язку з судовим позовом від ТНК нависла загроза знищення;

- небачена нахабність вимог позивачів (ТНК) - вимога сплатити 500 тис. гривень моральних збитків за публікації, доведені документами і визнані іншим судом достовірними;

- небачена нахабність суддів Дарницького районного суду Леонтюк та Щасної, які ігнорували усі можливі норми закону під час винесення рішеннь проти "Голосу України" .Нещодавно ми дізналися причину всіх цих дуже прикрих, більш характерних для опозиційних видань, подій, що звалилися на голову газети. Це - покарання за спробу дотримуватись незалежної позиції.

І схоже, що це покарання з боку керівництва парламенту. Останнім часом газета, користуючись своїм статусом, почала дозволяти на думку "властьімущіх" занадто багато. Тому, за непідтвердженою, але вартою довіри інформацією від нашого джерела, керівництвом ВР було прийнято рішення газету знищити фінансово. Далі буде засновано нову газету - офіційний орган ВР, з набагато більш слухняною редакційною політикою та набагато більш лояльним складом журналістів. І та, нова газета вже не буде дозволяти собі "вибриків" і розкривати, як на самому вищому рівні розкрадається державне майно на кшталт ЛиНОСу.

Залишається поспівчувати журналісту Сергію Лавренюку, який у цій історії постраждає найбільше - саме його примусять сплачувати 250 з гаком тисяч гривень, як приклад для інших журналістів: "будьте незалежними, не будьте конформістами, і з вами буде так само"

Завтра, 12 березня, в 14-00 в Києвському апеляційному суді відбудеться засідання по цій справі. Всіх небайдужих до свободи слова, в першу чергу журналістів, закликаємо прийти завтра в залу суду. Дуже, дуже сподіваємось побачити у залі засідань також опозиційних депутатів - інакше можна буде підозрювати, що вони заодно з "більшістю" і керівництвом ВР.

Стало також відомо, що у випадку, якщо за цією справою закрити "Голос України" не вдасться, то на черзі ще ряд не менш нахабних позовів проти газети, які покликані за будь яку ціну її знищити.

Відповіді

  • 2004.03.11 | vmo1

    Re: Чому знищують "Голос України"?

    Російські ТаНКісти хочуть закрити парламентську газету “Голос України”

    12 березня 2004 року о 14.00 біля Київського апеляційного суду (вул. Володимирська, 15) Всеукраїнське молодіжне об’єднання “Молодь – надія України”, громадська організація “Молода Просвіта”, ВО “Народна опозиція” проводять спільний мітинг на захист свободи слова та проти закриття через багатотисячні судові позови офіційного друкованого органу Верховної Ради України – газети “Голос України”.
    За словами голови ВМО “Молодь – надія України” Вадима Гладчука, молодих українців вражає небачена нахабність вимог позивачів російської ТНК з вимогою сплатити 500 тис. гривень моральних збитків за публікації у парламентській газеті “Голос України”, доведені документами і визнані іншим судом достовірними. А представники ВО “Народна опозиція” закликають всіх небайдужих до свободи слова, в першу чергу журналістів, прийти завтра в залу суду. Дуже сподіваються учасники акції “Волю слову” побачити у залі засідань також опозиційних депутатів…


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua