МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Молодіжна партія України вважає неприпустимим платне навчання в держав

03/11/2004 | Майдан-ІНФОРМ
“Рішення Конституційного суду України, яким підтверджується законність отримання вищої освіти на платній основі в державних і комунальних навчальних закладах, хоча й було прогнозованим, не може порадувати тисячі молодих людей, яким доводиться шукати великі кошти для отримання освіти. Причому освіти в навчальних закладах, які належать державі, що є парадоксом нашого життя”, — відзначає голова Молодіжної партії України народний депутат України Юрій Павленко.

Лідер Молодіжної партії України наголошує, що такий стан справ є породженням половинчатих процесів демократизації. “Демократична Європа постала перш за все як децентралізована, самоврядна система, в якій університети завжди були автономними, окремими від державних закладами. Отримання плати за навчання в так влаштованих навчальних структурах є доцільним і виправданим, особливо, якщо врахувати незрівнянно ширші можливості заробити на освіту в країнах з розвиненою ринковою економікою та наявними традиціями наслідування. Консервування ж в Україні ситуації, за якої вузи утримуються за рахунок бюджету, за рахунок тих самих платників податків, які вимушені в той же час шукати кошти на додаткову оплату навчання своїм дітям, стає недопустимим”.

Народний депутат заявив, що “Молодіжна партія України ініціюватиме процеси набуття автономії вузами, що дозволить крім всього іншого вивести їх з-під загрози адміністративного управління та застосування щодо студентських і викладацьких колективів адмінресурсу щоразу під час виборів”.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua