МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нові факти тиску на засоби масової інформації.

03/12/2004 | Майдан-ІНФОРМ
На Закарпатті податківці почали перевіряти радіотелевізійний передавльний центр, і з`ясували ряд порушень у його роботі та наявність боргів перед бюджетом у сумі восьмисот тисяч гривень. В результаті постраждати можуть незалежне радіо Закарпаття ФМ та телеканал М-студіо. Податкова подала до суду подання про визнання недійсною угоду про оренду між цими ЗМІ та передавальним центром. Якщо суд стане на бік податківців, робота цих двох мас-медіа може бути припинена.

Занепокоєння висловлюють і журналісти державних та комунальних засобів масової інформації. Їх керівники примушують заповнювати спеціальні реєстраційні анкети, розроблені у Держкомінформації. Там журналісти мають вказати свої справжні прізвища та псевдоніми, наявність нерухомого майна і навіть розмір зарплатні та гонорарів.

Голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко заявив, що він отримує скарги від журналістів, які не хочуть відповідати на питання цієї анкети. Томенко переконаний, що така інвентаризація журналістів України суперечить Конституції і порушує основні права людини. Багато журналістів вважають, що така база даних дозволить представникам влади більш ретельно відслідковувати певні публікації та тих журналістів, які пишуть про політику.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua