МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Підсумки (за тиждень) акції проти закриття радіо "Континент"

03/12/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Хотілось би привітати всіх, хто приймає участь у акції - чи не вперше в Україні для висловлення протесту вдалося провести координацію через Інтернет!


Що учасники акції зробили за цей тиждень :
- ми дзвонили в Укрчастотонагляд і в Нацраду з питань ТБ та Радіо
- ми писали е-мейли, у ті ж установи
- ми збирали підписи, та писали е-мейли іноземним пертнерам цих установ, для того щоби повідомити про їх дії
- ми шукали інформацію про вразливі сторони цих держ. контор
- ми писали звичайні листи на адресу цих установ


Приблизні масштаби акції
Оцінити точно, скільки людей прийняло участь у акції, достатньо важко. Але дуже приблизна оцінка за допомогою кількості листів на адресу координатора та дописів на форумі, дозволяє говорити про участь від п"ятидесяти (самий мінімум) до двохсот чоловік. Це притому, що ідея акції виникла несподівано.Коротко, про поточні результати акції:

- самий головний результат на сьогодні - ми висловили свою незгоду з діями та висловили свій протест
у зв"язку з закриттям радіо Континент - ми не мовчали! І те що ми небайдужі, добре відчули чиновники в держустановах.

- учасники акції з"ясували, що Укрчастотонагляд, схоже, не тільки діяв з порушеннями закону у цьому випадку, але використовує у своїй постійній діяльності
підзаконні акти, які протирічать Конституційним нормам.
- учасники акції з"ясували - існує велика ймовірність того що у діях Б. Холода, голови Нацради, є ознаки перевищення службових повноважень


Коротко, про поточні недоліки акції
- можливо головний її недолік - малий масштаб акції, тобто кількість її учасників. З іншого боку, якщо поставити збільшення учасників за мету, то цей недолік можна виправити.


Продовження акції, або що ж далі?
Ми закликаємо учасників продовжувати періодично дзвонити і писати в Укрчастотонагляд та Нацраду і висловлювати свій протест. Власне, це потрібно було б робити поки в ефірі не з"явиться радіо Континент. Останнім часом працівники цих установ міняють тактику, і намагаються перевести увагу з власних дій на те, якою поганою людиною є С.Шолох (керівник радіо Континент), як радіо порушувало закон і т.д. Нас не цікавлять, власне, моральні якості С.Шолоха. Нас цікавить, чому були порушення у діях Нацради та Укрчастотонагляду під час закриття радіо Континент, чому радіо закрили саме тоді, коли воно збиралося транслювати програми "Свободи" а також (риторичне питання) чому працівники цих держ. установ слухняно виконують накази, що допомагають нищити незалежні українські ЗМІ.

Ми збираємося передати всю зібрану під час акції інформацію та напрацьовані матеріали юристам і народним депутатам, щоби сприяти відкриттю іншого напрямку боротьби за Континент - юридичного.


Дякуємо всім, хто прийняли участь - пам"ятайте, коли нас багато, нас не подолати!інформація щодо акції:
http://maidan.org.ua/n/draft/1078430177

Відповіді

 • 2004.03.14 | DevRand

  яким може бути продовження

  Нам вдалося організувати через інтернет акцію протесту. На мою думку, це дуже важливий, десь навіть ключовий момент - вся робота по організації була зроблена за допомогою інтернету, кожен учасник мав план дій (інструкцію) та діяв незалежно від інших, але скоординовано з іншими.

  Приводи для таких акції, як по Континенту, у нас в країні зустрічаються ледь не кожен день, кожен тиждень так точно. Роботи - непочатий край і тут здавалося б можна опустити руки і сказати що це все одно не має сенсу. Але можна діяти за планом, методично - і тоді все що здавалося фантастикою, стане реальним - IMHO.

  Головний мінус тижня акції по Континенту ( в цілому успішного, ІМHО ) - це невелика кількість учасників - близько сотні або трохи більше чоловік. Це означає, що нам просто ( ;) ) потрібно збільшити кількість учасників в 10, а краще в 100 разів.

  Тобто, потрібна мережа людей, які можуть домовитися і "атакувати" установи "ворога" аналогічними способами, як ми це робили під час тижня акції по "Континенту", тільки в більшому масштабі.
  В майбутньому, коли в установу типу Нацради подзвонить одночасно тисяча чоловік то крім того що ми донесемо наш "меседж" також на деякий час буде блоковано їх роботу ( від перенавантаження не працюватимуть телефонні лінії і т.д.). Це одночасно акція громадянської непокори і спосіб вголос, дуже вголос заявити про свою незгоду з діями влади.

  найкраще, коли такі атаки відбуваються в пульсуючому режимі, з усіх боків - так атакує рій невеликих, але дуже злих бджіл.

  Що таке -
  1. в пульсуючому режимі - це коли атака несподівано виникає і так само несподівано щезає і учасників атаки неможливо "затримати", "оточити" і т.д. Крім цього, "ворог" не знає до останнього моменту, коли вона відбудеться (наприклад, флеш-моби - це приклад такого підходу, один з багатьох можливих ).
  2. з усіх боків - наприклад як було у цьому випадку: телефонні дзвінки, е-мейли, звичайні листи, а ще є - факси, звернення в суд, роздача листівок перед їх входом і т.д. і т.д. і т.п. Просто в кожному конкретному випадку потрібно визначати всі звичайні і незвичайні методи і напрямки "атаки".


  Для кожної акції потрібно:
  1. визначити цілі
  2. зробити план дій для того щоб досягнути такі цілі
  3. залучити учасників
  4. розробити для них інструкції та методи дій
  5. скоординовано діяти

  З технічної точки зору, на "Майдані" можна почати вести базу даних учасників, які будуть залишати контактну інформацію та ін. Е-мейл розсилка, на основі цієї бази, може слугувати головним засобом оповіщення, спілкування на форумі можна використовувати для загальної координації.

  Я вважаю, що наступною дією повинна бути акція по залученню нових людей. Я пропоную сформулювати зрозумілу і просту ціль: за наступний місяць зробити максимум для того щоб залучити не меньше 1000 чоловік - майбутніх учасників акцій, аналогічних тій що відбувається стосовно "Континенту".

  Але тут є один момент: одній людині координувати акцію важко, відбирає це немало часу і до того ж це не правильно, на мою думку. Для успішного початку потрібна команда "координаторів", яка б могла це зробити. Я вважаю, 5 чоловік для початку буде добре, 10 чоловік - дуже добре і т.д. Це люди, які мають бути зацікавлені у створенні такої мережі, зацікавлені в успішному досягненні мети трошки більше, ніж всі інші.

  Саме тому я в першу чергу звертаюсь до активних учасників акції по Континенту, чи є бажаючі приєднатися і почати створення такої "мережі дії"?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.15 | S@nya

   Re: Я - за!

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.15 | DevRand

    чудово. нас вже щонайменьш двоє :)

    почекаємо ще трохи, сьогодні до вечора.
  • 2004.03.15 | Franko

   В найбільшій мірі це справедливо для Києва

   Пропоную подумати про те, як можуть долучитися мешканці інших міст (бо навряд чи багато людей зможуть дозволити собі телефонну атаку по міжмісту). Електронна пошта, звичайно, залишається.

   Проблема також і в тому, що Континент знали тільки кияни. Іншим важче буде знайти мотивацію підтримати це радіо. Але це, в принципі, некритично.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.15 | DevRand

    розмова йде не лише про Континент

    і дзвонити чи навіть писати е-мейли - це далеко не все, чим учасники можуть допомогти. Наприклад, може з"явитися потреба зробити дизайн постеру і т.д.

    розмова йде про те, щоб перевести подібні акції на більший масштаб, відповідно і вплив їх збільшиться.
   • 2004.03.15 | Ilya Buchelnikov

    Re: В найбільшій мірі це справедливо для Києва

    Ось я вам, шановні, ще таке скажу:
    1. Потрібно більш пильно відноситись до написання інструкцій для учасників акції, я, як людина "з того боку акції", можу зауважити, що лист зі скаргою, що "Я вже 5 років не розстаюсь із своїм улюбленим радіо, а зараз в мене позбавили цієї можливості", що надходить з Криму або Дніпропетровська, чи Кривого РОгу, коли передавач Континенту добивав максимум до Черкас - це не дуже вправно.

    2. Треба виділяти тих осіб, що мають можливість щось вирішити, або мають обов'язково донести до відому керівництва про дзвінки, чи листи, що надходять. Такими є: канцелярія, де фіксують вхідну кореспонденцію, секретаріат, підрозділ по зв'язках з громадськістю. Пишучи чи телефонуючи в інші підрозділи, іншим людям, добитися можна тільки роздратування, яке не вплине ні на що, окрім того, що учасник акції зможе рахувати свій вклад зробленим. Насправді це не так.

    3. Набільш цінним буде паперове листування, при чому листи повинні бути оформлені належним чином, тільки на них розповсюджується положення про обов'язкову відповідь, бо тільки вони фіксуються як вхідна кореспонденція - інше все йде на лайно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.15 | DevRand

     дякую за поради

     але дозвольте не погодитись - лист з протестом (а ще краще дзвінок), це все одно ще один голос проти дій установи, куди б ця установа його потім не "спрямовувала".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.03.15 | Ilya Buchelnikov

      Re: дякую за поради

      Так, але дії повинні досягати конкретної мети, а не просто дратувати персонал установи ;-)) Це також результат, але якийсь він дрібний дуже...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.15 | vujko

       Re: дякую за поради

       Рев порогів дратує тих, хто на березі. Тих, хто в човні - приводить до тями. Навіть якщо вони не стоять за кермом.
       Ilya Buchelnikov пише:
       > Так, але дії повинні досягати конкретної мети, а не просто дратувати персонал установи ;-)) Це також результат, але якийсь він дрібний дуже...
  • 2004.03.15 | Стопудів

   ЗВИЧАЙНО!

   Я - за! Обома рукама!

   Искоренимо корупцийу! Да сачувамо живот! Народни покрет ОТПОР!
 • 2004.03.15 | Zviad

  Re: Підсумки (за тиждень) акції проти закриття радіо "Континент"

  Рекомендую выставить на форуме ещё раз телефоны, по которым звонить в Нацраду (без лишних номеров, где сидят скучающие помощники и секретари).
  Я лично попал на 2 удачных номера (в смысле, на том конце провода была бурная реакция):
  246 7757 - приёмная Нацрады.
  Отвечавший очень интересовался, кто я и нервно утверждал, что знает, чей заказ я выполняю (мне даже интересно - чей же?). Информацию предоставить отказался, дал тел. пресс службы:
  228 7575 - там было ещё веселее. Вначале мне порекомендовали зайти на сайт Нацрады или оставить факс, по которому, мол они могут сбросить их официальное сообщение. Я поинтересовался, имеет ли право человек, не обладающий ни компьютером, ни факсом, всё же узнать, почему прикрыли его любимое радио. Там раскричались:"Не надо меня провоцировать! В-в-вы же там ещё и с микрофоном наверно сидите! У нас там 2 страницы текста - я не могу по телефону его тут зачитывать". Сошлись на том, что я всё ж таки оставлю свой мейл, однако сотрудник, подошедший к телефону, заявил, что плохо знает английский, чтоб записать мой адрес (!!!). Пришлось мне записывать их адрес, который мне продиктовали вполне англоязычно. вот теперь отправил им письмо, жду ответа.
  А по остальным телефонам все были "невповноважени" давать комментарии.
  вот так то
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.16 | Ilya Buchelnikov

   Re: Підсумки (за тиждень) акції проти закриття радіо "Континент"

   Ось про цей мова і йде. Пробити "вдалі номери" і не гаяти часу на розмови з "невповонаженими".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.16 | Ok

    До Бучельнікова

    Ілля, те, що Ви на майдані також є результатом. До речі, Ваша мова за тиждень стала значно кращою, комплімент !
    А може Ви ще декілька потрібних телефончиків підкинете ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.16 | Ilya Buchelnikov

     Re: До Бучельнікова

     Вітаю ;-))
     Дякую за комплімент,
     Нічого дивного, що мова покращала, оскільки повсякденної мовної практики не маю, а тут з такими опонентами... ;-)))

     Телефончики... та вони всі є на нашому сайті: приймальня, наш відділ, ще одна приймальня. Можу оприлюднити ;-)) На жаль нового нічого не зможу сказати.
  • 2004.03.16 | DevRand

   дякую, я записав ці номери у Розробках (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua