МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інтрига моменту (або момент інтриги)

03/11/2004 | Shooter
Вона сконцентрована в одному: як провести реХВорму/як не допустити Ющенка до влади.

Проте це явище є не настільки однозначним, як це видається на перший погляд. Детальний і розширений аналіз всіх можливих сценаріїв та дії в них головних політичних осіб зайняв би не одну сторінку... За браком часу зупинимося лише на одному моменті на ім'я "рецидивіст Янукович".

Ситуація складається так, що в разі успішного проведення рехворми і переходу повноважень від Кучми до контрольованої сьогодні бандюками ВР, Януковичу немає ні найменшого сенсу балотуватися на виборах президента. Що майже з 100% гарантії робить президентом Ющенка (хай навіть і з суттєво обмеженими повноваженнями). Обидва фактори є вкрай негативними для Мудведчука, оскільки не дає йому "розвернутися" ще до виборів-2006 (максимум, на що він може розраховувати - місце Зінченка, і то при умові, що "більшовицька криця не попливе", що є вельми сумнівним за президента Ющенка). З іншого боку, тандем Ющенко-Янукович в певний момент може просто домовитися і викинути за непотрібністю Мудвечука з обрізаними на обочину. Після чого СДПУ(нуль) розвалиться як картковий будиночок (окрім окремих трубоголових індивідуумів типу банд. Суркіса).

Що би я робив на місці Мудведчука? Погодився би на перехід повноважень до ВР в 2006 році. В цьому випадку би: а) Янукович обов'язково би балотувався; б) НУ би була або змушена голосувати за реформу, або би заробила "мінусові" очки, в т.ч. і перед Заходом; с) стала би високою ймовірність єдиного бандюківського кандидата на ймення Янукович. і якщо би "чудо праізошло" (малоймовірно, проте...) Мудведчук би отримав карт-бланш в ВР; д) СПУ би однозначно підтримала рехворму.

Звісно, зацікавлених сторін, як і пов'язаних з реХВормою варінтів, є більше, проте вище наведений є цікавий навіть "у відокремленому" вигляді...

Відповіді

 • 2004.03.12 | Максим’як

  Re: Медведчук, щоб досягти мети, повинен робити те, що потрібно

  Медведчук, щоб досягти мети, повинен робити те, що потрібно Путіну і Кучмі (хоч ці два можуть мати різні інтереси). Тобто, Медведчук не зовсім може діяти тільки так, як йому треба. Тактика його банди - витягувати власну користь із ситуації.

  Треба спочатку подивитися, яка із кандидатур влаштовує Путіна на посаді голови Уряду після реформи. Якщо Янукович, то він буде головою і Медведчук справді пролітає, як фанера, може навіть буде змушений сам балотуватися, або "випхає" Тигипка, щоб на його місце сісти.

  Але більше виглядає, що Путін не підтримає Януковича, хоча біографія Януковича вказує, що без підтримки спецслужб він не отримав би вищу освіту та не зробив би кар"єру із двома судимостями (при комуністах - це були дуже принципові моменти). Отже, повинен існувати місточок між Януковичем і КҐБ (але це тільки припущення).

  Реформа спрямована тільки проти Ющенка чи іншої "випадкової", нережимної особи. І "реформа" може бути справді перенесена на пізніше, якщо наприклад на виборах переможе потрібна Путіну людина.

  Головну роль в українських виборах відіграє Росія, а не Медведчук. Росія не буде йти на ризк, тому її кандидат має прийти до влади не через вибори.
 • 2004.03.12 | ilia25

  Не переживайте ви так за Медведчука :)

  Shooter пише:
  > Ситуація складається так, що в разі успішного проведення рехворми і переходу повноважень від Кучми до контрольованої сьогодні бандюками ВР Януковичу немаж ні найменшого сенсу балотуватися на виборах президента. Що майже з 100% гарантії робить президентом Ющенка (хай навіть і з суттєво обмеженими повноваженнями). Обидва фактори є вкрай негативними для Мудведчука, оскільки не дає йому "розвернутися" ще до виборів-2006 (максимум, на що він може розраховувати - місце Зінченка, і то при умові, що "більшовицька криця не попливе", що є вельми сумнівним за президента Ющенка).

  По-перше, він і без місць проживе, йому буде достатньо, що без СДПУ(о) ніхто більшості в парламенті не створить. А саме так і буде.

  > З іншого боку, тандем Ющенко-Янукович в певний момент може просто домовитися

  Ага, це ваша завітна мрія, ще завітніша, аніж реформа з 2006-го :) Тільки у вас знову з арихмометром проблеми -- в Ющенка з Януковичем все одно для більшості депутатів не вистачить. А іншим мочити Медведчука -- то самогубство, бо він є їх єдиним захистом від Януковича.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.12 | Shooter

   A vy troshky namahajtes'a dumaty

   ilia25 пише:
   > Shooter пише:
   > > Ситуація складається так, що в разі успішного проведення рехворми і переходу повноважень від Кучми до контрольованої сьогодні бандюками ВР Януковичу немаж ні найменшого сенсу балотуватися на виборах президента. Що майже з 100% гарантії робить президентом Ющенка (хай навіть і з суттєво обмеженими повноваженнями). Обидва фактори є вкрай негативними для Мудведчука, оскільки не дає йому "розвернутися" ще до виборів-2006 (максимум, на що він може розраховувати - місце Зінченка, і то при умові, що "більшовицька криця не попливе", що є вельми сумнівним за президента Ющенка).
   >
   > По-перше, він і без місць проживе, йому буде достатньо, що без СДПУ(о) ніхто більшості в парламенті не створить. А саме так і буде.

   Uhu. -30 SDPU(0) a vzamin + 100 NU - prote nijakoji bil'shosti ne vyjde. ;)

   > > З іншого боку, тандем Ющенко-Янукович в певний момент може просто домовитися
   >
   >Тільки у вас знову з арихмометром проблеми -- в Ющенка з Януковичем все одно для більшості депутатів не вистачить. А іншим мочити Медведчука -- то самогубство, бо він є їх єдиним захистом від Януковича.

   Shche raz, Ill'a, 100>>30. I pry prezydentovi Jushchenkovi je nabahato krashchym zaxystom vid Janukovycha, nizh 30 "nikoho" Mudvedchuka.

   Nu i 40+30+70=140 (try band'uka bez Kuchmy. jakshcho zh Janukovych prohraje vybory v razi rexvormy-2006, to daj Bozhe, shcho b i 120 zalyshylos'a). V toj chas, jak 100+20+20=140 (NU+SPU+BJuT). A teper vhadajte (z odnoho razu) kudy pobizhyt' boloto u zhadanomu vypadku (Jushchenko - prezydent, rexvorma v 2006). I navit' jakshcho Jushchenko - prezydent, rexvorma v 2004, to Janukovychu vyhidnishe kolaboruvaty z NU ta Jushchenkom, nizh z Mudvedchukom, pozbavlenym absol'utnoji vlady Kuchmy, jakoju vin s'ohodni dysponuje.

   Vyhidnishe ce dl'a Janukovycha jak z tochky zoru periodu 2004-2006, tak i z tochky zoru 2006 roku, koly zhadanych "120 tr'oxband'ukiv" (i to jim vsim pryjdet's'a nabraty po minimumu 7% na vyborax, shcho je sumnivnym) razom z 60-70 komunistiv mozhut' uspishno sformuvaty opozyciju.

   Dumaju, shcho Janukovych ce vse, na vidminu vid Vas, prekrasno rozumije.

   Opanovujte azy aryxmetyky, opanovujte. I likujte svij instynkt pechernoho antyjushchenkizmu.
 • 2004.03.12 | Ukropithecus (robustus)

  Скоро і Ющенко стане прихильником реформи

  бо Януковичу ніяких і фальсифікацій не треба, ще зробить трохи позітіва і стане президентом.


  Ющенко продолжает лидировать в рейтинге кандидатов в Прездиенты  Ющенко и Янукович имеют наибольшие шансы выйти во второй тур выборов ПрезидентаКорреспондент.net

  12 Марта 2004, 16:40

  Если бы выборы Президента Украины состоялись в воскресенье, 14 марта, наибольшие шансы на выход во второй тур имели бы лидер блока "Наша Україна" Виктор Ющенко и премьер-министр, лидер партии Регионов Украины Виктор Янукович, передает Интерфакс-Украина.


  Об этом свидетельствуют данные социологического опроса, проведенного Украинским центром экономических и политических исследований им. Александра Разумкова, которые обнародовал в пятницу, 12 марта, президент центра Анатолий Гриценко.

  Согласно соцопросу, за Виктора Ющенко в ближайшее воскресенье готовы проголосовать 22,3% избирателей, кандидатуру Виктора Януковича готовы поддержать 13,2% избирателей. Третью позицию занимает лидер Компартии Петр Симоненко, рейтинг которого составляет 11,6%.

  Кандидатуру лидера Соцпартии Александра Мороза готовы поддержать 6,8% избирателей, лидера БЮТи Юлии Тимошенко - 4,4%, лидера прогрессивных социалистов Натальи Витренко - 3,1%, главы Нацбанка, лидера партии "Трудова Україна" Сергея Тигипко - 2,8%, главы Администрации Президента, лидера СДПУ(о) Виктора Медведчука - 2,2%, председателя Верховной Рады Владимира Литвина - 2%, министра обороны Евгения Марчука - 1,1%.

  Против всех кандидатов голосовали бы 9,2% опрошенных, не принимали бы участия в выборах - 7,7%, не определились - 13,6%.

  Комментируя результаты исследования, Анатолий Гриценко отметил, что рейтинг Виктора Ющенко по сравнению с февральским опросом УЦЭПИ не изменился, Виктора Януковича - вырос на 3,1%.

  "Причинами такого роста могут быть заявления премьера о намерениях правительства ранее намеченного срока поднять уровень минимальной заработной платы, повысить зарплаты бюджетникам, увеличить пенсии. Премьер ежедневно присутствует на центральных телеканалах, что также сыграло свою роль", - считает эксперт.

  Несколько вырос и рейтинг Александра Мороза.

  Гриценко сообщил, что шансы Януковича на выход во второй тур выборов еще более возрастут, если он станет единым кандидатом от власти. В этом случае за него готовы проголосовать 17,2% избирателей, за Ющенко - 23%.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.12 | Максим’як

   Re:Наразі Янукович не хоче йти на вибори. І ч.2 опитування.


   12 березня 2004, 18:49
   ForUm

   Радченко не має великих шансів стати єдиним кандидатом від влади

   Прем’єр-міністр України Віктор Янукович, згідно з результатами опитування Центру Разумкова, має більше за інших шансів стати єдиним кандидатом від влади на майбутніх президентських виборах. Серед тих, хто вірить у можливість висунення єдиного кандидата від влади, 61% вважає таким кандидатом В.Януковича. Найменше шансів стати єдиним кандидатом від влади у секретаря Ради національної безпеки та оборони України Володимира Радченка - 0%.

   Коментуючи результати опитування в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна», експерт Центру Разумкова Юрій Якименко зазначив, що лише 31,3% опитаних вірять у здатність членів «широкої демократичної коаліції» домовитися про кандидатуру єдиного кандидата на наступних президентських виборах, не вірять - 44,1% учасників опитування. Не змогли відповісти на це питання 24,6% респондентів.
   Серед тих, хто вірить у можливість висунення єдиного кандидата від влади, Леоніда Кучму вважають таким кандидатом 10,2% (2-е місце після В.Януковича). Інших політиків як єдиного кандидата від влади респонденти підтримали таким чином: голова адміністрації президента, лідер СДПУ(о) Віктор Медведчук - 4,8%, міністр транспорту Георгій Кирпа - 3%, голова Національного банку, лідер партії «Трудова Україна» Сергій Тігіпко - 2,6%, спікер парламенту Володимир Литвин - 2,4%, лідер Партії промисловців і підприємців, голова УСПП Анатолій Кінах - 1,8%, міністр оборони Євген Марчук - 0,8%, Іншого політика назвали 0,5% опитаних, не змогли відповісти - 12,9%.

   На думку Ю.Якименка, характер відповідей свідчить про те, що велика частина респондентів критично сприймає здатність пропрезидентських сил висунути єдиного кандидата. «Головними перешкодами на шляху висунення єдиного кандидата є взаємна недовіра, що існує серед пропрезидентських фінансово-політичних груп, а також побоювання того, що найбільш рейтинговий кандидат у разі своєї перемоги проігнорує зобов’язання, взяті перед членами коаліції в момент висунення», - зазначив він.
   «Воднораз, не висуваючи зі своїх лав найбільш рейтингового кандидата (на сьогодні ним є В.Янукович), пропрезидентські сили значно зменшують свої шанси на успіх на виборах - 2004. Громадяни ж у своєму виборі орієнтуються, передусім, на здатність кандидата перемогти, і тому саме у В.Януковичі бачать єдиного кандидата від влади», - наголосив експерт.

   Крім того, як зазначив директор політико-правових програм Центру Разумкова Ігор Жданов, В.Янукович є найбільш складним суперником для лідера «Нашої України» Віктора Ющенка, який зараз у разі виходу у другий тур виборів перемагає всіх можливих суперників. Згідно з результатами опитування, в парі «Ющенко - Янукович» за В.Ющенка готові проголосувати 34,3% респондентів (у листопаді 2003 - 37,9%), за В.Януковича - 24,4% (25%). «Для лідера «Нашої України» нинішній прем’єр є найбільш складним суперником, оскільки відстань між ними зменшується, а В.Янукович має такий «козир», як статус голови уряду. Останній, у свою чергу, надає можливості здійснення під час виборчої кампанії заходів популістського напряму, необмеженого доступу до ЗМІ, розпорядження «адміністративним ресурсом». Усе це може служити резервом, за допомогою якого В.Янукович може наздогнати В.Ющенка», - вважає експерт.

   У парі «Ющенко - Симоненко» за В.Ющенка готові проголосувати 34,7% респондентів, за лідера Компартії Петра Симоненка - 23,4%, навіть за умови, що за останнього буде закликати голосувати своїх виборців лідер Соцпартії Олександр Мороз, зазначив І.Жданов. За його словами, «потенційні ресурси зростання електорату лідера комуністів очевидно недостатні для того, аби подолати розрив між ним і В.Ющенком». Аналогічна ситуація, на думку експерта, у парі «Ющенко - Мороз», коли за першого з кандидатів готові голосувати 35,5% виборців, за другого - 17,9%.

   Якщо ж уявити гіпотетичну ситуацію, коли В.Ющенко не братиме участі у виборах або буде знятий з реєстрації, і у другий тур вийдуть О.Мороз і В.Янукович, то лідер соціалістів отримає 22,1% голосів, а діючий прем’єр - 27,6%, зазначив І.Жданов. «Таким чином, на даний момент В.Ющенко має найкращі шанси на перемогу у другому турі виборів з будь-яким опонентом, однак найбільш складною ситуація виглядає у випадку, якщо ним виявиться В.Янукович», - наголосив експерт.

   У ході загальнонаціонального опитування соціологічної служби Центру Разумкова, яке проводилося з 4 по 10 березня 2004 року, було опитано 2012 міських і сільських жителів віком старше 18 років у 118 населених пунктах. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.13 | Ukropithecus (robustus)

    Все залежатиме від Куми

    Якщо Кучма дійсно зробив ставку на реформу, і донецькі спробують її провалити, Кучма просто викине Януковича, і за пару місяців про нього всі забудуть як і про Кінаха. А те що Янукович хоче стати президентом - сумнівів немає.
  • 2004.03.13 | 123

   Думаю, розумківці просто провокують Януковича

   На балотування у президенти і протидію реформі :).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.13 | Ukropithecus (robustus)

    Я думаю трохи інакше

    Більшість показала що вона спроможна на серйозний політичний процес, і якщо треба, то може іти на компроміс з опозицією. НУ ж своєю ідіотською позицією показала, що для них головне щоб Ющенко став президентом. Люди не довіряють політикам які кон'юнктуру ставлять вище за принципи, і оте відоме, вже остогидле, але справедливе - всі вони однакові саме це і означає. Тому якщо Ющенко сказав, що для них закон про пропорційні вибори є наріжним каменем, то за нього треба голосувати, і так по всіх пунктах. Принциповість політика є його політичним капіталом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.13 | Максим’як

     Re: Думка не оригінальна, нею вже всі форуми і ЗМІ просмерділи.

     Луценко і Мороз на принципову позицію Ющенка стосовно голосування за "пропорційний" закон сказали приблизно так: "ВІН ХОЧЕ ЧИСТИМ БУТИ І НЕ ЗАБРУДНИТИСЯ".

     Так вони визнали самі, що залізли по вуха у лайно і їх зло бере, що поряд у вигрібній ямі біля них та Кучми не має Ющенка.

     Це не той випадок, коли "за компанію і жид повісився". :)

     Тут йдеться не про "пропорційний" закон, а про РЕФОРМУ ЗБЕРЕЖЕННЯ ВЛАДИ ЗА РЕЖИМОМ. Ви різницю розумієте? Мабуть, вдаєте, що не розумієте. :)

     Тобто, цей закон розглядається у комплексі реформи і голосування за нього може свідчити, що Ющенко побічно підтримує реформу. Ющенко і Тимошенко, ще мають два роки спереді, щоб проголосувати за закон про пропорційні вибори. Тим більше, що всі голосування, починаючи від 23 грудня 2003 стосовно теми реформи є не легітимні.

     Якщо щей Ющенко включиться у незаконний процес у Верховні Раді, то на що і на кого має тоді розраховувати український народ?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.03.13 | Ukropithecus (robustus)

      Ну так люди ж і бачать, що Ющенко хоче зберегти режим

      з тією тільки різницею, що очолювати режим повинен не Кучма, а Ющенко. Я ж про це і писав. Ніяке зло Мороза не бере, він в політиці не новачок і не таке бачив. Особисто я не є прихильником Мороза, бо не поділяю його позицій щодо власності на землю, приватної власності взагалі, пріоритетів зовнішньої політики, ролі партій і т.і. Але тут мова йде про інше, Мороз послідовний політик, він весь час казав про реформу і тепер діє послідовно і згідно з тими тезами, на яких весь час акцентував увагу, і в порівнянні з цим його мало хвилюють такі речі як особистий рейтинг, або хто буде наступним президентом. НУ ж коли шла на вибори казала про зміну системи влади, а виявилось, що під зміною системи влади мається на увазі заміна Кучми на Ющенка. Несерйозно, якщо не вдаватись до такого терміну як "розвести лоха".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.13 | Максим’як

       Re:Ющенко не диктатор, він не має що зберігати і Кучмі не сприяє

       У Вас, шановний, у голові все первернулося? Так як написано і я зрозумів, виявляється у нас Ющенко, а не Кучма диктатор і Ющенко, а не Кучма очолює режим і Ющенко бореться за збереження режиму, а Мороз із Кучмою придумали реформу, щоб Ющенко не зберіг режим?

       Я би мав щось прокоментувати, але не бачу потреби - Ви себе можете втішати такими думками, але вони повністю, м"ягко кажучи, не повноцінні.
    • 2004.03.13 | Shooter

     І як завжди - дещо збочено

     Ukropithecus (robustus) пише:
     > Принциповість політика є його політичним капіталом.

     Саме так. І принциповість Ющенка-політика, полягає в тому, що владу повинен мати той, за кого проголосував виборець. Нагадую для Вас, що об'єднані бандюки набрали "аж" 18%, в той час як один Ющенко (НУ) - 25%.

     І якщо НУ і Ющенку вистачає принциповости боротися з відвертою урзупацією влади бандюками, не погоджуючись на хабарі у вигляді пропорційного закону, - честь йому і хвала за це.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.03.13 | Ukropithecus (robustus)

      Ну і в чому тут принциповість?

      > Саме так. І принциповість Ющенка-політика, полягає в тому, що владу повинен мати той, за кого проголосував виборець. Нагадую для Вас, що об'єднані бандюки набрали "аж" 18%, в т.ч. як один Ющенку (НУ) - 25%.

      Дивна якась у Вас логіка - за Ющенка загалом (списки + мажоритарка) проголосувало 25%, і Ви вважаєте що це всі виборці, чи більшість виборців? От коли Ющенко набере на парламентських виборах 50%, тоді він сам зможе сворити більшість. А до 25% ще треба десь знайти 25%. Те що Ви посилаєтесь на 18%, то це загальновідомо, на мажоритарці голосують за особистостей, а не за партії. Оскільки з особистостями у нас сутужно, то на мажоритарці і голосують за начальників, бо вони всім відомі. І навпаки - партія начальників є нонсенсом, тому вони небагато взяли за списками.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.13 | Shooter

       Ще раз - спеціально для Вас

       Вся реХВорма (я вже мовчу про методи її реалізації)- це є спроба урзупації валди на 2 роки політичними силами, котрі отримали 18% довіри населення на виборах.

       І будь-який політик, котрий цьому протистоїть, діє в інтересах абсолютної більшости виборців. Хоча би тих 40%, які проголосували за НУ+СПУ+БЮТ.

       А все решта - то є паси руками а-ля піхвошики-карчинцскі. Тільки Вам в цьому до них - далеченько.
    • 2004.03.13 | Shooter

     І ще

     Ukropithecus (robustus) пише:
     > Більшість показала що вона спроможна на серйозний політичний процес,

     "Більшість", себто сплав совіцької номенклатури та постсовіцьких бандюків, показала, що заради збереження корита вони готові на все.

     Що там така "рехворма"....
   • 2004.03.13 | Максим’як

    Re: Янукович може тільки затягнути прийняття реформи.

    Проти він не виступить, бо страшно.

    А зараз є досить часу до початку кампанії - 3 місяці. Янукович хоче мати владу, а не президентську посаду.

    Різниця між Ющенком і Януковичем на посаді президента із обрізаними повноваженнями є дуже велика. Янукович буде просто "городнім пугалом", якого і горобці не боятимуться, а Ющенко буде з того крісла апелювати до суспільства і бути дуже ефективним.

    Для Януковича і донецьких така посада є поразкою - вони будуть повністю поза владою і фінансовими потоками. Тому він і каже, що хоче спочатку подивитися, що матиме у свому розпорядження президент, а що голова Уряду. Зараз він не виявляє жодного бажання йти на президента, хоч місяців 2-3 тому вже муркотів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua